نیاز مبرم مریم رجوی برای روحیه دادن به اعضای نگونبخت این فرقه در اردوگاه آلبانی و دیگر کشورهای اروپایی که در سایه شکست اغتشاشات براندازانه  اخیر در ایران افسرده و سرخورده شده و از حرکت های زیگراگی و طن فروشانه رهبران مجاهدین به ستوده آمده اند، وی را بر آن داشت  تا با هزینه های گزاف مایک پنس معاون ترامپ را در اجلاسی تحت عنوان کنفرانس واشینگتن به میدان آورد

«مایک پنس» معاون ترامپ روز شنبه مدعی شد که احیای توافق هسته‌ای ایران، مسیر دستیابی به سلاح اتمی را برای تهران هموار می‌کند. باید یک رژیم سکولار و بدون دانش هسته‌ای در این کشور مستقر شود.

نیاز مبرم مریم رجوی برای روحیه دادن به اعضای نگونبخت این فرقه در اردوگاه آلبانی و دیگر کشورهای اروپایی که در سایه شکست اغتشاشات براندازانه  اخیر در ایران افسرده و سرخورده شده و از حرکت های زیگراگی و طن فروشانه رهبران مجاهدین به ستوده آمده اند، وی را بر آن داشت  تا با هزینه های گزاف مایک پنس معاون ترامپ را در اجلاسی تحت عنوان کنفرانس واشینگتن به میدان آورد تا هم مشکل درونی این فرقه را تا حدودی حل و فصل کند و هم پاسخی به طیف سلطنت طلبان که با حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ توانستند با برخی از سیاسون مطرح از جمله رئیس جمهور فرانسه دیدار کنند ، داده باشد.

جالب است بدانید محتوای صبحت های مایک پنس دقیقا همان موضوعاتی بود که سرکرده این فرقه تروریستی بارها آنها را تکرار کرده است. اکنون نیز می خواست اعضای محصور در اردگاه این فرقه در آلبانی یاوه سرایی های وی را  از زبان مایک پنس نیز بشنوند، تا باورپذیری بیشتری را در ذهن اعضای این فرقه و مخاطبین ناآگاه آن تا مدتی را فراهم آورد.

البته مایک پنس برای راضی کردن مریم رجوی از برنامهٔ باصطلاح ۱۰ماده‌یی وی حمایت و مدعی شد  مجاهدین نسبت به سلطنت طلبان دست بالاتری دارند.

مایک پنس طی سخنرانی در جمع اعضای گروه تروریستی مجاهدین و دیگر عناصر ضدانقلاب در واشنگتن گفت که خواستار یک جمهوری سکولار و بدون دانش هسته‌ای در ایران است.

به نوشته وبگاه «فاکس‌نیوز»، وی با مفید دانستن سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران، ادعا کرد: «روزی که ما از قدرت خارج شدیم، رژیم ایران بیش از هر زمان دیگری منزوی شده بود.»

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، هرگونه تلاش برای بازگشت به برجام و چشم‌پوشی از تحریم‌ها علیه ایران را «بی‌خردی و حماقت» توصیف کرده و مدعی شد که توافق جدید، مشکل بی‌ثباتی در خاورمیانه را حل نخواهد کرد.

طبق این گزارش، پنس در ادامه ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نماشده خود گفت: «احیای توافق هسته‌ای به صلح و ثبات منجر نمی‌شود، بلکه منجر به تروریسم، مرگ و ویرانی بیشتر و بی‌ثباتی منطقه خواهد شد. احیای توافق، راه ایران را به سمت بمب هسته‌ای مسدود نمی‌کند، بلکه آن را مُطلا می‌کند.»

وی همچنین به خیال‌بافی متوهمانه خود پرداخته و با گستاخی نسبت به ریاست جمهوری اسلامی ایران افزود: «رژیم ایران ضعیف‌تر از همیشه است، اعتراضات هم موتوری برای تغییر از درون است. »

این سیاستمدار آمریکایی پیش از این نیز با تاکید بر لزوم آماده‌شدن ارتش آمریکا برای مقابله با ایران، مدعی شده بود که مماشات با تهران فایده‌ای ندارد.

لازم به ذکر است که مایک پنس در «اجلاس ایران آزاد ۲۰۲۱»  در ششم آبان ماه ۱۴۰۰ در واشینگتن نیز  به نفع گروه تروریستی مجاهدین سخنرانی کرد ولی کسی سخنان این فرد را جدی نگرفت.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو