طی این دوماه فعالیت های رسانه ای بی شماری هم از سوی نزدیکان اعضای دستگیر شده انجمن آسیلا و هم از سوی خانواده ها صورت گرفت که نهایتا برگ دیگری به شکست های فرقه رجوی در حذف انجمن آسیلا از صحنه فعالیت های اجتماعی آلبانی افزوده شد.

بنا به گزارش سایت انجمن نجات کشور روز دوشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱ داشامیر مرصولی، رئیس انجمن حمایت از ایرانیان مقیم آلبانی، با انتشار اطلاعیه ای از آزادی حسن حیرانی و همراهان وی پس از دو ما بازداشت خبر داد.

در متن اطلاعیه که در صفحه رسمی انجمن آسیلا در فیس بوک منتشر شد، آمده است:

«خطاب به تمامی اعضای آسیلا و همه حامیان انجمن و خانواده ها

خوشحالم به اطلاع برسانم که آقای حسن حیرانی الان در محل انجمن آسیلا با ما حضور دارد

برای ایشان شفای عاجل آرزومندم. التماس دعا»

لازم بذکر است که آقای حسن حیرانی به همراه ۵ تن دیگر از اعضای آسیلا، روز سه شنبه ۱۷ آبان ماه توسط پلیس مهاجرت و مرزی آلبانی بازداشت شدند و به اردوگاه پناهجویان غیرقانونی سازمان ملل موسوم به کارچ منتقل گردیدند. در این مدت با وجود پیگیری های وکلای انجمن آسیلا، خانواده ها و اعضای انجمن پاسخی روشن در خصوص علت بازداشت این افراد عنوان نشد.

این جریان و بلاتکلیفی که دو ماه به طول انجامید افراد بازداشت شده را بر آن داشت تا برای احقاق حق خود در چند نوبت دست به اعتصاب غذا بزنند و هر بار با وعده و وعیدهایی که محقق نشد به اعتصاب خود پایان دادند.

حسن حیرانی در روز ۱۷ دی ۱۴۰۱ یعنی بعد از گذشت دقیقاً دو ماه از بازداشت غیر قانونی او و ۵ نفر دیگر بدون تفهیم هیچ گونه اتهامی یک پیام ویدئویی فرستاد که ابتدا در صفحه فیس بوک مادر ایشان خانم فاطمه حسینی منتشر گردید. او در این پیام ویدئویی بر ادامه اعتصاب غذا تا زمانی که پاسخ روشنی بگیرد که به چه علت در این اردوگاه با شرایط فوق العاده سخت محبوس گردیده است تأکید کرد.

طی این دوماه فعالیت های رسانه ای بی شماری هم از سوی نزدیکان اعضای دستگیر شده انجمن آسیلا و هم از سوی خانواده ها صورت گرفت که نهایتا برگ دیگری به  شکست های  فرقه رجوی در حذف  انجمن آسیلا از صحنه فعالیت های اجتماعی آلبانی افزوده شد.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو