جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان فرقه تروریستی مجاهدین در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی آغاز شد.

به گزارش رسانه های ایران جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق، همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی پس از پنجمین تنفس دادگاه، امروز سه‌شنبه بیست و ششم دی ماه ۱۴۰۲ در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین‌ ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم برگزار شد.

در این جلسه دادگاه تعدادی از اعضای خانواده شهدای ترور حضور دارند.

در ابتدای این جلسه دادگاه، حجت الاسلام دهقانی، رسمی بودن جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده منافقین را با توجه به حضور شکات، وکلای متهمین و هیئت رئیسه دادگاه اعلام کرد و از نماینده دادستان خواست با حضور در جایگاه، قرائت کیفرخواست را آغاز کند.

معصومه بلورچی متهم ردیف ۳۴

نماینده دادستان با حضور در جایگاه چهل و چهارمین متهم این پرونده را معرفی کرد و گفت: معصومه بلورچی متهم ردیف ۳۴ دادگاه رسیدگی به پرونده فرقه تروریستی مجاهدین است.

وی افزود: بلورچی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به هواداری از منافقین پرداخته و در راستای اهداف این گروهک، اقدامات زیادی را در حوزه نشریه نفاق، شرکت در نشست‌ها، فعالیت‌های مجرمانه خیابانی و … به انجام می‌رساند. 

خاطرنشان کرد: معصومه بلورچی در حال حاضر به عنوان نماینده‌ی شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در آلمان فعالیت دارد. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

ادمین شبکه های اجتماعی مجاهدین محاکمه شد

وی با بیان اینکه یاسر جهان نژادی متهم ردیف چهل و چهارم پرونده است، گفت: جهان نژادی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب فرقه شده و پس از انقلاب، با فعالیت در تشکیلات نفاق، نهایتاً در سال ۱۳۶۴ به همراه همسرش از کشور خارج و به مقر مجاهدین در عراق ملحق می‌شود.

نماینده دادستان تصریح کرد: او مسئول تشکیلات مجاهدین در استان لرستان در دهه‌ی ۶۰، هادی تیم‌های ترور این فرقه بود و در عملیات‌های تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، چلچراغ، آفتاب و مروارید شرکت کرد. 

وی خاطر نشان کرد: جهان نژادی در حال حاضر مستقر در کشور آلبانی بوده و هدایت مرتبطین فرقه در شبکه‌های اجتماعی را برعهده دارد. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

مسئول طراحی عملیات های تروریستی مجاهدین چه کسی است؟

نماینده دادستان گفت: فائزه خیاط حصاری محمدی متهم ردیف چهل و پنجم این پرونده است. وی در سال ۵۸ به مجاهدین پیوسته و مدتی بعد نیز از کشور متواری و به آلمان رفته و سپس به پادگان اشرف در عراق ملحق می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: حصاری در حال حاضر، عضو فعال شورای مرکزی این فرقه تروریستی است. او عضو در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت از سال ۱۳۷۲ و از مسئولان شاخه‌ی نظامی فرقه تروریستی مجاهدین بوده است. 

نماینده دادستان گفت: حصاری مسئول دوره‌های آموزش، طراحی و سازماندهی تیم‌های عملیاتی، معاون ستاد داخله‌ی تشکیلات در عراق و مسئول اعزام و هدایت تیم‌های تروریستی به داخل کشور و همچنین سوژه‌زنی در سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹ نیز بوده  نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

صالح رجوی متهم ردیف ۴۶:

نماینده دادستان بیان کرد: صالح رجوی متهم ردیف ۴۶ در دادگاه رسیدگی به پرونده فرقه تروریستی مجاهدین است. وی در سال ۱۳۵۱ به فرانسه رفته بود، پس از متواری شدن مسعود رجوی از کشور، در حومه‌ی پاریس، یک باب منزل خریداری کرده و برادرش را در آن خانه، مستقر می‌کند.

وی ادامه داد: رجوی علاوه بر حضور در ملاقات‌های مسعود رجوی به‌عنوان مترجم، با تاسیس شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسئول کمیسیون به اصطلاح بهداشت شده و به منظور شرکت در جلسات شورا، به پادگان اشرف تردد می‌کند. همچنین نامبرده از سال ۱۳۷۰، در راستای رفع چالش‌های اعضای فرقه تروریستی مجاهدین، در برخی از کشور‌های اروپایی، فعالیت دارد.

آشنایی با زندانبان تروریست ها

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: محمد سادات خوانساری متهم ردیف ۴۷ دادگاه رسیدگی به پرونده فرقه تروریستی  است. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جذب منافقین شده بود، ضمن فعالیت در بخش تبلیغات فرقه، در روز ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰، به عنوان مسئول تیم عملیاتی، اقدام به درگیری با نیرو‌های انقلاب می‌کند.

 وی افزود: خوانساری در ابتدای دهه ۶۰ بازداشت و به حبس محکوم شده بود، پس از اتمام محکومیت خود و آزادی از زندان، در سال ۱۳۶۳، از کشور متواری شده و به آلمان پناهنده می‌شود. وی در سال ۱۳۶۵ به عراق اعزام و به عنوان مسئول زندان گروهک منصوب شده و سپس در سال ۱۳۷۰، در بخش حفاظت تشکیلات تروریستی مجاهدین، سازماندهی می‌شود. پس از مدتی، وی مجدداً به اروپا اعزام شده و در بخش مالی- انتفاعی به کارگیری می‌شود.

نماینده دادستان گفت: وی پس از دستگیری مریم رجوی در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ میلادی، با نام مستعار «آلفرد روبرت کلر»، در فوریهی سال ۲۰۰۸، به اتهام شرکت در یک سازمان جنایی (مجاهدین)، تامین مالی تروریسم، پولشویی، کلاهبرداری و جعل مدارک، از سوی پلیس قضایی فرانسه، تحت پیگرد قرار گرفته و بر همین اساس در ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی، بنا به درخواست کشور سوئیس، در بلژیک بازداشت می‌شود که پس از آزادی از زندان، در حال حاضر در اروپا مستقر بوده و کماکان به فعالیت‌های مجرمانه‌ی خود اشتغال دارد.

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: در جلسه چهارم در رابطه با شکنجه اعضای فرقه تروریستی که خواهان جدایی از این فرقه بود، اعلام کردم. فردی که با دیدن رفتارها و جنایات این فرقه به این تتیجه رسیده بود که باید از این فرقه جدا شود. از میان اعضا برداشته می شدند و آن ها را به بهانه ورود غیرقانونی به کشوررعراق به استخبارات این ‌کشور تحویل میدادند که بعضا تا هشت سال در استخبارات زندانی می‌شدند. 

وی افزود: سندی از سازمان اف‌بی‌آی آمریکا از سال ۲۰۰۴ داریم که این سند به وجود زندانی در مقر اشرف در عراق اشاره دارد. افرادی که می‌خواستند از فرقه تروریستی مجاهدین جدا شوند به این زندان ها منتقل می شدند و تحت شکنجه قرار می گرفتند. افرادی که از این سازمان جدا شدند نیز در مرحله مقدماتی دادسرا این مسائل را بیان کردند که ساختارهایی در مقر اشرف زندان هایی وجود داشت.

در جریان دادگاه رسیدگی به پرونده فرقه تروریستی مجاهدین خواهر یکی از اعضای این فرقه که در عملیات مرصاد توسط خود مجاهدین کشته شده بود از اعضای این گروه شکایت کرد.

خواهر فرد کشته شده مدعی است که برادرش در طول عملیات مرصاد قصد تسلیم شدن داشته و مجاهدین او را کشته‌اند!

حمیدرضا محمدی یکی از وکلای مجاهدین با اعتراض به این سخنان اعلام کرد که خواهر فرد کشته شده نمی‌تواند به عنوان شاکی (قیم) اعلام جرم کند.

قاضی دادگاه از مستشار خواست تا شکایت این شخص در پرونده ثبت شود.

این خبر در حال به روز رسانی است…

  • منبع خبر : رسانه های ایران