انزوای گروه تروریستی مجاهدین در آلبانی و اقبال مردمی انجمن آسیلا و جداشدگان در پیوند با مردم آلبانی از یک سو و شکست لشگر شیطان در اغتشاشات اخیر در داخل کشور از سوی دیگر، رهبران فرقه گرای مجاهدین را بر آن داشت تا در راستای قطع این پیوند و پر کردن خلاء شکست های خطی خود، با تطمیع بخش فاسد پلیس آلبانی، باعث دستگیری تعدادی از رهایافته‌گان از مناسبات کثیف و فرقه ای مجاهدین شود.

وقتی رهبران مجاهدین تحمل زندگی عادی چند جداشده از این فرقه مخوف در آلبانی را تاب نمی آورند.

اکنون بیش از دو ماه است که با تطمیع بخش فاسد پلیس آلبانی توسط رهبران فرقه گرای مجاهدین ۶ تن از اعضای انجمن آسیلا که بطور قانونی در این کشور ساکنند، توسط اداره مرز و مهاجرت آلبانی دستگیر و به اردوگاه کرچ که مخصوص مهاجران غیر قانونی در این کشور  است  انتقال یافته و در بلاتکلیفی بسر می برند.

اسامی این افراد عبارتند از:

۱.حسن حیرانی

۲.غلامرضا شکری

۳.مهدی سلیمانی

۴.حسن شهباز

۵.علی هاجری

۶ – احسان بیدی

از همان روزهای ابتدایی و علیرغم اقداماتی که توسط خانواده آلبانیایی و وکلای آنان صورت گرفت هیچ پاسخ منطقی و قانع کننده ای از سوی پلیس برای دستگیری این افراد داده نشد.  لذا اعضای دستگیر شده برای رساندن فریاد دادخواهی خود به گوش مقامات دولت آلبانی و ارگانهای حقوق بشری از ۱۶ آذر ماه دست به اعتصاب غذا زدند.

متعاقبا بدنبال برخی گفتگوهای صورت گرفته شده از سوی مقامات ذیربط با دستگیرشدگان، تعدادی از آنان اعتصاب غذای خود را شکسته ولی آقای حسن حیرانی همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد که دولت آلبانی مسئول جان اوست.

در همین رابطه آقای حسن حیرانی در ۱۶ آذر با انتشار ویدیوی در فضای مجازی گفت: یک ماهی است با توطئه مریم رجوی و بخش فاسد دولت آلبانی در بازداشت غیرقانونی در کمپ بسته‌ای هستیم که پرچم سازمان ملل را هم یدک می‌کشد.

آقای حیرانی تاکید کرد: امروز کار خبیثانه‌ دیگری در حق ما کرده و اجازه ملاقات با همسرانمان را لغو کردند. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید اعتصاب غذا است تا شاید سازمان مللی که چشم‌هایش را به روی جنایت‌های مریم رجوی بسته پاسخگوی شرایط باشد.

وی تصریح کرد: ما یک ماه است شبانه روز با کاپشن اینجا هستیم و روز به روز فشارها را روی ما بیشتر می‌کنند تا بلکه بتوانند ما را شکسته و وادار به خیانت و وطن فروشی کنند. ولی ما ذره‌ای کوتاه نیامده و از امروز اعتصاب غذایمان را شروع کرده‌ایم. امیدوارم نتیجه‌بخش باشد.

اخیرا خانم فاطمه حسینی مادر آقای حسن حیرانی هم با انتشار ویدئویی در فضای مجازی خواستار توقف نقض حقوق بشر در قبال اعضای بازداشت شده آسیلا شد.

مارگاریتا بالچو Margarita Ballçoنامزد آلبانیایی همسر حسن حیرانی نیز در تاریخ ۱۷ دیماه در مصاحبه با با تلویزیون آلبانیایی MCN در برنامه «جادات»  می گوید: «نامزد من، حسن حیرانی، شهروند ایرانی، پس از زندانی شدن ناعادلانه در مرکز بسته کارچ برای اتباع خارجی، در دورس، ۱۸ روز است که دست به اعتصاب غذا زده است.»

در ۸ نوامبر ۲۰۲۲، (۱۷ آبان ماه ۱۴۰۱) حسن حیرانی، ۴۳ ساله، در مرکز بسته اتباع خارجی کراچ  Karreç، در دورس زندانی شد. او که توسط اداره پلیس مهاجرت به لاپراک Laprakë احضار شد، همراه با تعدادی از دوستانش، اعضای انجمن “ASILA” در آلبانی، برای تمدید اجازه اقامت خود حاضر شده بودند، اما از آنجا به کارچ فرستاده شدند، جایی که در آنجا در اعتصاب غذا به سر می برند.

گفتنی است طی مدت اخیر اقدامات حقوقی و افشاگری های رسانه ای متعددی برای رساندن صدای اعتراض افراد دستگیر شده و خانواده هایشان به گوش مقامات دولت آلبانی انجام گرفته شده است ولی تاکنون هیچ پاسخ امیدوار کننده ای برای آزادی این افراد و حتی علت دستگیری و جرم آنان ارائه نشده است.

بدین ترتیب وبگاه راه نو بعنوان یک رسانه خبری نیز بنوبه خود سعی می کند فریاد عدالت خواهی افراد دستگیر شده که با توطئه فرقه رجوی صورت گرفته شده را به گوش جهانیان و ایرانیان خارج از کشور برساند، تا شمه ای از خوی وحشی و چهره زشت مجاهدینِ بزک شده در سطح جهانی به نمایش گذاشته شود. که چگونه این فرقه تلاش می کند با هزاران اقدامات کثیف ، مخالفین خود که به زندگی عادی روی آورده اند را حذف فیزیکی کند.

انزوای گروه تروریستی مجاهدین در آلبانی و اقبال مردمی انجمن آسیلا و جداشدگان در پیوند با مردم آلبانی از یک سو و شکست لشگر شیطان در اغتشاشات اخیر در داخل کشور از سوی دیگر، رهبران فرقه گرای مجاهدین را بر آن داشت تا در راستای قطع این پیوند و پر کردن خلاء شکست های خطی خود، با تطمیع بخش فاسد پلیس آلبانی، باعث دستگیری تعدادی از رهایافته‌گان از مناسبات کثیف و فرقه ای مجاهدین شود.

قطعا مجاهدین با اینگونه اقدامات غیر انسانی سعی دارد با ایجاد ترس در داخل مناسبات این فرقه با کسانی که خواهان جدایی هستند مقابله کند. شاید اینگونه ترفند ها و اذیت و آزار جداشدگان در بیرون از مناسبات این فرقه بطور مقطعی برای رهبران فاسد و بدنام مجاهدین در داخل تشکیلات کارآیی داشته باشد. ولی هرگز پاسخ مشکلات چندین دهه خطی – سیاسی آنان نخواهد بود. باتلاقی که هم اکنون مجاهدین در آن گرفتارند نه راه پیش دارند و نه راه پس، بنابراین با هر تقلایی بیشتر فرو رفته و به پایان دردناک حیات سیاسی و فیزیکی خود نزدیک می شوند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو