طلاق اجباری زنان از شوهرانشان، تشکیل حرمسرا و اجبار زنان به همبستری با مسعود رجوی، در آوردن رحم زنان، زندان و شکنجه و قتل زنان ناراضی از جمله فجایع درون تشکیلات مجاهدین طی دهه های گذشته محسوب می شود.

روز جهانی زن یادآور رشادت ها و تلاش زنان برای احراز جایگاه واقعی شان در جامعه و تمامی عرصه هاست.  اما علیرغم چنین تلاش هایی هر روز با تبعیض های جنسیتی، مورد آزار و تجاوز قرار گرفتن و  ضرب و شتم زنان مواجهیم.  لذا جای دارد در روز جهانی زن اهمیت زنان را یادآوری کرده و از مقام آنان تجلیل کنیم.

با خبر شدم روز جمعه برابر با ۸ مارس ۲۰۲۴ به مناسبت روز جهانی زن همایشی در ویلای انجمن نجات آلبانی با حضور بیش از ۴۰ تن از بانوان آلبانیایی فعال در زمینه حقوق زنان و حقوق مادران برگزار گردید. بدین وسیله به تمامی زنان تشکل بانوان انجمن نجات آلبانی تبریک گفته و برای تک تک شان آرزوی موفقیت دارم.

در سال ۱۳۶۴ از دل یک سازمان تروریستی، یک ازدواج نامتعارف و خلاف عرف و سنت شکل گرفت تا در ترکیب  مسعود و مریم رجوی رهبری مجاهدین را برعهده بگیرد.

رهبران مجاهدین تلاش کردند در آن مقطع نشان دهند که این ترکیب جدید ارج نهادن به جایگاه زن در تشکیلات مجاهدین است و می تواند خیلی از مشکلات تشکیلاتی آنان را حل و فصل کند. اما غافل از اینکه چند سال بعد در قرارگاهی دور افتاده در خاک عراق بنام اشرف فجایعی بوجود آمد که زنان قربانیان اول آن بشمار می رفتند.

مریم رجوی که فریاد آزادی زنان ایران را سر می داد خود به عامل اصلی سرکوب زنان زیر نظر مسعود رجوی در تشکیلات مجاهدین  تبدیل شد و همه را به حیرت وا داشت.

طلاق اجباری زنان از شوهرانشان، تشکیل حرمسرا و اجبار زنان به همبستری با مسعود رجوی، در آوردن رحم زنان، زندان و شکنجه و قتل زنان ناراضی از جمله فجایع درون تشکیلات مجاهدین طی دهه های گذشته محسوب می شود.

البته مریم رجوی توانست تا سالها و تا قبل از سقوط صدام حسین اینکه چه بر زنان اسیر در این فرقه می گذرد را مخفی نگه داشته و با فریبکاری تمام ، بر تمامی جنایتهای این فرقه در حق زنان بی پناه و اسیر، سرپوش بگذارد.

اکنون هم مریم رجوی در حالی  مدعی بازگردان حقوق زنان ایرانی است که زنان گرفتار در این فرقه حتی حق انتخاب رنگ روسری خود را نیز ندارند!

اما علیرغم همه این فریبکاری ها جای بسی افتخار است که تشکلی به نام  بانوان انجمن نجات آلبانی پای در میدان گذاشته و با شجاعت تمام توانسته است صدای تمامی خانواده های اعضای دربند فرقه رجوی بویژه زنان اسیر در این فرقه باشد و مناسبات زن ستیزانه  آنان را افشا کند. دست مریزاد.

مهناز سپه پور – مسئول تشکل مادران استان آذربایجان غربی

  • منبع خبر : سایت راه نو