اگر مجاهدین بدلیل ترس از تبعات این رابطه به شکل مخفی اقدام می کنند رضا پهلوی اما بشکل علنی در صدد برقراری رابطه با اسرائیل است. البته بنظر می رسد استقبال از رضا پهلوی در اسرائیل و دیدار وی با بنیامین نتانیوهو نخست وزیر و وزیر اطلاعات این کشور دعوای رضا پهلوی و مجاهدین را بر سر آویزان شدن از کارفرمای جدید وارد فاز جدی کرده و مریم رجوی را بیشتر از قبل سرخورده کند.

شکست براندازان در رسیدن به اهداف خود علیه ایران، طبعاً باعث تغییر رویکرد دولت‌های غربی نسبت به آن‌ها خواهد شد و غربی‌ها ارزیابی منفی از توان و عملکرد براندازان علیه ایران خواهند داشت. یکی از نتایج این ارزیابی و بررسی شکست براندازان، کاهش بودجه آن‌ها خواهد بود. در این میان مجاهدین و سلطنت طلبان هم بعد از شکست اغتشاشات اخیر و ایجاد روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان سعودی دست به دامن اسرائیل شده اند.

البته مجاهدین از خیلی وقت ها پیش با اسرائیل حول پروژهای کثیف اطلاعاتی و ترور دانشمندان هسته ای ایران همکاری نزدیک داشته است ولی بعد از اخراج از خاک عراق و تبعید به آلبانی تلاش کرد وارد فاز جدیدی از روابط با اسرائیل گردد.

اگر مجاهدین بدلیل ترس از تبعات این رابطه به شکل مخفی اقدام می کنند رضا پهلوی اما بشکل علنی در صدد برقراری رابطه با اسرائیل است.  البته بنظر می رسد استقبال از رضا پهلوی در اسرائیل و دیدار وی با بنیامین نتانیوهو نخست وزیر و وزیر اطلاعات این کشور دعوای رضا پهلوی و مجاهدین را بر سر آویزان شدن از کارفرمای جدید وارد فاز جدی  کرده و مریم رجوی را بیشتر از قبل سرخورده کند. هرچند نتانیاهو حتی رضا پهلوی را در دفتر کارش هم راه نداد و او را در حاشیه مراسم هلوکاست چند دقیقه به حضور پذیرفت.

در مورد ادعای رضا پهلوی هم که گفته بود بنمایندگی از طرف مردم ایران به اسرائیل رفته آقای عطالله مهاجرانی در توئیتی نوشت : «بلاهت شازده، انتخاب زمان سفر بعد از حضور فراگیر ملت ایران و ملت‌های مسلمان منطقه در روز قدس است. مردم ایران در روز قدس پیام خود را فرستاده اند، شازده حامل پیام چه کسانی است. می‌بایست به نصیحت استیون ساخر در برنامه هارد تاک BBC World گوش می کرد و با سیاست برای همیشه خداحافظی می کرد!»

البته رجوی هم در چنین توهمی بسر می برد. او هم خود را نماینده مردم ایران می داند! و فکر می کرد اگر بعد از سالها مخفی شدن پیامی با صدای خودش بدهد دنیا بپا خواهد خواست. اما پخش پیام رجوی با صدای بیمار و لرزانش نشان داد کسی به او اهمیت نمی دهد و در این باره سخن نمی گوید. یعنی مرده و زنده او تاثیری بر حال کسی ندارد.

نتیجه اینکه آنچه که تاریخ ایران از این مزدوران به یاد خواهد داشت وطن فروشی و ایران فروشی این اوباش است.

بنابراین تمامی جریانات و اتفاقات ماههای قبل به‌خوبی نشان داد که چرا فراخوان‌های سریالی ضدانقلاب با بی‌محلی و تمسخر از سوی جامعه روبه‌رو شده است، از نگاه اکثریت اجتماعی، سیرک ضدانقلاب آن‌چنان ذلیل و بی‌هویت است که ماهیت خود را تنها زیر بیرق و چکمه سرباز متجاوز خارجی و با عبور از مرز سرخ وطن فروشی جستجو میکند که این هم با الیت‌های سیاسی و نخبگانی داخل ایران فاصله فراوان دارد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو