آقای منصور محمدزاده: صدام علیرغم اینکه دشمن مردم ایران بود ولی به اسرا این اجازه را داده بود که با خانواده هایشان از طریق صلیب سرخ جهانی تماس بگیرند ولی از زمانیکه برادرم بدست فرقه رجوی به اسارت دوباره رفت تمامی آن نامه ها و تماس ها نیز قطع شد.

در تاریخ ۹۹/۰۷/۰۶ آقای منصور محمدزاده برادر سرباز اسیر مقصود محمدزاده گرفتار در فرقه رجوی با حضور در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی و دیدار با مسئول این دفتر نگرانی خود از مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در اردوگاه مجاهدین در آلبانی را اعلام داشت.

آقای منصور محمدزاده از فوت دو تن از اعضای گرفتار در اردوگاه فرقه رجوی در بیمارستان مادر ترزا در تیرانای آلبانی به نام های مسعود نصیری و شهین قاسمی در اثر ابتلا به ویروس کرونا ابراز تاسف کرد و اعلام کرد که این وضعیت خانواده های زیادی را مضطرب و نگران کرده است.

آقای منصور محمدزاده گفتند: سرگذشت اسرایی که دگر بار بدست مجاهدین به اسارت رفتند غم انگیز است. طی سالهای گذشته نیز تلاش های زیادی را خانواده ما کرد تا شاید بتوانیم ارتباطی با برادر سرباز اسیرمان در فرقه رجوی داشته باشیم ولی موفق نشدیم.

ما نامه های زیادی را خطاب به برادرمان  مقصود در فضای مجازی انتشار دادیم تا شاید بدست برسد ولی سران فرقه رجوی مانع از رسیدن هرگونه نامه ما بدست مقصود شدند. همچنین در طول سالهای گذشته نامه هایی را هم به ارگانهای بین المللی از جمله خانم « کلنل تورلاک » مقام محترم حقوقی و قضائی کمپ آمریکا موسوم به « تیف » در قرارگاه اشرف نیز نوشتیم ولی سران فرقه مجاهدین با هرگونه دیدار و ارتباطی مخالفت کردند.

اکنون نیز با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و کمبود امکانات بهداشتی در کشور آلبانی و عدم نظارت و دسترسی ارگانهای بهداشتی این کشور بر اردوگاه فرقه رجوی در این کشور، ما خانواده ها را بیش از پیش از سلامتی برادرمان نگران و مضطرب کرده است.

آقای منصور محمدزاده ادامه دادند؛ هر روز، هفته، ماه و سالی که می گذرد بیشتر از هر زمان دیگری درک کرده و می فهمیم با چه فرقه خطرناکی طرف هستیم و  تنها چیزی که برای رهبران آن ارزش ندارد جان انسانهاست. و کاری که او در حق فرزندان ما کرد صدام هرگز نکرد.

بنابراین اعلام می دارم ما خانواده ها همچنان مصمم تر از گذشته به تلاش و فعالیت هایمان ادامه خواهیم داد تا فرزندانمان را هر چند دیگر به سنین پیری رسیده اند از دست این فرقه پَست نجات دهیم.

در این گفتگو مسئول انجمن نجات نیز توضیحاتی در باره آخرین وضعیت این فرقه در آلبانی، فعالیت های سایر خانواده ها و ارسال پیام های ویدئویی خانواده ها به عزیزانشان ، و واکنش رسانی های بین المللی بویژه آلبانی با موضوع رفتار زشت سران فرقه در قبال درخواست های مشروع و قانونی خانواده ها  توضیحاتی را دادند.

ایشان گفتند؛ وضعیت فرقه رجوی بلحاظ سیاسی در آلبانی خوب نیست. هرچند آنها تلاش می کنند در هر موضوع ضد ایرانی بعنوان شیپورچی دشمن وارد گود شده و در فضای مجازی جنگ روانی بر علیه مردم ایران راه بیندازند ولی محدویت های اعمال شده بر تردد مریم رجوی و سایر مسئولین این فرقه به خارج از آلبانی از جمله خاک فرانسه حاکی از منفوریت این گروه حتی در بین حامیان سیاسی خود آنهاست.

این موضوع بعد از تبانی و توطئه تروریستی ناموفق فرقه رجوی و برخی مسئولین فاسد در دولت آلبانی برای اخراج احسان بیدی یکی از جداشدگان از فرقه رجوی از این کشور اتفاق افتاد.

از اینکه فرقه رجوی نتوانست اهداف شوم خود را در ارتباط با جداشدگان دنبال کند موفقیت برزگی محسوب شده و از سوی دیگر حاکی از منفوریت فرقه رجوی است.

امضای طومار اینترنی با بیش از ۱۱۲۵۰ امضا هم یک سرفصل مهم در جنگ خانواده ها با سران فرقه رجوی برای آزادی فرزندانشان محسوب می شود ارسال این طومار به دولت آلبانی نیز باعث شد وضعیت فلاکت بار، دورغگویی ها و فریبکاری های فرقه ای رجوی و ظلم هایی که در حق خانواده ها روا داشته اند در نزد مقامات این کشور لو برود هرچند مقامات این کشور هنوز پاسخی به این درخواست خانواده نداده اند.

در شرایط فعلی بزرگترین دغدغه و نگرامی همه ما و خانواده های دردمند شیوع ویروس کرونا در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی است که هیچ نظارت بهداشتی بر آنان وجود ندارد.

اخیر مدیر عامل انجمن نجات کشور و متعاقبا اینجانب بعنوان مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات در استان آذربایجان غربی نامه ای را به خانم ماریا آرنا، رئیس زیر کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا ارسال و از وضعیت کنونی این اردوگاه اظهار نگرانی کردیم.

در پایان این ملاقات آقای منصور محمدزاده بار دیگر با خطاب قرار دادن برادر سربازش که اکنون اسیر دست سران فرقه رجوی شده است نامه ای به شرح زیر نوشت و از مسئول انجمن خواست آنرا در فضای مجازی انتشار دهند. هرچند این نامه هم به احتمال زیاد سرنوشت نامه های دیگر را خواهد داشت ولی مهم است که مخاطبان و ایرانیان بویژه نسل جوان کشورمان و افکار عمومی بین المللی به ماهیت فرقه ای و دنائت و سنگ دلی سران بی رحم این فرقه بیش از پیش پی ببرند. 

خدمت برادر عزیزم مقصود محمدزاده

برادر عزیزم از زمانی که بدست نیروهای عراقی در جبهه های جنگ اسیر شدی همگی ما خیلی ناراحت شدیم ولی نامه ها و تماس های تو برای همه خانواده قوت قلب بود و امیدوار بودیم بعد از جنگ تو هم مثل بقیه اسراء به ایران بازگردی ولی هرچه چشم به راه شدیم خبری نشد تا اینکه از کسانی که تو را می شناختند گفتند که صدام شما ها را به مجاهدین فروخته است.

بعد از سقوط صدام هم هرچه تلاش کردیم نتوانستیم با تو ارتباط بگیریم حتی به عراق هم امدیم ولی مامورین مجاهدین در مقابل درب قرارگاه اشرف اجازه ندادند تو را ببینیم و دست خالی با توهین ما را برگردادند.

مطمئن هستم به تو هم چیزی نگفتند حالا هم علی رغم تلاش های فراوان و حتی درخواست از دولت آلبانی و ارسال طومار اینترنتی برای تماس و دیدار با شما نه تنها پاسخی دریافت نکرده ایم بلکه سران مجاهدین ما را تروریست خطاب کردند که واقعا برایمان جای تعجب داشت.

صدام علیرغم اینکه دشمن مردم ایران بود ولی به اسرا از جمله تو این اجازه را داده بود که با ما تماس بگیری و نامه بنویسی ولی از زمانیکه بدست این گروه به اسارت دوباره رفتی تمامی آن نامه ها و تماس ها نیز قطع شد. واقعا رجوی هزار بار بدتر از صدام است امیدوارم این نامه بدست شما برسد و بتوانی با ما تماس بگیری.

قربانت منصور محمدزاده کهریزی – ۰۹۱۴۴۶۱۶۱۸۴

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو