از جدیدترین تلاش های این خانواده برای رهایی فرزندشان از اسارتگاه فرقه رجوی مصاحبه آقای جعفر خسروی به همراه دو تن از خواهرانش با خبرنگار آلبانیایی به نام اولسی یازچی در هیجدهم مهر 1399بود که از مقامات دولت آلبانی و سایر ارگانهای حقوق بشری برای آزادی فرزندشان درخواست کمک کردند.

اکبر خسروی متولد ۱۳۵۳ اهل نقده در سال ۱۳۷۰ در حالیکه بیشتر از ۱۷ سال سن نداشت به همراه یکی از دوستانش برای کار در خارج از کشور از مرز اشنویه وارد خاک عراق شد تا از آنجا به یکی ازکشورهای اروپایی برود. ولی متاسفانه آنها توسط عوامل عضو بگیر فرقه رجوی تحت عنوان شرکت کاریابی فریب داده شده و نهایتا سر از اردوگاه این گروه در قرارگاه اشرف در نزدیکی شهر خالص درآوردند.

در طول سالیان اسارت، خانواده اکبر تلاش های زیادی کردند تا بتوانند اکبر را از چنگ مجاهدین خارج کنند ولی هنوز موفق نشدند.

بخشی از تلاش های این خانواده بقرار زیر است:

  • تماس لیلا صمدی دختر عمه ی متواری اکبر خسروی با مقام مسئول کمپ آمریکا در عراق (تیف)  در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۸۵
  • ارسال نامه توسط خانواده خسروی به کمپ آمریکا (تیف) در قرارگاه اشرف در تاریخ ۷ دی ۱۳۸۵
  • ارسال نامه توسط پدر و مادر اکبر ، آقای سیف الله خسروی و بطول سلطانی به خانم تورلاک مقام مسئول کمپ آمریکا در عراق در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۸۶
  • ملاقات مهدی خسروی با مقامات صلیب سرخ در تهران در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۸۶ با هدف ایجاد ارتباط با برادرش اکبر خسروی در قرارگاه مجاهدین
  • تلاش نافرجام جعفر خسروی جهت ملاقات با برادرش اکبر خسروی در قرارگاه اشرف ـ عراق در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۸۸
  • ارسال نامه توسط آقای ححت خسروی به برادرش اکبر  از طریق دفتر تهران صلیب سرخ در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۹۰
  • ارسال نامه مجدد توسط  آقای جعفر خسروی از کانال صلیب سرخ به برادر اسیرش در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۱

از جدیدترین تلاش های این خانواده برای رهایی فرزندشان از اسارتگاه فرقه رجوی مصاحبه آقای جعفر خسروی به همراه دو تن از خواهرانش با خبرنگار آلبانیایی به نام اولسی یازچی در هیجدهم مهر ۱۳۹۹بود که از مقامات دولت آلبانی و سایر ارگانهای حقوق بشری برای آزادی فرزندشان درخواست کمک کردند.

در ادامه این فعالیت ها آقای حجت خسروی نیز برای دیدار با برادرش در آلبانی در تاریخ ۱۱ دیماه ۱۴۰۰ یک پیام ویدئویی به مقامات دولت آلبانی ارسال کرد.

آنچه که در این ویدئو مشاهده می کنید مصاحبه ای کوتاه با آقای حجت خسروی برادر اکبر خسروی در شهر نقده است که از نحوه فریب برادرش توسط مجاهدین و تلاش های این خانواده برای آزادی وی از چنگال فرقه رجوی حکایت می کند.

مشاهده «مستند در دام فریب – اکبر خسروی» در آپارات

مشاهده «مستند در دام فریب – اکبر خسروی» در یوتیوب

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو