تشکیلات «مجاهدین» بدلیل داشتن ساختار  فرقه ای و با سابقه ی بیش از چهل  سال وطن فروشی و خشونت طلبی و خدمت به بیگانگان، عملا به یک تفاله سیاسی تبدیل،  و  تنها نقش این گروه مزدور،  انجام فعالیت های جاسوسی و تبلیغاتی، در راستای پیشبرد سیاست های ضد ایرانی آمریکا و اسرائیل درسطح جهانی و منطقه ای است.

«مجاهدین»  بعد از سقوط صدام حسین و با  انتقال باقیمانده  اعضای خود از لیبرتی به آلبانی، و بدلیل دوری از مرزهای ایران، بیشتر از هر زمان دیگری به شبکه های اجتماعی، بویژه پیام رسان تلگرام با هدف راه اندازی جنگ روانی گسترده علیه مردم ایران روی آورده است.

این گروه با راه اندازی انواع و اقسام سایت ها و وبلاگ های بی نام و نشان و کمپین های رنگارنگ، در صدد بدست آوردن چیزی هست  که سالها پیش آنرا از دست داده است.

تشکیلات «مجاهدین» بدلیل داشتن ساختار  فرقه ای و با سابقه ی بیش از چهل  سال وطن فروشی و خشونت طلبی و خدمت به بیگانگان، عملا به یک تفاله سیاسی تبدیل،  و  تنها نقش این گروه مزدور،  انجام فعالیت های جاسوسی و تبلیغاتی، در راستای پیشبرد سیاست های ضد ایرانی آمریکا و اسرائیل درسطح جهانی و منطقه ای است.

بنابراین «مجاهدین» اعتبار و مشروعیت خود را نه در حمایت های واقعی مردم،  بلکه در لابلای گزارشات سازمان های اطلاعاتی غربی و حامیان استیجاری شان جستجو  میکنند و مجموعه این عوامل باعث  شده است این فرقه با فریبکاری تمام  به شبکه های اجتماعی ، بویژه پیام رسان تلگرام روی بیاورند.

به عبارت دقیق تر نفرت مردم ایران از «مجاهدین» که به دلیل آشنایی آنان با سابقه خیانت‌ها و جنایت‌های این گروه تروریستی حاصل شده است،  مسئولین این گروه را برآن داشته تا در ارتباط‌ گیری‌های خود با مردم  با هویت و پوشش های جعلی در فضای مجازی  ظاهر بشوند.

واقعیت این است ، شبکه های اجتماعی با دارا بودن ویژگیهای مهمی چون تعاملی بودن، مشارکت پذیر بودن و متکی بودن بر تولید، توسط انبوه کاربران به جای تولید اطلاعات و محتوا توسط سازمانها و رسانه های بزرگ،  به ابزاری تاثیرگذار در جهان امروز تبدیل شده است و  «مجاهدین» نیز سعی میکنند تا از این امکانات در راستای رسیدن به اهداف ضد مردمی  و وطن فروشانه خود نهایت استفاده  را بکنند.

ولی  آنچه مسلم است و باید آنرا به رهبری معیوب العقل این گروه  یادآوری کرد اینکه؛ فناوریهای امروز و در راس آنها اینترنت و شبکه های اجتماعی با ویژگیها و مزیتهای در خور توجه البته می توانند نقش ویژه در عرصه های مختلف زندگی بشر حتی اعتراضات و قیام های او  داشته باشند، هر چند هم اکنون نیز  زمینه فراوانی را در جاسوسی و جمع آوری اطلاعات این گروه به نفع اربابانشان را فراهم کرده است. اما این امر به معنای یکه تازی و بی بدیل بودن نقش آنها در وقایع دنیای امروز نیست و آنچه در تحولات دمکراتیک به رابطه مردم با این فرقه  بر میگردد، همانا  عدم مشروعیت «مجاهدین» از یک سو و اراده و خواست مردم در ترد آنان از سوی دیگر است. صورت مسئله ای که «مجاهدین» بیش از  چهار دهه است که تلاش میکنند آنرا را پاک کنند.

در این میان استان آذربایجانغربی یکی از آن استانهایی است که  بدلیل برخی ویژگیهای جغرافیایی از جمله؛ داشتن مرز مشترک با برخی از کشورهای همجوار و محل زندگی اقوام مختلف، عرصه جنگ روانی و نرم  فرقه رجوی در شبکه های اجتماعی را فراهم ساخته است. «مجاهدین» در تلاشند با جعل اخبار و بزرگنمایی مشکلات، و اختلاف افکنی بین مردم و اقوام  مختلف این استان به اهداف شوم خود برسند.

در همین راستا اولین قدم این گروه، ایجاد تعدادی کانال تلگرامی و با استفاده از نام برخی از شهرهای این استان بوده است.

آنچه این گروه فریبکار خواسته است طی چند ماه اخیر با ایجاد جنگ روانی حول آن بر مردم این استان تاثیر بگذارد حول برخی موضوعات زیر بوده است:

اعتصاب بازاریان و کسبه در برخی از شهرهای استان از جمله؛ ارومیه، میاندوآب، سردشت، پیرانشهر، سلماس و مهاباد.

جنگ روانی مجاهدین علیه مردم آذربایجانغربی

بازار سکه و ارز، گرانی مواد غذایی، موضوع کولبران، مشکلات معیشتی و . . . از جمله موضوعات  دیگری است که «مجاهدین» تلاش کردند  با درج اخبار جعلی و تحریک کننده در فضای اجتماعی – اقتصادی کشور از جمله استان آذربایجانغربی به اهداف خود دست پیدا بکنند.  لذا در تعدادی از کانال هایشان اخباری از هجوم مردم به فروشگاهها و غارت آنها خبر دادند. در همین رابطه یکی از کانال های تلگرامی منافقین نوشت: «مردم  شهر نقده از ترس قحطی فروشگاه ها را خالی می کنند».

ملتهب کردن بازار سکه و ارز یا درج اخباری مبنی بر؛ کشته و زخمی شدن تعدادی از کولبران در مناطق مرزی، یا بازداشت تعدادی از کامیونداران و رانندگان در برخی از شهرهای استان از دیگر موضوعاتی بوده که فرقه رجوی  آنها را  دست مایه جنگ روانی خود در سطح استان آذربایجانغری و دیگر استانهای مرزی قرار داده است.

در این میان ایجاد تضادهای قومیتی با  دست بردن در  متن صحبت های نمایندگان استانی ، تحریک کولبران به مسلح شدن، و نسبت دادن هر اتفاق مرزی به نیروهای مسلح،  سواستفاده  از موضوع ورزش  و تحریک هواداران تیم ها علیه مسئولین ورزش، سیاسی کردن موضوع اجرای کنسرت های استانی با هدف ایجاد دودستگی قومیتی ، برجسته کردن معضلات و مشکلات معیشتی و اجرایی ، بویژه در ارتباط با موضوع دریاچه ارومیه از جایگاه  خاصی در طرح های جنگ روانی منافقین  برخوردار بودند.

نتیجه اینکه  منافقین  تلاش میکنند تحت پوشش «مبارزه با جمهوری اسلامی ایران» تمام کثافت کاریهای سیاسی و عقیدتی خود در طی چهار  دهه گذشته را در فضای مجازی از نظر مردم پنهان کنند. بعبارتی دقیق تر  فرقه رجوی  به عنوان دست دراز شده قدرت های بیگانه و صهیونیسم در ایران و در منطقه است و  عملکرد  آنها در  شبکه های اجتماعی نیز بازتاب همین سیاست هاست.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو