با قبول واقعیت‌های ایران توسط کشورهای اروپایی فصل جدیدی از مقابله و فشار علیه فرقه تروریستی مجاهدین آغاز شده است. لذا این فرقه در آغاز کابوس دیگری قرار گرفته است و محدودیت‌های بیشتری را شاهد خواهد بود. این محدودیت ها می تواند موجی از یاس و ناامیدی را در بین اعضای این فرقه حاکم کرده و به ریزش نیرو هم در داخل تشکیلات و هم در سطح هواداران ایرانی این فرقه در کشورهای غربی منجر شود.

سازمان مجاهدین بدلیل ذات تروریستی و فرقی‌یی خود، همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود، به همین دلیل دولت عراق آنها را اخراج کرد و دولتهای دیگر نیز از پذیرش آنها خودداری نمودند.

روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد مقابله ساکنان اردوگاه مجاهدین با پلیس آلبانی  یک کشته و دهها تن زخمی برجای گذاشت.

خبر حمله پلیس آلبانی به اردوگاه فرقه ترویستی مجاهدین بازتاب فراوانی در اکثر شبکه های خبری بین المللی بویژه رسانه های آمریکایی از جمله فاکس نیوز، و رسانه های فارسی زبان مثل؛ صدای آمریکا،  بی بی سی فارسی، ایران اینترنشنال، دویچه وله آلمان و . . . داشته است.

رهبران فاسد و بدنام مجاهدین که سعی داشتند با تبلیغات گسترده و نزدیک نشان دادن این فرقه به محافل سیاسی آمریکا و اروپا خود را بالاتر از بقیه طیف ضد انقلاب و بعنوان اپوزیسیون اصلی جمهوری اسلامی ایران در دید محافل بین المللی جا بیندازند، جایگاه این فرقه  با این ممنوعیت ها و حمله به مقر آنان در آلبانی بشدت تنزل یافت.

مجاهدین بلافاصله بعد از این حمله در بیانیه‌ای از آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد خواست این حمله را محکوم کنند. اما بیانیه‌ی وزارت خارجه آمریکا و حمایت این کشور از اقدامات آلبانی فرقه رجوی را در لاک دفاعی فرو برده و ضربه محکمی به آنچه که تاکنون در سطح بین المللی بدست آورده بودند زد.

 آمریکا در بیانه‌ای از اقدام پلیس آمریکا حمایت کرد کرد و نوشت: «به واشنگتن  (از سوی دولت آلبانی) اطمینان خاطر داده شد که تمامی اقدامات صورت‌گرفته با رعایت قوانین مربوطه از جمله قوانین محافظت از حقوق و آزادی‌های تمامی افراد در آلبانی انجام شده است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه گفت: «در حالی که ایالات متحده در سپتامبر ۲۰۱۲ نام سازمان مجاهدین خلق را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی لغو کرد، اما این سازمان را به عنوان یک جنبش مخالف دموکراتیک، قابل اتکا نمی‌بیند که نماینده مردم ایران باشد.»

او در پایان یادآور شد: «وزارت امور خارجه آمریکا همچنان به نگرانی های جدی در مورد مجاهدین خلق به عنوان یک سازمان، از جمله اتهامات سوء استفاده از اعضای خود، ادامه می دهد.»

غرب که در خیال واهی تغییر نظام ایران، مریم رجوی را یک روز در پارلمان کانادا و روز دیگر در سنای ایتالیا برای سخرانی علیه جمهوری اسلامی دعوت می‌کرد و این گروهک نیز مدعی رهبری جنبش اعتراضی و سازماندهی اغتشاشات بود، حالا توسط همین قدرت‌ها طرد می‌شود چرا که هژمونی قدرت در غرب آسیا به نفع ایران تغییر کرده و ابزارهای قدرت نمایی تهران به اروپا نیز سرایت کرده است. در نتیجه غرب مجبور شده است با تغییر محاسبات خود امنیت و آسایش خاطر فرقه تروریستی مجاهدین را به چالش بکشد.

به نظر می‌آید با قبول واقعیت‌های ایران توسط کشورهای اروپایی فصل جدیدی از مقابله و فشار علیه فرقه تروریستی مجاهدین آغاز شده است. لذا این فرقه در آغاز کابوس دیگری قرار گرفته است و محدودیت‌های بیشتری را شاهد خواهد بود. این محدودیت ها می تواند موجی از یاس و ناامیدی را در بین اعضای این فرقه حاکم کرده و به ریزش نیرو هم در داخل تشکیلات و هم در سطح هواداران ایرانی این فرقه در کشورهای غربی منجر شود.

از سوی دیگر این اقدام می تواند جایگاه آسیلا را بشدت در آلبانی تقویت کرده و حقانیت آنان در قبال فرقه را تقویت کند.

این اقدام باعث شد مردم آلبانی هم به ماهیت فرقه‌یی و ترویستی این فرقه بی آبرو پی برده و اقداماتی که  مجاهدین طی حضور خود در آلبانی برای نزدیک شدن به مردم این کشور انجام داده بودند را بر باد فنا دهد.

دو شبکه تلویزیونی این کشور، حمله به فرقه تروریستی مجاهدین  را به صورت زنده در تلویزیون خود پخش کردند که مورد استقبال مردم آلبانی قرار گرفت.

وزارت کشور آلبانی در این خصوص اعلام کرد که مجاهدین توافق سال ۲۰۱۴ با آنان را نقض کرده است. در بیانیه این وزارت خانه آمده است: عملیات امروز ما مطابق قوانین و بر اساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم صورت پذیرفته است. مطابق توافق میان ما و سازمان در سال ۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفاً به دلایل انسان دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند، اما با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده‌اند.

مسلما بعد از این سرفصل شرایط در آلبانی دیگر به نفع مجاهدین رقم نخواهد خورد و بنظر میرسد ایده انتقال مجاهدین به یک کشور آفریقایی بی از پیش در دسترس است.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو