آنچه که در پس گرد و خاک ساختگی رهبری مجاهدین دیده میشود، سکوت مرگ بار حاکم در اورسورواز پاریس و تخلیه تدریجی آن به عمق اردوگاه آلبانی از یک سو و از جور افتادن اجناس دکان فریب کاری این گروه از سوی دیگر است که نفس  مریم رجوی را بریده است.

تظاهرات روز ۲۵ خرداد ۹۸ در بروکسل نقطه عطفی در شکست فعالیت های تبلیغی مجاهدین در عرصه بین المللی محسوب می شود.

شکاف بوجود آمده از ویلپنت پاریس ۹۷ تا تظاهرات بروکسل ۹۸ ، حاصل پروباگاندای ناکارآمد مجاهدین در عرصه جنگ روانی بر علیه مردم ایران و تلاشی بی حاصل برای سرپا نگه داشتن تشکیلات این گروه در آلبانی است. روندی که سازمان مجاهدین را بعد از خروج از عراق و تمرکز در آلبانی در سراشیبی یک بحران عمیق تشکیلاتی و فعالیت در عرصه بین المللی قرار داده است.

تناقض ساختاری در تشکیلات مجاهدین ؛  یعنی مناسبات فرقه ای و قرنطینه اعضای تشکیلات این گروه  در آلبانی و قطع ارتباط آنان از دنیای بیرون از یک سو و همراهی تبلیغاتی و رسانه ای تمام عیار مجاهدین از تحریم های ضد انسانی آمریکا بر علیه مردم ایران از سوی دیگر از جمله دلایل ریزش حامیان ایرانی و بین المللی این گروه محسوب می شود.

یادمان هست که همین نهم تیر ماه سال ۱۳۹۷ برابر با سی ام ژوئن ۲۰۱۸ بود که مجاهدین با تبلیغات وسیع  و کر کننده  اعلام کردند با بیش از ۱۰۰ هزار نفر نمایش ویلپنت  پاریس را برگزار کرده اند؟!

بازهم یادمان نرفته است که مریم رجوی در این نمایش مسخره اعلام کرد: «چرخهای تغییر مردم ایران شروع به حرکت کرده و چیزی نمی تواند آنرا متوقف کند.» وی در ادامه توهمات خود گفت: «مجاهدین در قیام مداوم مردم در تمامی کشور مشارکت دارد. ؟؟!!».

تظاهرات امسال مجاهدین در بروکسل که رسانه های مجاهدین در تبلیغات خود با تیتر «هزاران تظاهر کننده ایرانی» از این تجمع نام می بردند علیرغم اغراق بیش از حد، بازهم  فاصله ای فاحش با نمایشات ویلپنت پاریس که عدد آن از یکصد هزار نفر پائین نمی آمد دارد. در حالیکه واقعیت بازهم چیز دیگری است.

در همین رابطه در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۹ سایت رادیو بین المللی فرانسه فارسی ( rfi ) نوشت: «با فراخوان شورای ملی مقاومت، ارگان سیاسی سازمان مجاهدین خلق چند صد نفر در بعداز ظهر روز شنبه ۲۵ خرداد/‌ ١۵ ژوئن در میدان “شومان” بروکسل جمع شدند تا مخالفت خود را با رژیم ایران نشان دهند.»

محتوای پیام ویدئویی مریم رجوی به کسانی که در تظاهرات بروکسل شرکت کرده بودند ورشکستگی سیاسی این گروه وامانده و بی صاحب را به نمایش گذاشت.

مریم رجوی در پیام خود قبل از هر چیز از افشاگریهای ماندگار جداشدگان که ماهیت فرقه ای و تروریستی مجاهدین را برملا کرده و مانع جدی در عملی کردن فریب کاریهای این گروه منفور بشمار می رود ناله سر داده و می گوید: «. . .  شیطان‌سازی از مجاهدین . . . به تروریسم راه می‌برد. با شیطان‌سازی باید میز را طوری چید تا نتیجه گرفت که همین رژیم بهتر است . . . ».

گنده گویی های بی پایان مریم رجوی حاکی از وضعیت فلاکت بار درون تشکیلاتی این گروه است.  وضعیت این روزهای مریم رجوی به شباهت به این ضرب المثل که می گوید: یکی را تو ده راه نمیدادند سراغ خانه کدخدا را میگرفت، نیست.

وی در حالیکه از برگزاری هرگونه مراسم اعم از گردهمایی و تظاهرات خیابانی در برخی از کشورهای مطرح  اروپایی از جمله فرانسه و آلمان محروم است، در پیام ویدئویی خود از اتحادیه اروپا می خواهد مردم  ایران را مورد تحریم های همه جانبه و  سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد؟؟!!

این درحالی است که محدویت های اعمال شده بر فعالیت های تبلیغی این گروه تروریستی در اروپا وارد یک فاز کیفی شده و آنان را در بحرانی لاعلاج فرو برده است.

استفاده از سخنرانان دست چندم و معلوم الحال گذشته در تجمع بروکسل نیز وجه دیگری از واماندگی این مدعی «آلترناتیو» را به نمایش می گذارد.؟؟!!.

جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا؛ اینگرید بتانکور کاندید انتخابات ریاست ‌جمهوری کلمبیا، آلخو ویدال کوادراس، معاون پیشین پارلمان اروپا ؛ استرون استیونسون و مارک دمسماکر نماینده پارلمان اروپا از بلژیک از جمله کسانی بودند که در ویترین دکان بی مشتری این گروه چیده شدند تا با سخنان تکراری و ملال آورشان صرفا اجرتشان از مجاهدین را طلب کنند.

بدین ترتیب باید گفت ؛ آنچه که در پس گرد و خاک ساختگی رهبری مجاهدین دیده میشود، سکوت مرگ بار حاکم در اورسورواز پاریس و تخلیه تدریجی آن به عمق اردوگاه آلبانی از یک سو و از جور افتادن اجناس دکان فریب کاری این گروه از سوی دیگر است که نفس  مریم رجوی را بریده است.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو