امروز دیگر زمان فرقه گرایی و حبس افراد به پایان رسیده و هرکسی حق دارد زندگی آزادی داشته باشد عصر حاضر عصر ارتباطات است با زدن یک کلید هر چیزی مشخص می شود و فرقه رجوی هرگز نمی تواند سابقه سیاه خود را در خیانت به مردم ایران پاک کند.

اخیرا تعدادی از خانواده های استان آذربایجان غربی در پیام های ویدئویی از مقامات دولت آلبانی خواستند شرایطی را فراهم کنند تا آنها بتوانند با عزیزان شان در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی دیدار کنند.

خانواده ها درخواست های خود را به شکل پیام های ویدئویی تهیه و از طریق ایمیل به دولت مردان آلبانی از جمله؛ ادی راما نخست وزیر آلبانی و ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی ارسال کردند.

حرف مشترک خانواده ها این است که دولت آلبانی باید شرایطی را فراهم آورد تا آنها بتوانند بدون فشارهای فرقه رجوی با عزیزانشان در بیرون از اردوگاه این گروه در آلبانی ملاقات کنند.

گفتنی است خانواده های استان آذربایجان غربی طی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در مجموع با ۱۲۰۰ امضا در طوماری درخواست ملاقات خود را به گوش مقامات آلبانیایی رسانده اند. اما تا به امروز هیچ پاسخی به  درخواست آنها  داده نشده است.

در دی ماه امسال نیز خانوادهای استان آذربایجان غربی در یک  ارتباط تصویری با انجمن آسیلا (انجمن حمایت از ایرانیان مقیم آلبانی) خواسته خود مبنی بر ملاقات عزیزانشان در خاک آلبانی را برای چندمین بار تکرار کرده و به گوش دولت مردان آلبانیایی رساندند.

اکنون از میان انبوه پیام های ویدئویی خانواده ها برای ملاقات عزیزانشان به درخواستهای خانواده های آقایان؛ ناصر اکبری چیانه، جمشید تقی نژاد و مختارعلی جمالی اشاره می کنیم.  این خانواده‌ها در سالهای گذشته تلاش های فراوانی کرده اند تا از عزیزان گرفتارشان در فرقه رجوی  خبری به دست آورده و با آنها ملاقات کنند. ولی تاکنون موفق به اینکار نشدند.

آقای رشید تقی نژاد متولد ۱۳۳۹ و اهل شهر ارومیه هستند. در جنگ ایران و عراق توسط نیروهای عراقی اسیر شده و بعد از ۸ سال اسارت توسط دولت عراق به فرقه رجوی تحویل داده شده است.

از سال ۱۳۵۹ که رشید اسیر شده است تاکنون خانواده ی وی تلاش های زیادی کرده اند تا بتوانند خبری به دست بیاوردند یا با او تماس بگیردند ولی متاسفانه تاکنون این اتفاق نیافتاده است در این درخواست آقای جمشید تقی نژاد برادر رشید از مقامات آلبانی درخواست می کند که شرایطی را قراهم کنند تا خانواده ها بتوانند با فرزندانشان دیدار کنند.

آقای تقی نژاد معتقد است امروز دیگر زمان فرقه گرایی و حبس افراد به پایان رسیده و هرکسی حق دارد زندگی آزادی داشته باشد عصر حاضر عصر ارتباطات است با زدن یک کلید هر چیزی مشخص می شود و فرقه رجوی هرگز نمی تواند سابقه سیاه خود را در خیانت به مردم ایران پاک کند.

آقای محمدعلی جمالی متولد ۱۳۴۷ در شهر ارومیه هستند. ایشان در سال ۱۳۶۷ سرباز لشکر ۷۷ خراسان بودند که در منطقه عملیاتی فکه توسط نیروهای عراقی اسیر شدند. صدام در عوض خوش خدمتی های فرقه رجوی تعدادی از اسیران ایرانی که محمدعلی نیز یکی از آنها بود به رجوی تحویل داده شد تا آنها نوعی دیگر از اسارت را تجربه کنند.

خانواده جمالی نیز هر آنچه که توانسته اند تا به امروز کرده اند تا با محمدعلی ارتباط داشته باشند ولی سالهای زیادی است که از او خبری ندارند به بخشی از فعالیت های این خانواده اشاره می کنیم.

در سال ۱۳۸۲ پدر و مادر محمدعلی برای دیدن او به عراق رفتند ولی سران فرقه به آنها اجازه نداد تا فرزندشان را ملاقات کنند.

نامه به ارگان های بین المللی و درخواست کمک به خانواده ها برای برقراری ارتباط با فرزندانشان طی سالهای گذشته. این درخواست ها از دهه هشتاد تا به امروز ادامه داشته است.

آقای یوسفعلی اکبری چیانه متولد ۱۳۳۹ در شهر نقده هستند. آقای اکبری در اثر فعالیت های تبلیغی «مجاهدین» که بعد از انقلاب نیز شدت آن افزایش یافته بود با این گروه آشنا شد.

او نیز یکی از فریب خوردگانی است که با شعار آزادی و میهن پرستی به این گروه جذب شد. اما بعد از مدت کوتاهی متوجه شد در میان گروهی هست که هم جاسوسی می کند و هم ترور می کند و هم با دشمنان ایران همکاری می کند اما زمانی متوجه این قضیه شد که دیگر  کار از کار گذشته بود و باید در میان آنها روز را شب میکرد.

خانواده اکبری چیانه نیز مانند سایر خانواده های دردمند و دلسوخته سالهاست در تلاشند تا با یوسفعلی ارتباط برقرار کنند اما تاکنون موفق به اینکار نشده اند. ذیلا به قسمتی از فعالیت های این خانواده اشاره می کنیم:

سفر آقای ناصر اکبری چیانه به همراه برادرش نادر به عراق برای دیدن برادرش در کمپ اشرف در سال ۱۳۸۷

دیدار نعمت اله اکبری چیانه پدر یوسفعلی با نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در سال ۱۳۸۸

نامه به ارگان های بین المللی جهت ملاقات با یوسفعلی گرفتار در فرقه رجوی طی سالهای گذشته

حضور آقای ناصر اکبری چیانه در همایشات جداشدگان و خانواده ها جهت اطلاع از آخرین وضعیت برادرش

مشاهده پیام ویدئویی خانواده ها در آپارات:

مشاهده پیام ویدئویی خانواده ها در یوتیوب:

  • منبع خبر : سایت راه نو