گفته «مجاهدین» صمد ساجدیان نیز در تاریخ ۲۳/۰۹/۹۸ در بیمارستانی در آلبانی بر اثر آنچه که «ایست قلبی» نامیده شده، فوت کرده است. ولی افشاگریهای سایت راه دست سران فرقه رجوی را در نزد افکار عمومی بویژه ایرانیان خارج از کشور رو کرد.

اکنون مدتهاست که سران فرقه رجوی در صدد سانسور شدید اخبار مربوط به تعداد کشته های «مجاهدین» در زلزله اخیر در اردوگاه این گروه در آلبانی است

سایت رسمی «مجاهدین»  امروز ۲۵ آذر ۹۸ برابر با ۱۶ دسامبر ۲۰۱۹ نام یکی دیگر از نگون بخت های اردوگاه این گروه در آلبانی (اشرف ۳) که در اثر زلزله اخیر در آلبانی کشته شده است را تحت عنوان «بیماری» اعلام بیرونی کرد.

در همین رابطه سایت مجاهدین در خبری نوشت: «بعد از ظهر یکشنبه ۲۴ آذر۹۸ . . .  بهناز مجلل از اعضاء . . . مجاهدین به‌دنبال یک بیماری طولانی در بیمارستانی در آلبانی درگذشت.»

اخبار دریافتی از آلبانی حاکی است؛ بهناز مجلل پیرزنی ۷۰ ساله بود که بدلیل بیماری و کهولت سن که توان حرکت را نیز نداشت در اثر زلزله در اشرف ۳ در آلبانی در دم کشته شده است.

اکنون مدتهاست که سران فرقه رجوی در صدد سانسور شدید اخبار مربوط به تعداد کشته های «مجاهدین» در زلزله اخیر در اردوگاه این گروه در آلبانی است.

بدیهی است از روز شروع این حادثه دلخراش در آلبانی نگرانی های فزاینده ای در بین خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی در ایران را موجب شده است. بنحویکه با ارسال انبوهی ایمیل به رئیس جمهوری آلبانی ضمن ابراز نگرانی شدید، خواستار رسیدگی فوری و جدی در راستای اطلاع رسانی شفاف از وضعیت عزیزانشان در اردوگاه این فرقه شدند.

لازم به توضیح است به گفته «مجاهدین» صمد ساجدیان نیز در تاریخ ۲۳/۰۹/۹۸ در بیمارستانی در آلبانی بر اثر آنچه که «ایست قلبی» نامیده شده، فوت کرده است. ولی افشاگریهای سایت راه دست سران فرقه رجوی را در نزد افکار عمومی بویژه ایرانیان خارج از کشور رو کرد. 

روز سه‌شنبه، ۵ آذر ۹۸، زلزله‌ای به بزرگی ۶/۴ ریشتر کشور آلبانی را لرزاند. این زمین‌لرزه در ساعات اولیه بامداد (۳:۵۴ صبح به وقت محلی) رخ داد و علاوه بر گرفتن جان چندده نفر، به خاطر ساعت وقوع، موجب غافلگیری و وحشت مردم شد. برخی آمارها از کشته شدن بیش از ۵۰ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۲۰۰۰ نفر خبر می‌دهند. این زمین‌لرزه که طی بیش از ۴۰ سال اخیر در آلبانی بی‌سابقه بود، به حدی شدت داشت که در شهرهایی مانند «تارانتو»ی ایتالیا یا «بلگراد» پایتخت صربستان، حدود ۳۷۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر نیز احساس شد. این زلزله مرگ‌بارترین زلزله تاریخ آلبانی و تا کنون مرگ‌بارترین زلزله جهان در سال ۲۰۱۹ است.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو