آقای حسن حیرانی مدیر آسیلا: از زمان انتقال اعضای مجاهدین به آلبانی تا کنون بیش از 400 نفر از این فرقه جدا شده اند.

دکتر جرجی تاناسی نویسنده و خبرنگار آلبانیانی خطاب به خانواده های استان آذربایجان غربی: آلبانی عراق نیست، اینجا صدام حسین ندارد، اینجا (زندان) ابوغریب ندارد که رجوی هر کاری خواست بکند. این زن شیطان (مریم رجوی) هرگز نخواهد توانست فرزندان شما، عزیزان شما، دختر شما یا پسر شما را به جایی مثل ابوغریب بفرستد. به آنها بگویید محکم بایستند چرا که شما تنها امیدواری و دلگرمی اعضای گرفتار در فرقه رجوی هستید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی راه نو روز سه شنبه ۲۱ دیماه جاری جمعی  محدود از خانواده های عضو انجمن نجات استان آذربایجان غربی علیرغم محدودیت های فصلی و کرونایی با موسسین آسیلا (انجمن حمایت از ایرانیان مقیم آلبانی) و جمعی از جداشدگان از فرقه رجوی در آلبانی در یک ارتباط  تصویری شرکت کردند تا از عزیزانشان در آلبانی که چندین دهه است در حصارهای فیزیکی و ذهنی فرقه رجوی رجوی گرفتار آمده اند خبری بگیرند.

از سوی دیگر حضور پر نشاط و گرم دکتر جرجی تاناسی نویسنده و خبرنگار آلبانیایی در این ارتباط تصویری نیز مورد استقبال  مسئولین انجمن نجات استان آذربایجان غربی و خانواده های حاضر در این جمع قرار گرفت.

ارتباط تصویری ابتدا با صحبت های مسئول انجمن نجات استان آذربایجان غربی شروع شد.

ایشان ضمن عرض سلام به آقای حسن حیرانی مدیر آسیلا و سایر دوستانشان و تبریک تشکیل انجمن آسیلا (انجمن حمایت از ایرانیان مقیم آلبانی) گفتند: واقعیت این است که برای تشکیل آسیلا راه زیادی طی شده و طبعا سختی های فراوانی توسط دوستان در آنجا تحمل شده و اراده های زیادی به کار گرفته شده تا آسیلا در نقطه ی فعلی قرار بگیرد.

در این میان رهبران مجاهدین هم در نقطه مقابل از هیچ توطئه ای فروگذار نکرند. آنان با فریب ، پرونده سازی و پروپاگاندای رسانه ای تلاش کردند به هر نحوی مانع از شکل گیری و فعالیت های قانونی آسیلا شوند ولی در عمل موفق نشدند.

ایشان تاکید کردند؛ آسیلا هم اکنون چشم امید خانواده هاست، خانواده هایی که از بعد از سقوط صدام با تلاش های شبانه روزی شان بدنبال دیدار با عزیزان گرفتارشان در اردوگاههای این گروه چه در خاک عراق و چه در خاک البانی بودند. و هر روز در مقابل قرارگاه اشرف و لیبرتی اسم فرزندانشان را صدا زدند.

در ادامه گفتند: اگر امروز شرایط سخت و پیچیده است بخاطر این است که ما با یکی از خطرناک ترین فرقه ها در تاریخ معاصر ایران و جهان روبرو هستیم که به غیر انسانی ترین شکل ممکن حقوق اعضای خود را نادیده گرفته و آنان را به یک برده تمام عیار تبدیل کرده است.

حق ازدواج؛ حق فرزندآوری، حق دیدار با پدر و مادر خواهر و برادر ، حق آزادی بیان، حق تردد به بیرون از فرقه ، حق پوشش، و  نهایتا حق خدادادی عشق ورزیدن و زندگی کردن، حقوقی  است که فرقه رجوی  اعضا را از داشتن همه  آنها محروم کرده است.

