هدفی که مجاهدین دنبال می کردند این بود که با درج مقالاتی به نام علی اکبر اویسی در سایت راه نو اعتماد جداشدگان و ایرانیان ساکن در کشورهای اروپایی را نسبت به این فرد جلب کنند، تا وی بهتر بتواند مسئولیت جاسوسی و خبرچینی از ملاء ایرانیان بویژه جداشدگان از فرقه رجوی را دنبال کرده و به این کار کثیف ادامه دهد.

علی اکبر اویسی متولد اول دیماه و اهل ارومیه است. وی از هواداران سازمان در داخل کشور بود که بدلیل ارتکاب جرایمی مدتی را در زندان بسر برد.  وی در سال ۱۳۶۸ به ترکیه رفت و در دانشگاهی در استانبول به تحصیل مشغول گردید. وی  مجددا جذب مجاهدین شد و به قرارگاه اشرف در عراق انتقال یافت.

علی اکبر اویسی خیلی زود در تشکیلات مجاهدین رشد کرد و مورد اعتماد تشکیلات قرار گرفت. وی مدتها در «ستاد اطلاعات» فرقه رجوی بکار گرفته شد. علی اکبر با توجه به سطح تشکیلاتی اش مستمر در ارتباط با مخابرات و استخبارات عراق قرار داشت. وی اطلاعات کسب شده از نیروهای نظامی و مرزبانان ایران را در اختیار آنان قرار میداد.

علی اکبر در عملیات متعدد به همراه یگانهای رزمی مجاهدین و نیروهای عراقی در مناطق مرزی شرکت داشت که باعث شهادت مرزبانان زیادی شده است.

بعد از اخراج مجاهدین از کشور عراق به آلبانی در سال ۱۳۹۲ ، علی اکبر اویسی در مرداد ۱۳۹۵ به ظاهر درخواست جدایی از مجاهدین را می کند که مورد موافقت تشکیلات قرار گرفته و از این فرقه خارج می شود.

وی در آلبانی با فردی به نام طیبه نوری اهل اراک که او هم از مجاهدین جدا شده بود آشنا می شود که این آشنایی نهایتا به ازدواج بین ایندو منجر می گردد. آنها بمدت دوسال در آلبانی زندگی می کنند.

علی اکبر اویسی در اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ همراه همسرش (طیبه نوری اهل اراک) بعلاوه سه نفر دیگر  با کمک مجاهدین مخفیانه از تیرانا به سارایوو – مرکز بوسنی و هرزه گوین  قاچاق می شوند تا بتوانند در یکی از کشورهای اروپایی پناهندگی بگیرند. نهایتا موفق می شوند  از کشور سوئیس پناهندگی بگیرند . علی اکبر اویسی بعدا به همراه همسرش طیبه نوری به شهر «اوبه برنبرگ (Oberembrach)» کشور سوئیس منتقل و در آنجا ساکن می شوند.. علی اکبر اویسی هم اکنون به همراه همسرش طیبه نوری و دو فرزندش در شهر زوریخ زندگی می کنند.

در اوایل سال ۱۳۹۹ علی اکبر اویسی طی تماس با سایت راه نو و ضمن گزارش کوتاهی از نحوه جدایی خود از مجاهدین و تنفرش از این فرقه درخواست کرد مقالاتی را بر علیه این گروه بنویسد تا ما  آنها را  در سایت راه نو درج کنیم. هرچند هنوز اعتماد کافی به این شخص وجود نداشت ولی پذیرفته شد.

بنابراین مقاله ای با عنوان «نقش نشست های موسوم به «کمیته های انقلاب» در لیبرتی چه بود؟» بتاریخ دوم اسفند ۱۳۹۹ و مقاله دیگری با عنوان «گروه تروریستی مجاهدین هیچ جایگاهی در نزد مردم کشور آلبانی ندارد» بتاریخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ به درخواست ایشان و به نام ایشان در سایت راه نو درج گردید.

پس از این اقدام اخبار دریافتی از جداشدگان خارج از کشور حاکی از برخی فعالیت های مشکوک ایشان در حوزه خبرچینی به نفع مجاهدین در ملاء ایرانیان و جداشدگان بود.

طی تماس با ایشان از طریق شماره تلفنی که در اختیار سایت راه قرار داده بود که  قابل ارائه میباشد به ایشان در رابطه با عمل زشتی که انجام می دهد تذکرات لازم داده شد. هرچند وی سعی می کرد آنرا کتمان کند.

بنابراین علی اکبر اویسی از ترس افشاگری از سوی سایت راه نو دست پیش را گرفت تا پس نیفتند و در صفحه فیسوک همسرش بتاریخ ۱۱ اسفند سال ۱۳۹۹ (اول مارس ۲۰۲۱) یعنی ۹ روز بعد از درج مقاله دوم ایشان در سایت راه نو شروع به لجن پراکنی بر علیه انجمن نجات استان آذربایجان غربی و . . . نمود.

بدین ترتیب مشخص شد هدفی که مجاهدین دنبال می کردند این بود که با درج مقالاتی به نام علی اکبر اویسی در سایت راه نو اعتماد جداشدگان و ایرانیان ساکن در کشورهای اروپایی را نسبت به این فرد جلب کنند، تا وی بهتر بتواند مسئولیت جاسوسی و خبرچینی از ملاء ایرانیان بویژه جداشدگان از فرقه رجوی را دنبال کرده و به این کار کثیف ادامه دهد.

بنابراین از تمامی جداشدگان و ایرانیان مخالف فرقه رجوی در کشورهای اروپایی می خواهیم از این مزدور و خبرچین فرقه رجوی دوری کنند و ایشان را  به جمع و محفل های خود راه ندهند.

چرا که یکی از کارهای کثیف فرقه رجوی  برای انتقام گیری از جداشدگان و مخالفین خود،  توطئه و  انداختن آنها در تور پلیس در کشورهای اروپایی است تا بدین ترتیب آنان را تحت فشار گذاشته و وادار به سکوت کنند.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو