اوباش وطن فروش فرقه رجوی آرزویشان مرگ دریاچه ارومیه است و نه روند رو به احیای آن. عوامل فرقه مجاهدین چه در قبل از احیای دریاچه ارومیه و چه در وضعیت فعلی که رو به بهبودی آن قابل مشاهده است همچنان از جملات مایوس کننده «وضعیت اسفناک دریاچه‌ی ارومیه»، «دریاچه رو به مرگ ارومیه» و . . . نام می برند. گویی حیات سیاسی این فرقه به تبلیغ حول مشکلات و نابسامانی های جامعه ایران گره خورده و تنها در چنین فضای سیاه و تاریک می تواند ادامه پیدا کند.

یکی از شاخص ترین جاذبه‌های گردشگری استان آذربایحان غربی، دریاچه ارومیه است. دریاچه‌ای‌ که روزهای ناخوش بسیار دیده شده است و مدت‌هاست صدای امواج آن به گوش نمی‌رسد اما این روزها همین دریاچه انگار با شنیدن بوی خوش بهار، دوباره به سمت روزهای خوبش حرکت می‌کند.

احیای دریاچه ارومیه یکی از مهمترین پروژه‌های ملی که آبرسانی از طریق سد کانی سیب به دریاچه بود پس از سال‌ها به ثمر نشست و از این طریق سالانه ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب به حوضه دریاچه ارومیه منتقل می‌شود.

با اجرای فاز دوم این طرح (از محل تصفیه خانه فاضلاب شهرهای ارومیه و تبریز و حق آبه رودخانه های حوضه آبریز دریاچه) نیز قرار است سر جمع بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب سالیانه وارد دریاچه ارومیه شود.

یک ماه نگذشته از افتتاح این طرح عظیم آبرسانی، شادی مردم بویژه گردشکران و مسافران نوروزی در اطراف پل میانگذر دریاچه ارومیه با دیدن افزایش آب دریاچه دو چندان شده است.

اطراف پل میانگذر سال‌ها حامل آه و اشک مردم منطقه به خاطر عینیت بی آبی دریاچه بود اما عید نوروز ۱۴۰۲ بوی واقعی بهار را به منطقه آذربایجان هدیه داد و آب سد کانی سیب به اطراف پل میانگذر رسید تا رهگذران و عابران از این پل جاده‌ای با خیال خوش عبور کنند.

با توجه به وضعیت فعلی دریاچه گفته می شود قایق سواری گردشگران بر روی دریاچه ارومیه شدت گرفته و آنان از وضعیت دریاچه ابراز رضایت می کنند.

این موضوع موجب شد تا کاربران توئیتری نسبت به آن واکنش نشان داده و از بابت اجرای این طرح ابراز خوشحالی کنند.

اما در آن سوی میدان نیز وطن فروشانی  مثل فرقه تروریستی مجاهدین قرار دارند که اساسا از بهبود وضعیت دریچه ارومیه استقبال نکرده و خشنود نیستند و علیرغم روند خوب در احیای دریاچه ارومیه همچنان در کانال های تلگرامی فیک این فرقه به تبلیغ بر علیه مسئولین دولتی دست اندرکار احیای دریاچه ارومیه می پردازند تا با سیاه نمایی و چشم بستن به تلاش های صورت گرفته شده برای احیای دریاچه ارومیه ابزاری برای تولید محتوا علیه جمهوری اسلامی و دولت داشته باشند.

اوباش وطن فروش فرقه رجوی آرزویشان مرگ دریاچه ارومیه است و نه روند رو به احیای آن. عوامل فرقه مجاهدین چه در قبل از احیای دریاچه ارومیه و چه در وضعیت فعلی که رو به بهبودی آن قابل مشاهده است همچنان از جملات مایوس کننده «وضعیت اسفناک دریاچه‌ی ارومیه»، «دریاچه رو به مرگ ارومیه» و . . . نام می برند. گویی حیات سیاسی  این فرقه به تبلیغ حول مشکلات و نابسامانی های جامعه ایران گره خورده و تنها در چنین فضای سیاه و تاریک می تواند ادامه پیدا کند.

البته این تنها یکی از عرصه های عملیات روانی فرقه رجوی بر علیه مردم آذربایجان است. فرقه تروریستی مجاهدین سعی می کنند در حوزه‌‌های دیگر نیز تا آنجا که امکانش هست ورود پیدا کرده و با دروغ پردازی و فریبکاری روح و روان مردم را آزاد دهند.

یعنی شادی و آرامش مردم و پیروزی آنان بر مشکلات‌شان روز مرگ فرقه رجوی است. چرا که در غیر این صورت دیگر سوختی در مرکب ضد ایرانی و ضد مردمی‌شان وجود نخواهند داشت. بنابراین باید گفت یکی از ماموریت های  فرقه رجوی که در ازای پیشبرد آن به انبوه پول و امکانات از سوی کشورهای حامی این فرقه می رسند برجسته کردن مشکلات کشور و نادیده گرفتن پیشرفت های آن است تا بدین ترتیب مردم ایران را از آینده‌شان ناامید و نهایتا با قرار دادن آنها در مقابل دولت به اهداف شرورانه و ضد ایرانی و ضد ملی شان برسند.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو