ما خانواده قاسم، از محاکمه سران فرقه رجوی در دادگاه تهران نیز بشدت استقبال می کنیم و باور داریم این امر می تواند آزادی عزیزان ما از دست فرقه رجوی را تسهیل کند و مسلما تا تحقق این امر ما همچنان به تلاش هایمان ادامه خواهیم داد.

در روزهای اخیر آقای ناصر واعظی برادر سرباز اسیر قاسم واعظی در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه حضور یافت و با مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات به گفتگو نشست.

آقای واعظی در این دیدار از مسئول انجمن نجات خواست تا دغدغه و نگرانی خانواده ایشان نسبت به بلاتکلیفی وضعیت اردوگاه فرقه رجوی را به طرق مقتضی به گوش دولت مردان آلبانی برساند.

آقای واعظی گفتند؛ سالهاست که تلاش می کنیم راهی برای دیدار و ملاقات با برادرم قاسم پیدا کنیم ولی هنوز موفق نشدیم. دولت آلبانی باید به نحو مطلوبی به درخواست مکرر خانواده ها در مورد تسهیل شرایط برای ورود خانواده ها به این کشور و دیدار با عزیزانشان را پاسخ دهد. آنها نباید مسائل سیاسی را در حوزه مسائل حقوق بشری و انسانی لحاظ کنند. خواست ما خانواه ها این است اردوگاه مجاهدین در حومه تیرانا از تسلط و کنترل سران فرقه خارج شده و تحت کنترل کمیساریای عالی پناهندگان قرار بگیرد تا بعنوان یک کمپ رسمیت پیدا کند تا طرف حساب هر عضو گرفتار در این فرقه مسئولین معرفی شده از سوی ارگانهای بین المللی و صلیب سرخ جهانی باشد.

آقای ناصر واعظی ادامه داد؛ ما خانواده قاسم، از محاکمه سران فرقه رجوی در دادگاه تهران نیز بشدت استقبال می کنیم و باور داریم این امر می تواند آزادی عزیزان ما از دست فرقه رجوی را تسهیل کند و مسلما  تا تحقق این امر ما همچنان به تلاش هایمان ادامه خواهیم داد.

مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات استان نیز گفتند؛ این همه پشتکار و تلاش خانواده ها برای دیدار با عزیزانشان و رهایی آنان از دست سران بدنام فرقه رجوی ستودنی است. مسلما تشکیل انجمن نجات آلبانی نیز یک پشتوانه قوی حقوقی و اجتماعی در این کشور به نفع کسانی که خواهان جدایی از این فرقه هستند محسوب شود.

اکنون فرقه رجوی در بدترین شرایط سیاسی – اجتماعی خود از زمان تاسیس این فرقه قرار دارد و طبیعتا تشکیل دادگاه تهران نیز  این روند را تسریع نموده و آنان را به دست عدالت خواهد سپرد.

  • منبع خبر : سایت راه نو