در حالیکه مجاهدین بدنبال درج چنین خبر مضحکی در سایت رسمی این گروه بودند، ناسا تصاویر ماهوارهای از حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی انتشار داد که همچنان در حال سوختن است. و عربستان نتوانسته آتش را خاموش کند. دود غلیظی نیز منطقه مورد هدف را فرا گرفته است. بنحویکه این تصاویر در اکثر رسانه های بین المللی نیز درج گردید.

صبح روز شنبه  26/05/98 منابع خبری یمن پرده از بزرگ‌ترین عملیات پهپادی‌ نیروهای مسلح این کشور علیه عربستان برداشتند و اعلام کردند در این حمله که با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد انتحاری انجام شده، میدان نفتی الشیبه عربستان مورد حمله قرار گرفته است.

در حالی که سعود‌ی‌ها پس از مدتی به انجام این حمله اذعان کردند اما اعلام کردند که خسارت‌های ناشی از این حمله ناچیز بوده و آتش ناشی از آن به سرعت مهار شده است.

نکته قابل توجه اینکه هیچ یک از سامانه‌های پدافند هوایی عربستان نتوانسته‌اند پهبادهای حوثی را رهگیری و آنها را ساقط کنند. و این ادعای عربستان سعودی در «ناچیز بودن خسارتها» را کاملا زیر علامت سوال میبرد.

آنچه در این میان جای تامل دارد موضع مجاهدین در قبال این حمله است. آنها تلاش کردند به کمک رسانه ای و تبلیغاتی عربستان سعودی شتافته و در همسویی کامل، بمباران بی سابقه تاسیسات نفتی این کشور را کم ارزش و  شکست خورده جلوه دهند.

در همین رابطه سایت رسمی مجاهدین در ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ با تیتری درشت که مورد پسند ارباب منطقه ای این گروه باشد نوشت: «شکست حمله پهبادی شبه نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به تاسیسات نفتی آرامکو»

ولی عوامل دست اندرکار تهیه این خبر فراموش کردند در حالیکه آنها بدنبال درج چنین خبر مضحکی در سایت رسمی این گروه بودند، ناسا تصاویر ماهوارهای از حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی انتشار داد که همچنان در حال سوختن است. و عربستان نتوانسته آتش را خاموش کند. دود غلیظی نیز منطقه مورد هدف را فرا گرفته است. بنحویکه این تصاویر در اکثر رسانه های بین المللی نیز درج گردید.

خیلی از خبرگزاریها هم در صبح روز یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۸ نوشتند: « علی رغم ادعای سعودی‌ها مبنی بر جزئی بودن خسارت حمله دیروز یمن، اما دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در تأسیسات عربستان همچنان منطقه مورد حمله را فرا گرفته است.»

خبرگزاری بلومبرگ هم نوشت: میادین نفتی عربستان سعودی که تقریباً یک دهم نفت خام جهان را تولید می کنند در خط آتش  پهبادها قرار گرفته و اخیراً از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می شود.

حرف آخر اینکه: وای به حال مجاهدین، که اینگونه به چوب های پوسیده ای مثل عربستان سعودی تکیه می کنند که خودشان تاب مقاومت در مقابل انقلابیون حوثی را ندارند.

بنابراین با مشاهده این اوضاع و احوال انسان بی‌اختیار یاد آن سخن نغز و ضرب‌المثل فارسی می‌افتد که میگوید: «کوری عصاکش کور دگر شود.»

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو