بنظر می رسد پشت ماجرای روز پنجشنبه که تصویری از رهبران جنایتکارترین و منفورترین گروه‌های تاریخ ایران برای چند ثانیه از شبکه اول سیما پخش شد را باید در جایی مانند آمریکا و محتمل تر از آن اسرائیل جستجو کرد. اقدامی هوشمند برای ارزیابی پایگاه اجتماعی مجاهدین در ایران که بلافاصله با هشتگ مرگ بر رجوی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

بهترین توصیف در حق رهبران فاسد و بدنام مجاهدین همان جمله سردار شهید خلق حاج قاسم سلیمانی است که خطاب به آمریکاییان گفت: «شما آمریکایی‌ها به این زباله‌های بیرون‌ ریخته ملت ایران و به این زن ولگرد دل بسته‌اید و او را در تلویزیون‌ها می‌چرخانید.»

روز پنجشنبه پخش برنامه‌های برخی شبکه‌ های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، از جمله شبکه یک برای لحظاتی قطع شد و تصاویر و صدای رهبران فاسد و بدنام مجاهدین پخش گردید.

مستقل از هرگونه اظهار نظر در نحوه انجام این کار این سوال مطرح می شود ؛ چرا رهبران فاسد و بدنام مجاهدین علیرغم داشتن شبکه تلویزیونی ماهواره ای که سالهاست  24 ساعته برنامه پخش می کند در ایران نیز بدون پارازیت قابل دریافت است تلاش کنند حتی برای ثانیه ها هم شده در شبکه های ایرانی تصویر و صدایشان منحوس شان دیده و شنیده شود؟

پاسخ روشن است آنها هنوز باور ندارند منفور خلق های ایرانند. اما با این اقدام، بلافاصله هشتگ #مرگ_بر_رجوی در شبکه های اجتماعی طنین انداز شد و مردم ایران تنفر خود از این گروه تروریستی را اعلام کردند. و اینکه آنان همچنان منفورین چهره های وطن فروش هستند.

تنفری که به‌ سبب مزدوری رهبران مجاهدین به بیگانگان و وطن فروشی آنان طی سالیان گذشته بویژه در جنگ ایران و عراق رقم خورده است. ننگی که تا ابد بر  پیشانی سران فاسد این گروه هک شده و هرگز پاک نخواهد شد.

راستی باید از مجاهدین پرسید چرا از صدا و عکس های جدید رجوی در این نمایش استفاده نشد تا مردم ایران چهره کریه این مردک ۷۵ ساله غارنشین را ببیند، کسانی که به مردم خیانت می کنند حتی قیافه هایشان هم نفرت انگیز می شود. و نگاه کردن به آنها هم کفاره دارد.

البته این اولین بار نیست که رهبران فاسد و بدنام مجاهدین جواب خود را از مردم ایران می گیرند. جهت یادآوری باید گفت در ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۹۹ هم که مریم رجوی در یک همایش اینترنتی شرکت داشت، شبکه خبری شاهزاده سعودی  یعنی ایران اینترنشنال در یک تعادل قوای مسخره و پرریسک در پخش خبری خود گوشه هایی از همایش جریان تروریستی را بنمایش درآورد. اما در عرض ۲۴ ساعت با عذرخواهی از مخاطبان هشتگ #مریم_رجوی_گوه خورد،  بلافاصله با تَرند بسیار عالی ، چنان جواب مردم پسندانه ای به فرقه رجوی داد که مسئولین شبکه ایران اینترنشنال در عقب نشینی مفتضحانه ای به بازگویی این حرکت اجتماعی باشکوه پرداختند.

اما بهترین توصیف در حق رهبران فاسد و بدنام مجاهدین همان جمله سردار شهید خلق حاج قاسم سلیمانی است که خطاب به آمریکاییان گفت: «شما آمریکایی‌ها به این زباله‌های بیرون‌ریخته ملت ایران و به این زن ولگرد دل بسته‌اید و او را در تلویزیون‌ها می‌چرخانید.»

گروهی که می خواسته ۴۸ ساعته تهران را فتح کند حال به روزی افتاده است که حسرت دیده شدن به مدت چند ثانیه در شبکه های رادیو و تلویزیون ایران را می کشند.

حرف آخر اینکه بنظر می رسد پشت ماجرای روز پنجشنبه که تصویری از رهبران جنایتکارترین و منفورترین گروه‌های تاریخ ایران برای چند ثانیه از شبکه اول سیما پخش شد را باید در جایی مانند آمریکا و محتمل تر از آن اسرائیل جستجو کرد. اقدامی  هوشمند برای ارزیابی پایگاه اجتماعی مجاهدین در ایران که بلافاصله با هشتگ مرگ بر رجوی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

احتمالا رهبران فاسد و بدنام مجاهدین هم از این اقدام سرخورده شده اند چرا که آنان که همیشه نزد اربابانشان ادعا می کردند در ایران دارای پایگاه اجتماعی هستند با این اقدام مشخص شد که این ادعا دروغی بیش نبوده و مجاهدین دیگر نمی توانند مثل قبل ارزش سرمایه گذاری با هدف تحت فشار گذاشتن دولت و مردم ایران را داشته باشند.

البته بد نیست در این رابطه واکنش تعدادی از کاربران در توئیتر را نیز از روزنامه مشرق بخوانیم (اینجا) تا بهتر به جایگاه این جانوران وحشی در نزد مردم ایران پی ببریم.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو