رهبران مجاهدین خلق اعضای سازمان را مجبور به انجام کارهای سخت فیزیکی بدون هیچگونه دستمزدی می کنند تا هرگز فرصتی برای فکر کردن نداشته و به مرور مستهلک شوند، و این بزرگترین ظلم در حق اعضای گرفتار در اردوگاه این گروه در کشور شماست.

آقای ادی راما نخست وزیر محترم جمهوری آلبانیبا سلام و تقدیم احترام – اینجانب مهناز سپه پور مسئول تشکل مادران استان آذربایجان غربی و ستم کشیده از سازمان مجاهدین خلق هستم. برادر من در سال ۲۰۱۳ وقتی که مجاهدین خلق در کشور عراق بودند به علت تدابیر غلط آن سازمان در درگیری با نیروهای عراقی کشته شد.

من وظیفه خود می دانم که صدای مادران، خواهران، همسران و دخترانی که سالها از عزیز خود خبر ندارند باشم و مظلومیت آنها را به گوش جهانیان برسانم.

ما خانواده ها از شما به خاطر اینکه اجازه دادید ایرانی های مقیم آلبانی و کسانی که از سازمان مجاهدین خلق جدا شده اند به راحتی بتوانند در کشور شما زندگی کنند و آزاد باشند تشکر می کنیم و امیدواریم روابط بین مردم آلبانی و مردم ایران با تدابیر شما هر روز بهتر شود.

اکنون سالهاست خانواده های زیادی در انتظار دیدار با فرزندان گرفتارشان در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی هستند که از آنها خبری ندارند و اکنون منتظر هستند تا روزی بتوانند با آنها در کشور شما ملاقات کرده یا ارتباط تلفنی داشته باشند.

چند وقت پیش هم ما در استان آذربایجان غربی، طی همایش اینترنتی که با تعدادی از اعضای انجمن آسیلا در آلبانی برقرار کرده بودیم، از آنها خواستیم که صدای ما را به گوش شما برسانند.

سران سازمان مجاهدین خلق اعضا را به اجبار در قرارگاه این سازمان در کشور شما نگه داشته و نمی گذارند تا زندگی مستقلی داشته باشند، و اکنون بعد از سالها این موضوع بر مردم آلبانی هم اثبات شده است که مجاهدین خلق رفتارهای فرقه ای دارند.

قبلا خانواده ها این نگرانی را داشتند که مجاهدین خلق اعضای جداشده را نیز تحت فشار قرار می دادند و شرایطی را برای آنها فراهم می کردند که آنها تحت فشارهای مالی دوباره مجبور شوند به اردوگاه مجاهدین خلق برگردند اما امروز با توجه به تدابیر شما این مشکل حل شده و ما از شما تشکر می کنیم.

افراد داخل سازمان، علاوه بر بالا بودن سنشان، به مراقبت های پزشکی نیاز دارند و باید بتوانند باقیمانده عمرشان را در محیطی ارام و بدور از فشارهای فرقه ای سپری کنند.

رهبران مجاهدین خلق اعضای سازمان را مجبور به انجام کارهای سخت فیزیکی بدون هیچگونه دستمزدی می کنند تا هرگز فرصتی برای فکر کردن نداشته و به مرور مستهلک شوند، و این بزرگترین ظلم در حق اعضای گرفتار در اردوگاه این گروه در کشور شماست.

اکنون خانواده های اعضای گرفتار در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی از شما می خواهند تا شرایطی را که اکنون برای جداشده ها فراهم کردید برای آنها نیز فراهم کنید تا آنها هم با کسب هویت فردی خود مانند تمام افراد جامعه از حقوق شهروندی برخودار باشند و آزادانه بتوانند با محیط بیرون از اردوگاه و با خانواده هایشان ارتباط برقرار کنند.

با احتراممهناز سپه پور

مسئول تشکل مادران استان آذربایجان غربی

  • منبع خبر : سایت راه نو