سالهاست که «مجاهدین» عده ای از جوانان این کشور را فریب داده و آنان را در جنایاتشان با خود همراه کرده اند. بنحویکه هم اکنون عده زیادی از همان نفرات یا از این گروه جدا شده و یا درخواست جدایی داده و تمایل دارند به نزد خانواده هایشان در ایران برگردند ولی سران فرقه رجوی برای جلوگیری از افشای ماهیت وطن فروشی و جنایاتشان مانع خروج آنان از اردوگاه این گروه در کشور آلبانی می شود.

نزدیک به ۸۵۰۰  امضا حاصل فراخوان درخواست از دولت آلبانی جهت صدور ویزا برای خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی.

 بیش از ۳۰۰ امضاء سهم خانواده ها و حامیان انجمن نجات استان آذربایجان غربی.

در این طومار خانواده های دردمند از دولت آلبانی می خواهند تا برای آنان به دلایل انسان دوستانه ویزا صادر نماید تا بتوانند به آلبانی سفر کرده و با عزیزانشان در زندان «مجاهدین» ملاقات کنند.

به گزارش سایت خبری- تحلیلی راه نو، در بیستم فروردین ۹۹ آقای ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات کشور با ارسال نامه ای به برخی از مقامات کشوری و امنیتی از جمله دبیرخانه ریاست جمهوری، دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی و برخی مسئولین در بخش های داخلی و خارجی وزارت امور خارجه از دولت آلبانی در سازمان ملل متحد طرح شکایت کرد.

در نامه آقای ابراهیم خدابنده به نمایندگی از طرف خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی از دولت جمهوری اسلامی و وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی خواسته تا به وضعیت «ناپدیدشدگان اجباری» در کشور آلبانی رسیدگی شده و شکایتی از جانب خانواده های آنان طبق قوانین بین المللی علیه دولت آلبانی به ملل متحد تسلیم گردد.

در بخشی از نامه آقای ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات کشور با اشاره به مفاد مواد ۳۱ و ۳۲ کنوانسیون بین المللی آمده بود: «اعضای مجاهدین خلق به صورت غیرقانونی تحت مسئولیت کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR از عراق به آلبانی منتقل شده و در یک اردوگاه بسته و دور افتاده که کنترل آن صرفا بر عهده رهبران این فرقه است مستقر گردیده اند. موقعیت این افراد فاقد هرگونه تعریف قانونی بوده و عملا بی وطن محسوب می شوند.

خانواده های اعضای این فرقه هیچگونه اطلاعی از وضعیت عزیزان خود و همچنین هیچگونه امکان ارتباطی با آنان را ندارند. دولت آلبانی که در کشور ایران سفارت خانه ندارد رسما به ایرانیان ویزا نمی دهد و همچنین با مجاهدین خلق جهت قطع ارتباط این افراد با دنیای بیرون همکاری می نماید.

ایشان در پایان نامه خود از دولت ایران خواسته بود  از جانب خانواده ها از دولت آلبانی از کانال های رسمی دیپلماتیک با ملل متحد به کمیته مربوطه طرح دعوی کند.»

از اول اردیبهشت ۹۹ به ابتکار انجمن نجات کشور فراخوان امضای طومار اینترنتی مورد استقبال خانواده های دردمند در سراسر کشور ، همچنین ایرانیان خارج از کشور قرارگرفت که بلافاصله شروع به امضای آن جهت ارسال به نخست وزیر آلبانی آقای «ادی راما» کردند که هم اکنون نیز ادامه دارد.

در متن این طومار از دولت آلبانی خواسته می شود تا به خانواده ها اجازه داده شود با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق در این کشور ملاقات کنند.

مخاطبان این طومار؛ دولت آلبانی، کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان، پارلمان اروپا، شورای اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا می باشد.

در این میان خانواده های دردمند اسیران دربند فرقه رجوی در استان آذربایجان غربی هم از پای ننشسته و همراه با سایر حامیان انجمن نجات این استان اقدام به امضای این طومار اینترنتی کردند. بنحویکه تعداد امضاء این طومار تا این لحظه نزدیک به  8500  امضاء رسیده است که سهم استان آذربایجان غربی بیش از ۳۰۰ امضاء می باشد.

به گزارش سایت خبری-تحلیلی راه نو، مسئول انجمن نجات استان آذربایجان غربی نیز گفت: سالهاست که «مجاهدین» عده ای از جوانان این کشور را فریب داده و آنان را در جنایاتشان با خود همراه کرده اند. بنحویکه هم اکنون عده زیادی از همان نفرات یا از این گروه جدا شده و یا درخواست جدایی داده و تمایل دارند به نزد خانواده هایشان در ایران برگردند ولی سران فرقه رجوی برای جلوگیری از افشای ماهیت وطن فروشی و جنایاتشان مانع خروج آنان از اردوگاه این گروه در کشور آلبانی می شود.

ایشان در پایان صحبت هایشان اضافه کرد: به تمامی خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی و حامیان انجمن نجات استان تبریک عرض می کنم که با امضای طومار شکایت از دولت آلبانی، به این پویش و حرکت ملی پیوسته و ارکان سران فرقه رجوی در این کشور را به لرزه در آوردند تا مدعیان دورغین فرقه رجوی را در یک موضوع انسانی و حقوق بشری در بین المللی به چالش کشیده و رسوایشان سازند.

لینک به فراخوان امضای طومار اینترنتی

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو