سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت که برای فرقه تروریستی مجاهدین از سوی پلیس اینترپل اعلان قرمز صادر شده است.

به گزارش رسانه های ایران، روند برگزاری جلسات دادگاه رسیدگی به اتهام‌های ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق و همچنین ماهیت این سازمان به‌عنوان یک شخصیت حقوقی در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی ادامه دارد.

این فرقه تروریستی طی چهار دهه گذشته دست به جنایت‌های متعددی علیه مردم ایران زده و هزاران نفر از شهروندان ایرانی را به شهادت رسانده است.

در این رابطه مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان ضمن اشاره به اینکه برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده مجاهدین، مطالبه چندین ساله مردم ایران است، گفت: همان‌طور که در کیفرخواست قرائت‎شده از سوی نماینده دادستان مطرح شد، برای این فرقه از سوی پلیس اینترپل اعلان قرمز صادر شده است.

ستایشی با بیان این‎که این‌ افراد براساس اعلان قرمز تحت تعقیب بین‌المللی هستند، اظهار کرد: هرجا اقتضا و شرایط دستگیری اعضای فرقه تروریستی مجاهدین و دلالت‎شان فراهم شود، دستگیر شده و به کشور بازگردانده خواهند شد.

سخنگوی قوه قضاییه در بخشی دیگر تاکید کرد: دستگاه قضا بدون مسامحه و با جدیت از همه ابزار‌های قانونی و حقوقی برای استیفای حقوق ملت ایران استفاده می‌کند.

  • منبع خبر : رسانه های ایران