مسلما تشکیل انجمن نجات آلبانی یکی از ثمره های سرفصل سی خرداد 1401 است که توانست علیرغم فشارهای زیادی که از سوی سران فرقه مجاهدین بر اعضای جداشده در این کشور تحمیل می شد تاب آورده و به کیفیتی در چنین سطحی بالغ گردد تا بتواند ماهیت ضد انسانی و ضد حقوق بشری سران این فرقه را در رسانه های این کشور به قاب تصویر بکشد.

در روزهای اخیر آقای حمید گشسبی برادر نادر گشسبی گرفتار در فرقه رجوی در آلبانی با حضور در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی با مسئول نمایندگی این دفتر به گفتگو نشست.

آقای حمید گشسبی در این دیدار گفت: سران مجاهدین سعی می کنند با قرنطینه و قطع ارتباط اعضاء با دنیای بیرون  ما  خانواده را از پیگیری وضعیت آنان ناامید کنند. اما علیرغم تمامی سختی ها ما همچنان مصر به دیدار عزیزانمان در کشور آلبانی هستیم و برای تحقق این هدف از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.

مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات هم گفتند؛  مسلما باید سالها می گذشت تا دولت آلبانی به ماهیت تروریستی فرقه تروریستی مجاهدین پی برده و از حضور زیان بار این فرقه در کشورشان احساس خطر کنند.

وقایع سال گذشته و اقدامات خوب پلیس آلبانی در متوقف کردن برخی اقدامات غیر قانونی سران مجاهدین، و استقرار نیروهای خود در اردوگاه این فرقه با هدف کنترل بر آن، و نهایتا اخراج مریم رجوی از این کشور ، خانواده ها را برای رهایی فرزندانشان از  حصارهای ذهنی و فیزیکی این فرقه منحوس امیدوار ساخت.

ایشان در ادامه گفتند؛ مسلما تشکیل انجمن نجات آلبانی یکی از ثمره های سرفصل سی خرداد ۱۴۰۱ است که توانست علیرغم فشارهای زیادی که از سوی سران فرقه مجاهدین بر اعضای جداشده در این کشور تحمیل می شد تاب آورده و به کیفیتی در چنین سطحی بالغ گردد تا بتواند ماهیت ضد انسانی و ضد حقوق بشری سران این فرقه را در رسانه های این کشور به قاب تصویر بکشد.

آقای حمید گشسبی نیز بر حمایت خود از انجمن نجات آلبانی تاکید نموده و ابراز امیدواری کرد تا هرچه زودتر شرایط برای دیدار برادرش در کشور آلبانی برای خانواده ایشان و سایر خانواده ها با عزیزانشان در اردوگاه این فرقه فراهم گردد. وی همچنین گفت خواست ما خانواده ها این است که اردوگاه این فرقه در آلبانی تحت نظارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد قرار گرفته و از سران فاسد و بدنام مجاهدین خلع ید گردد تا آنها بتوانند بدور از هرگونه فشارهای ضد انسانی سران فرقه برای آینده خود تصمیم بگیرند.

گفتنی است آقای نادر گشسبی متولد سال ۱۳۴۳ اهل شهر ارومیه می باشد و هم اکنون ۵۹ سال سن دارد. وی نیز مانند سایر اعضای دربند «مجاهدین» فریب این فرقه را خورده و سالهاست که گرفتار این سازمان تروریستی شده است.

خانواده نادر طی سالهای گذشته از طریق ارگان های بین المللی و صلیب سرخ همواره بدنبال تماس و ایجاد ارتباط با نادر بوده اند ولی تا به امروز موفق نشده اند که از او خبری به دست بیاورند.

  • منبع خبر : سایت راه نو