علیرغم حضور ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا که بیشترین حمایت از سوی این کشور در قبال فرقه رجوی را در چهل سال اخیر بوجود آورده است، هیچ سودی به احوالات نذار مریم رجوی نداشته است. از این پس دیگر نه آمریکا آن آمریکای سابق خواهد بود. و نه فرقه رجوی فرصت و شانس چنین جولانی در عرصه مزدوری و وطن فروشی را خواهد داشت.

آقای ظریف روز ۳۰ مرداد به دعوت بعضی کشورهای اروپایی وارد هلسینکی پایتخت فنلاند شد. قبل از این سفر ایشان با سران کشورهای کویت و قطر نیز دیدار داشتند. وی در سفرش به فنلاند مهمترین اهداف خود را پیگیری مطالبات ایران از پیمان برجام مطرح کرد. ایشان بعدا به سوئد نیز عزیمت نموده و با همتای سوئدی خود نیز ملاقات و گفتگو کرد.  سپس عازم نروژ شد تا با مقامات این کشور نیز به بحث و تبادل نظر در خصوص برجام و دیگر مسائل بین دو کشور پردازد. کشور فرانسه مقصد بعدی سفر آقای ظریف بود. آقای ظریف در این  سفر با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه هم دیدار کرد.

آقای ظریف بعد از این دیدار در توئیتی نوشت: علیرغم تلاش های آمریکا برای تخریب دموکراسی، امروز با رئیس جمهور فرانسه، امانول ماکرون و ژان ایو لوردیان در پاریس دیدار کردم. با یورونیوز، خبرگزاری فرانسه و فرانس ۲۴ مصاحبه کردم . چندجانبه گرایی را باید حفظ کرد. سفرهای بعدی ام ، بعد از یک روز ماندن در تهران، پکن، توکیو، و کوالالامپور خواهد بود.»

یک مقام دیپلماتیک دولت انگلیس نیز گفت: «بوریس جانسون» در نشست جی ۷ تحت تاثیر سخنان ترامپ قرار نمی گیرد و لندن همچنان حامی برجام خواهد بود.

امروز سفیر چین در ایران نیز گفت: «. . . روابط ایران و چین یک رابطه مشارکت جامع راهبردی است. سایر کشورها حق دخالت ندارند . . . »

جیغ و دادهای وطن فروشانه مسعود و مریم رجوی از دعوت ظریف از سوی اروپاییان بحدی بود که حدس و گمان می کردند با جاری شدن افاضات ارباب آمریکایی شان هیچ دولتی جرات دعوت از آقای ظریف را بابت تحریم  آمریکا نخواهند داشت. لذا در استهکلم با تجمع ۱۰۰ نفره قصد مزاحمت های غیرقانونی و شکستن شیشه مجتمع مزبور را داشتند که با برخورد بموقع پلیس سوئد مواجه شدند.

چند روز قبل نیز مجاهدین با انجام آکسیون خیابانی و پلاکاردهایی مخالفت خود را از سفر ایشان به سوئد تکرار می کرد. یادمان نرود که چگونه مسعود رجوی در پیام چهارده خود و اشاراتش در خصوص تحریم آقای ظریف و شادمانی و قمپوز درکردنش برای توجیهات همیشه دروغ برای سرنگونی، اظهار خرسندی غیرقابل وصف می نمود. تحلیلی که بیش از هر زمان دیگری مورد مضحکه و خنده مخاطبان قرار می گیرد.

اصلا در پیام  مسعود رجوی تحریم آقای ظریف همانند آچمز شدن پاشنه آشیل دیپلماسی ایران تلقی، و تلاش شده بود امید هیجانی به نگون بختان حاضر در اردوگاه این گروه در آلبانی داده شود. مثلا این که  بزودی سرنوشت حکومت ایران یکسره خواهد شد ؟؟!!…

رجوی در یک حرکت ضد ایرانی و برای روحیه دادن  بیشتر به نیروهای بازنشسته و بیمار خود تنها راه چاره را استناد به سماجت های جنایتکارانه جان بولتون، افزوده بود؛ «مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا به درستی ظریف را «یک کلاهبردار و حقه‌باز بی‌سر و پا و بلندگوی رژیمی نامشروع» توصیف می کند.»

ملاحظه می شود موازی کاری غیر قابل بخشش و خائنانه مسعود رجوی تا کجا پیش رفته است.

آقای ظریف در بالاترین ظرفیت های دیپلماتیک و حفظ عزت ملی کشورمان و با تلاش برای مهار طرح آمریکا در خلیج فارس،  با اقتدار به همتایان اروپایی خود اعلام نمودند که نفت را با روشهای مناسب بالاخره عرضه و شرف ملی را بدست خواهند آورد. و با آمریکاییان مذاکره بعمل نخواهد آمد.

بالاخره اینکه، گزینه ملت و دولت ایران؛ مقاومت در قبال هر فشاری از سوی آمریکا خواهد بود و امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکان ناپذیر نیست.

در همین حال وضعیت کشتی  آدریان دریا (گریس ۱) با اعتراضات حقوقی و بین المللی و اقتدار نمایش داده شده در خلیج فارس، با عزت و سربلندی و علیرغم توصیه آمریکا و فشارهای غیرقانونی آن به کشور انگلیس و دولت محلی جبل الطارق تغییر و با رفع توقیف بسوی مقصد اولیه خود ادامه مسیر داد. یعنی اینکه ایران بعد از چهل سال از یک سرفصل جدی و آنهم در چالش با قوی ترین قدرت جهانی عبور و اقتدار سیاسی خود را به پشتوانه اقتدار نظامی و مردمی اش  در منطقه و جهان را بدست آورده است.

همه اینها با بور شدن وحشتناک دونالد ترامپ در خودسر شدن کشورهای اروپایی در قبال تحریم آقای ظریف ازسوی آمریکا و شکست مفتحضانه گروه تروریستی مجاهدین خلق از ارائه تحلیل های آبکی همراه بود.

می توان گفت فرصت های آتی سیاسی و بعبارتی دیگر ظرفیت های فرصت طلبی های ضد مردمی مسعود رجوی با نزدیک شدن به اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ بشدت در حال اضمحلال و نابودی است.

بدین ترتیب باید گفت: علیرغم حضور ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا که بیشترین حمایت  از سوی این کشور در قبال فرقه رجوی را در چهل سال اخیر بوجود آورده است، هیچ سودی به احوالات نذار مریم رجوی نداشته است. از این پس  دیگر نه آمریکا آن آمریکای سابق خواهد بود. و نه فرقه رجوی فرصت و شانس چنین جولانی در عرصه مزدوری و وطن فروشی را خواهد داشت.

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو