خانواده گشسبی می گوید: تلاش های زیادی کردیم تا خبری از سلامتی نادر بدست آورده و حداقل برای ثانیه هایی با وی تماس تلفنی داشته و صدای او را بشنویم ولی تاکنون ثمری در پی نداشته است. اکنون 36 سال از رفتن نادر می گذرد نه نامی و نه نشانی.

 نادر گشسبی اهل شهر ارومیه است. وی متولد ۱۳۴۳ بوده  اکنون ۵۷ سال سن دارد. نادر گشسبی براساس مرام و مسلک فرقه مجاهدین همچنان مجرد است. این فرد در تنهایی کامل بدون همسر و فرزند و بدون هرگونه ارتباطی با خانواده اش در اردوگاه این گروه در آلبانی بسر می برد.

نادر نیز از جمله نگون بختانی است که در اوایل انقلاب ۱۳۵۷ فریب شعارهای مجاهدین را خورد و به این گروه پیوست.

نادر دوره دبیرستان خود را در مدرسه چمران ارومیه گذراند. ولی خیلی زود ترک تحصیل کرد. وی مدت ها بیکار روزگار گذراند.

خانواده او از بابت وضعیت نادر متحمل خسارات مالی و روحی فراوانی شدند. وی در هیچ کسب و کاری که پدرش برایش مهیا کرد پایبند نشد. نهایتا نیز طعمه فرقه بدنام مجاهدین شده و با خروج از کشور در خاک عراق به این گروه تروریستی پیوست.

خانواده گشسبی می گوید: تلاش های زیادی کردیم تا خبری از سلامتی نادر بدست آورده و حداقل برای ثانیه هایی با وی تماس تلفنی داشته و صدای او را بشنویم ولی تاکنون ثمری در پی نداشته است.  اکنون ۳۶ سال از رفتن نادر می گذرد نه نامی و نه نشانی.

آقای حمید گشسبی اخیرا نیز در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات در شهر ارومیه نامه ای خطاب به برادرش تقدیم حضور کرد تا با انتشار آن در فضای مجازی شاید خبری از برادرش بدست آورد.

ایشان همچنین همانند سایر خانواده ای دردمند در یک پیام ویدئویی نیز خطاب به مقامات دولت آلبانی، خواستار ایجاد شرایط مناسب برای تماس ایشان و خانواده اش با برادرش نادر شد.

آقای حمید گشسبی در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات در شهر ارومیه گفتند: پدرم چند سال بعد از رفتن نادر از دنیا رفت و مادرم هم چهار سال پیش فوت کرد. هر دوی آنها قبل از مرگ شان آرزو داشتند نادر را ببینند ولی هرگز این آرزو محقق نشد.

لازم به ذکر است که در ۲۵ شهریور ۹۹ مسئول انجمن نجات استان آذربایجان غربی (شمال غرب ایران) نامه ای برای خانم ماریا آرنا رئیس زیرکمیته حقوق بشر پارلمان اروپا در خصوص عدم پاسخگویی دولت آلبانی به درخواست خانواده ها برای ایجاد ارتباط و دیدار با عزیزانشان در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در این کشور ارسال نمود.

ذیلا پیام ویدئویی و نامه آقای حمید گشسبی خطاب به دولت آلبانی و برادرش نادر آورده می شود.

خدمت برادر عزیزم نادر

با سلام، امیدوارم که حالت خوب بوده و روزی این نامه به دستت برسد. این را بدان که ما همیشه به یاد تو بوده و خواهیم بود و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که تو را از فرقه رجوی  نجات دهیم. پدر و مادرمان متاسفانه این فرصت را نداشتند تو را برای آخرین بار ببیند و از دنیا رفتند اما این فرصت را از ما نگیر و با ما تماس بگیر تا از حال تو با خبر شویم.

پدرم تا مدت ها سراغ تو را از ما می گرفت اما نتوانست از تو خبری به دست آورد و تا آخرین لحظه حیاتش امیدوار بود تو با ما تماس بگیری و یا نزد ما برگردی.

می دانم که این نامه بدست تو نخواهد رسید و اگر هم برسد مانع از این خواهند شد که با ما تماس بگیری و همان طوری که تو و امثال تو را از ما گرفتند و پدرها و مادرهای زیادی را در فراق فرزندانشان داغ دار کردند.

من هم مانند سایر اعضای خانواده ها چند وقت پیش طوماری را خطاب به دولت آلبانی امضا کردم تا شاید هم صدا با آنها بتوانیم راه تماس و دیدار با شما را فراهم کنیم اما متاسفانه سران مجاهدین به جای پاسخ ، خانواده ها  را تروریست نامیدند.

تا این لحظه دولت آلبانی هم که مسئول مجاهدین در خاک این کشور است هنوز به نامه ها و درخواست های ما پاسخی نداده است.

امیدوارم این نامه به دستت برسد و بتوانی با ما تماس بگیری و ما را از سلامتی خود با خبر کنی.

بدترین و زشت ترین اقدام سران مجاهدین این بود که خانواده ها را در چشم عزیزانشان که در این فرقه گرفتارند بعنوان دشمن نشان داد. حتی آنان را مجبور کرد با بی رحمی تمام پدران و مادران خود را در مقابل درب قرارگاه اشرف که پس از سالها دوری برای دیدن چهره عزیزانشان لحظه شماری می کردند سنگ پرتاب کنند.

از سوی دیگر همچنانکه می دانی شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان از جمله آلبانی نیز بر نگرانی ما بیش از پیش افزوده است. چرا که سران مجاهدین اجازه نمی دهند تا دولت آلبانی بر اردوگاه این گروه نظارت های بهداشتی داشته و اقدامات لازم را در این مورد را  بکار گیرد.

بنابراین آنچه که ما از دولت آلبانی درخواست داریم این است که بعنوان مسئول مجاهدین شرایطی را برایمان فراهم کند که ما بتوانیم با شما ارتباط بگیریم. صدایتان را بشنویم ، برایتان نامه بنویسیم و  نهایتا هم شما را از نزدیک ببینیم.

نادرجان برادر عزیزتر از جانم  به نزد خانواده ات برگردد خواهر و برادرت و کسانی که تو را عمو و دایی صدا می کنند همچنان منتظر و چشم به راه تو هستند.

قربانت برادرت حمید – تلفن: ۰۹۹۱۰۱۹۶۷۱۱

لینک به پیام ویدئویی آقای حمید گشسبی با زیرنویس فارسی در یوتیوب

لینک به پیام ویدئویی آقای حمید گشسبی با زیرنویس انگلیسی در یوتیوب

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو