جو بایدن رئیس جمهور آمریکا معتقد است که روش دیپلماسی بهترین راه برای بازگشت ایران به برجام است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، آمریکا آماده بازگشت کامل به پایبندی به برجام است، اگر چنین اقدامی از سوی تهران نیز انجام شود.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: “ما متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی هستیم.”

وی در ادامه افزود: “ایالات متحده به همراه گروه پنج بعلاوه یک آماده همکاری دیپلماسی برای بازگرداندن ایران به توافق است، مشروط بر اینکه ایران نیز همین کار را انجام دهد.”

پیش از این جن ساکی سخنگوی کاخ سفید درباره آغاز به کار دولت جدید در ایران اظهار داشت: رئیس جمهور بایدن همچنان معتقد است که یک مسیر دیپلماسی رو به جلو بهترین گزینه پیش رو برای بازگشت به دوره ای است که ما نسبت به ظرفیت های هسته ای ایران آگاهی داشتیم.

وی ادامه داد: به علاوه، اینکه می توانیم با شرکای بین المللی مان همکاری کنیم تا آنها (ایران) را مسئول بدانیم بهترین گام است. اما واضح است که وزارت امورخارجه باید تعیین کند که چه چیزهایی از طریق دیپلماسی امکانپذیر است.

لارم بذکر است بعد از توافق ایران با آژانس ،  روز سه شنبه ۲۳ شهریور معاون موقت نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در نشست شورای حکام گفت واشنگتن آماده است تحریم‌های ناسازگار با برجام را رفع کند.

در همین رابطه وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد: بازگشت دوجانبه به برجام در راستای منافع ملی ماست.

در این میان دست و پا زدن های گروه تروریستی مجاهدین نیز در خور توجه است که چگونه از ترس شان به ابزار کهنه «نقض حقوق بشر در ایران»  برای تحت فشار قراردادن دولت آمریکا از طریق حامیان سیاسی شان روی آورده تا بدین طریق گفتگو ها و حل و فصل مصالمت آمیز موضوع هسته ای ایران را تحت تاثیر قرار دهد.