البته قضیه به همین جا ختم نمی شود. باید گفت هولناک ترین اقدامات  ضد انسانی رهبران مجاهدین در حق اعضا ورود به شخصی ترین زوایای زندگی و مقابله حتی با فیزیک و غرایض جنسی و ذاتی آنهاست.

بنابراین آنچه که اکنون خواست مشترک همه ما، شما و خانواده هاست و توانسته همه ما را  دور یک میز  و زیر یک سقف جمع کند تنها دو کلمه یعنی خق ملاقات است. حقی از جنس انسانیت و حقوق بشری . خواستی که در هر دین و آئینی به جز فرقه رجوی به رسمیت شناخته شده است.

سرکار خانم سپه پور مسئول تشکل مادران استان آذربایجان غربی نیز با عرض سلام و تشکر از آقای حیرانی و سایر دوستانشان که در این جمع حضور داشتند تشکیل آسیلا را تبریک گفته و افزودند: من مهناز سپه پور از طرف مادران و خواهران در خدمت شما هستم. برادر من در سال ۱۳۹۱ بدست مجاهدین در قرارگاه اشرف کشته شد و الان من این افتخار را دارم  که در این انجمن کمک کنیم تا خواهران و برادران و پدران و مادرانمان را از آنجا به کمک شما نجات داده و به دلهره های آنان پایان بدهیم تا آنها بتوانند عزیزانشان را ملاقات کنند.

در ادامه آقای حسن حیرانی مدیر آسیلا شروع به صحبت کردند. ایشان گفتند: اگر خانواده ها نبودند ما هرگز این مشروعیتی که امروز داریم را نداشتیم. از زمانی که ما اینجا بودیم خیلی سختی کشیدیم. تمام سعی و تلاش مجاهدین این بود که نگذارند در آلبانی تشکیلاتی از سوی جداشده ها شکل بگیرد. آقای حیرانی ادامه دادند از زمان انتقال اعضای مجاهدین به آلبانی تا کنون بیش از ۴۰۰ نفر از این فرقه جدا شده اند.

سپس دکتر جرجی تاناسی نویسنده و خبرنگار آلبانیایی به این ارتباط پیوستند. دکتر تاناسی گفتند: من بعنوان یک شهروند آلبانیایی، بعنوان یک خبرنگار و بعنوان کسی که تلاش های ملی و بین المللی دارم به شما اطمینان خاطر میدهم که آلبانی عراق نیست، اینجا صدام حسین ندارد، اینجا (زندان) ابوغریب ندارد که رجوی هر کاری خواست بکند.

این زن شیطان (مریم رجوی) هرگز نخواهد توانست فرزندان شما، عزیزان شما، دختر شما یا پسر شما را به جایی مثل ابوغریب بفرستد به آنها بگویید محکم باشند چرا که شما تنها امیدواری و دلگرمی اعضای گرفتار در فرقه رجوی هستید.

در ادامه نیز آقای داشامیر همراه همسرشان که از موسسین آسیلا هستند نیز برای جمع خانواده های استان آذربایجان غربی صحبت کرده و به صحبت های آنها نیز گوش فرا دادند.

در این ارتباط تصویری آقایان؛ حمید گشسبی برادر نادر گشسبی، جلال غلامزاده برادر جلیل غلامزاده، رضا سعاد ایرانی پدر فرهاد سعاد ایرانی، لطیف نمازدوست برادر علیرضا نمازدوست، حسین اسلامی برادر علی اصغر اسلامی و مختارعلی جمالی برادر محمدعلی جمالی، همچنین قادر ارمکان که در تیرماه ۱۳۹۸ از اردوگاه مجاهدین در آلبانی فرار کرده و به ایران آمدند، همراه با پسرشان آقای سیمکو ارمکان، و افشین جعفرزاده که نزدیک دو دهه پیش از فرقه جدا شده اند در این جمع حضور داشته و برخی از آنان صحبت های پر شوری را بیان کردند. مشروح این ارتباط تصویری متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو