گروه تروریستی «مجاهدین» تلاش کردند با گنجاندن کلماتی مثل «اقدامی بسیار سیاسی» و یا «امضاء سند» در متن این گزارش آنرا مهم جلوه داده و به خورد اعضای این گروه در اردوگاه آلبانی بدهند. این مفهوم را می توان در صحبت های خانم زهره اخیانی از اعضای شورای رهبری «مجاهدین» که طرف حساب «امضاء این سند»؟! بوده دریافت، که فریبکاری بعنوان یک خصیصه و صفت فرقه ای تا کجا در پوست و گوشت سران این گروه رخنه کرده است.

الان مدتهاست که سوزن مریم رجوی در «شهرداری منطقه ۱ پاریس» گیر کرده است. بنظر میرسد در کسادی بازار و از رونق افتادن موازی کاری با تحریم های آمریکا علیه ایران، بویژه بعد از پیام مضحک و خنده دار منتسب به مسعود رجوی که از طناب پوسیده تحریم  آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران از سوی آمریکا آویزان شد و بالا رفت، سرگرمی خوبی برای اعضای نگونبخت این گروه در آلبانی با موضوع «شهرداری منطقه ۱ پاریس» فراهم کرده است.

اگر «شهرداری منطقه 1 پاریس» نبود؟

در تاریخ ۹۸/۰۵/۲۷ سایت «مجاهدین» از قول تلویزیون کانال سه فرانسه نوشت: «در یک اقدام بسیار سیاسی، شهردار منطقه یک پاریس، ژان فرانسوا لوگاره اخیرا اعلام سمبلیک خواهری «شهرداری منطقه یک پاریس» را با شهری در آلبانی به نام اشرف ۳ به امضاء رساند؟؟!! »

بدین ترتیب از آن تاریخ به بعد روزی نبود که خبری از «شهرداری منطقه ۱ پاریس» به بهانه های مختلف در سایت «مجاهدین» درج نشده باشد. بنظر میرسد «شهرداری منطقه ۱ پاریس»  تنها پایگاه باقیمانده برای سران مجاهدین در طول سالیان اقامت این گروه در این کشور بعد از کوچ به کشور  آلبانی است.

ذیلا برخی از آنها به نقل سایت «مجاهدین» آورده می شود.

تاریخ: ۹۸/۰۶/۰۲- شهرداری منطقه یک پاریس اقدام به نصب پلاکارد بزرگی روی ساختمان خود در اعتراض به سفر ظریف (به فرانسه) کرده است.

تاریخ: ۹۸/۰۶/۰۳-  بیانیه کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک

تاریخ: ۹۸/۰۶/۰۸- نمایشگاه و کنفرانس در شهرداری منطقه ۱پاریس با حضور منتخبان فرانسوی و مدافعان حقوق‌بشر

تاریخ: ۹۸/۰۶/۱۰ –  العربیه: شهرداری منطقه یک پاریس تبدیل به محلی برای فرانسویان شد تا یک نمایشگاه مستند درباره بزرگترین کشتار در ایران را ببینند.

تاریخ: ۹۸/۰۶/۱۱ –  روزنامه عکاظ عربستان:‌ اسناد اعدام ۳۰ هزار زندانی سیاسی افشا می‌شود.

تاریخ: ۹۸/۰۶/۱۲ – نمایشگاه و کنفرانس در شهرداری منطقه ۱ پاریس و . . .

حال سوال این است این نوع اقدامات مضحک چه نفعی می تواند برای رهبران مجاهدین داشته باشد؟

مسلما این گونه اقدامات هیچ گونه ارزش سیاسی ندارد چه رسد به اینکه کسی بخواهد آنرا رسانه ای هم بکند. ولی رهبران «مجاهدین» با توجه به نیاز شدید و مبرم به اینگونه فعالیت ها تلاش کردند  با گنجاندن کلماتی مثل «اقدامی بسیار سیاسی» و یا «امضاء سند» در متن این گزارش آنرا مهم جلوه داده و به خورد اعضای این گروه در اردوگاه آلبانی بدهند. این مفهوم را  می توان در صحبت های خانم زهره اخیانی از اعضای شورای رهبری «مجاهدین» که طرف حساب «امضاء این سند»؟!  بوده دریافت، که فریبکاری بعنوان یک خصیصه و صفت فرقه ای تا کجا در پوست و گوشت سران این گروه رخنه کرده است.

سایت «مجاهدین» تاریخ ۹۸/۰۵/۲۷ : «من می‌خواستم از آقای شهردار لوگاره و همچنین سایر شهرداران عزیز فرانسوی بابت انتخاب اشرف به‌ عنوان خواهر شهر خودشون تشکر و قدردانی کنم. قطعاً این عزم همه ما مجاهدین مستقر در اشرف۳ را برای نبرد با این رژیم جنایتکار و سرنگونی آن جزم‌تر و ما را در این نبرد پشتگرم می‌کند.؟؟!!»

حرف آخر اینکه این اقدام سازمان مسلما یک سری نتایج و یکسری ابهاماتی در بطن خود دارد که همین جا به آنها اشاره می شود تا رهبران و تئورسین های «مجاهدین» پاسخ های درخور و مناسب آن را بیابند.

اگر شهرداری منطقه یک پاریس نبود؟

مسلما چشم اندازی هم از «سرنگونی» وجود نداشت. چرا که با تحلیلی که خانم زهره اخیانی دادند «سرنگونی» از «شهرداری منطقه ۱ پاریس» می گذرد؟؟!!

اگر شهرداری منطقه ۱ پاریس نبود؟

معلوم نبود چه کسی «شهرخواهر» «اشرف ۳» خوانده می شد و تاریخ مبارزات «مجاهدین» به کدام سمت سوق داده می شد.؟

ضمن اینکه این خواهر خواندگی برخی سوالات را نیز در ذهن مخاطبان ایجاد می کند که امیداوریم مسئولین «مجاهدین» در این زمینه پاسخگو باشند.

۱ – آیا خواهر خواندگی ایندو  با توجه به تفاوت سنی آنها مناسب است؟

۲ – آیا این خواهر خواندگی موجب ایجاد ارتباط  بین ساکنان ایندو شهر خواهد شد؟ یعنی مسافرتی بین ساکنان آنان صورت خواهد گرفت؟ و رفت و آمدی وجود خواهد داشت؟ و آیا این رفت و آمدها انفرادی خواهد بود یا گروهی؟

۳ – آیا اختلاف فرهنگ و تمدن بین آنها یعنی یکی در اوج و دیگری قرن حجری و بیسوادی باعث نخواهد شد این خواهر خواندگی خیلی زود به جدایی بینجامد؟

۴ – این خواهر خواندگی تا چند سال می تواند دوام بیاورد؟  با توجه به اینکه اشرف ۳ بزرگترین خانه سالمندان جهان محسوب می شود.  و بعد از چند سال دیگر اثری از آن نخواهد بود، چه بلایی بر سر اسناد امضاء شده بین «مجاهدین» و «شهردار منطقه ۱ پاریس» خواهد آمد؟

۵ – آیا «شهرداری منطقه ۱ پاریس»  «شهرخواهر» دیگری در آلبانی انتخاب خواهد کرد یا اینکه تصمیم خواهد گرفت تا  آخر عمر  در فقدان اشرف ۳ تنها باقی بماند؟

و انبوه سوالات دیگر که پاسخ درست به آنها می تواند مسیر آینده «سرنگونی» را برای رهبران «مجاهدین» روشن ساخته و نقشه راه  آنان را مشخص کند.

منتظریم

  • نویسنده : سحر نیامنش
  • منبع خبر : سایت راه نو