خانواده برای مجاهدین اصلی ترین دشمن محسوب می شود. بنحویکه حتی فکر کردن به خانواده توسط اعضا نیز جرم محسوب شده و مجازات تشکیلاتی دارد.  پدیده ای که جز در فرقه ها در جای دیگری مشاهده نشده است.

دیدار با آقای مختارعلی جمالی در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی

امروز صبح آقای مختارعلی جمالی در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی حضور یافته و با مسئول انجمن در رابطه با آخرین وضعیت «مجاهدین» و اسرای این گروه در آلبانی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدا مسئول انجمن نجات استان شرایط  فعلی این گروه در آلبانی را تشریح کردند.  ایشان گفتند، بهار مجاهدین در آلبانی زیاد دوام نیاورد.  سران این گروه  با توجه به ماهیت فرقه ای شان سرانجام  تصمیم گرفتند در کشور آلبانی هم، شرایطی مثل اشرف را برای اعضای دربند این گروه فراهم کنند. به همین منظور  آنان را در قلعه ای دورافتاده قرنطینه کردند، تا همچنان دور از اجتماع و مردم بوده و  دسترسی خانواده ها به آنان را نیز  با مشکل مواجه سازند.

مسئول انجمن نجات در ادامه افزودند؛ علیرغم تمامی سختگیری ها و محدودیت های اعمال شده،  اعضای محصور در آلبانی همچنان خواهان جدایی از تشکیلات فرقه مجاهدین و پیوستن به خانواده هایشان هستند. جدایی بیش از ۳۵۰ تن از مجاهدین از زمان انتقال آنان به آلبانی حاکی از بحران حاد درون تشکیلاتی این گروه است. ضمن اینکه مرگ و میر های اخیر و بیماری اغلب اعضا و عدم رسیدگی های پزشکی بطور مضاعف بر مشکلات  آنان افزوده است.

در ادامه آقای مختارعلی جمالی نیز گفتند:

خانواده ما اکنون سی و یک سال است که در عذاب ناشی از اسارت برادرم محمدعلی جمالی سرباز لشگر ۷۷ خراسان که در تاریخ ۰۵/۰۱/۶۷ در منطقه فکه بدست عوامل مجاهدینِ همراه ارتش عراق به اسارت درآمد ، بسر می برند.

طی این مدت نامه های زیادی به مجامع بین المللی، صلیب سرخ جهانی نوشته ایم ولی متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی از سوی آنان در ارتباط با آزادی برادرم از چنگال فرقه مجاهدین صورت نگرفته  است.

بیماری و ناراحتی قلبی مادرم  خانم سلطان لطفی که ناشی از ، فراق و جدایی ایشان از فرزندش بوده سرانجام موجب مرگ ناگهانی ایشان گردید. متعاقبا پدرم حیدر جمالی نیز در اثر غم دوری و هجران فرزندش دار فانی را وداع گفت. بدین ترتیب داغ از دست دادن پدر و مادر نیز  بر خانواده ما افزوده شد که عامل اصلی آن را رهبران مجاهدین میدانیم.

آقای مختار جمالی در ادامه، به دیدار با برادرش  در سال ۱۳۸۳ در کمپ اشرف اشاره کرده و گفت:  آنچه که من طی این مدت کوتاه از مجاهدین دیدم و مایه تعجبم شد، نحوه برخورد آنان با موضوع خانواده بود. خانواده که محبوب ترین نهاد در نزد خداوند است به هیچ وجه در فرهنگ سیاسی این فرقه جایی ندارد.

رهبران این گروه بدنبال قطع ارتباط فیزیکی اعضا با خانواده هایشان، خواهان قطع ارتباط روحی و روانی افراد محبوس در فرقه با خانواده هایشان نیز هستند. خانواده برای مجاهدین اصلی ترین دشمن محسوب می شود. بنحویکه حتی فکر کردن به خانواده توسط اعضا نیز جرم محسوب شده و مجازات تشکیلاتی دارد.  پدیده ای که جز در فرقه ها در جای دیگری مشاهده نشده است.

آقای مختارعلی جمالی در پایان عرایض خود از مسئولین نظام جمهوی اسلامی خواست در بازگرداندن اسرای دربند فرقه مجاهدین تلاش بیشتری را مبذول داشته باشند. ضمن اینکه از وجدانهای آگاه جامعه نیز خواست تا با نشر و بازنشر مطالب واقعی در خصوص سوابق و جنایات مجاهدین، خوی وحشیگری سرکردگان این گروه را  هرچه بیشتر  در معرض دید مردم  قرار داده و  زمینه رسوایی هرچه بیشتر  آنان را مهیا سازند.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو