آش آنقدر شور است  و دست حرف مریم رجوی خالی که در این اطلاعیه از چهارشنبه سوری امسال تحت عنوان «سکویی برای گسترش شورش و قیام در سال ۹۸» ؟؟!! نام برده شده است. واقعیت این است که مجاهدین برای سرپوش گذاشتن بر شکست های خود در طول سال 97 مجبورند به اینگونه تشبثات روی بیاورند. گزارش اختصاصی اشپیگل از کمپ مجاهدین خلق در آلبانی  نقطه عطفی در  برملا شدن واقعیت های درونی این  گروه فرقه ای و تروریست در روزهای پایانی سال 1397 بود.  که رهبران مجاهدین  را وادار به برخوردهای هیستریک و خارج از عرف با نویسنده این مطلب نمود. 

 در روزهای منتهی به پایان هر سال، مناسبت چهارشنبه سوری که بعنوان یکی از جشن های ملی  هر ساله ایرانیان به حساب می‌آید همواره مورد طمع رهبران خیالپرداز و البته نادان  مجاهدین بوده است.

امسال هم مثل سالهای قبل دستگاه تبلیغاتی مجاهدین به کار افتاده است تا  شکست های مجاهدین در عرصه بین المللی در سال ۹۷  را تحت الشعاع قرار دهند.

مجاهدین در سایت رسمی خود بتاریخ دهم اسفند ۹۷  اطلاعیه یی ، تحت عنوان «فراخوان ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور به‌ مناسبت جشن ملی چهارشنبه‌سوری» صادر کرد.

در  بخشی از متن این اطلاعیه آمده است: «. . . با قیام ِآتش در چهارشنبه‌سوری، به استقبال سال جدید می‌رویم.

این سکویی است برای گسترش شورش و قیام در سال ۹۸ در هر زمان و هر مکان. می‌توان و باید ایران‌زمین را از آخوندهای فاسد و تبهکار پس گرفت. مقدم بهاران پیروزی، خجسته باد. زیباترین وطن، آزاد می‌شود . . . » .

باید گفت شکست های پی در پی مجاهدین در طول سال ۹۷ چنان عرصه را بر آنان تنگ نموده است که رهبر خیالپرداز مجاهدین را به  تلاش مذبوحانه برای بهره برداری از روز چهارشنبه سوری بعنوان یک مناسبت ملی وادار کرده است.

آنچه که در  این میان در ذهن مخاطب سوال ایجاد می کند این است؛  گروهی که مدعی «تنها آلترناتیو و اپوزیسیون» جمهوری اسلامی معرفی می کند،  و ادعا می کند که دارای پایگاه اجتماعی است، واقعا  چه نیازی است دارد بر سر اجرای یک مراسم سنتی و کاملا غیر سیاسی  چند ساعته  این همه سرمایه‌گذاری کرده و جال و جنجال راه بیندازد؟!!

آش آنقدر شور است  و دست حرف مریم رجوی خالی که در این اطلاعیه از چهارشنبه سوری امسال تحت عنوان «سکویی برای گسترش شورش و قیام در سال ۹۸» ؟؟!! نام برده شده است.

واقعیت این است که مجاهدین برای سرپوش گذاشتن بر شکست های خود در طول سال ۹۷ مجبورند به اینگونه تشبثات روی بیاورند.

گزارش اختصاصی اشپیگل از کمپ مجاهدین خلق در آلبانی  نقطه عطفی در  برملا شدن واقعیت های درونی این  گروه فرقه ای و تروریست در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ بود.  که رهبران مجاهدین  را وادار به برخوردهای هیستریک و خارج از عرف با نویسنده این مطلب نمود.

واقعیت این است؛ مجاهدین بدلیل مناسبات فرقه ای، استراتژی خشونت آمیز، تروریسم و وطن فروشی‌های بی حد و حصر از کمترین وجاهت، مقبولیت و مشروعیتی در بین ملت ایران برخوردار نیست.

تاریخ نشان داده است مجاهدین در دهه‌های گذشته  هم تلاش کرده اند به هر شکل ممکن مردم را در راستای اهداف قدرت طلبی شان  با انواع فریب ها و تحریک احساسات، به صحنه بکشانند ولی هرگز موفق نبودند.

رهبران مجاهدین بخوبی به این امر واقفند،  فاقد سرمایه اجتماعی  بوده و توان بسیج توده مردم را ندارند و هر سال نیز با بی‌اعتنایی کامل مردم ایران مواجه می‌شوند.

به همین دلیل مجاهدین تنها راه برای مطرح کردن خود را ، متوسل شدن به مناسبت‌های مختلف اجتماعی، ملی و مذهبی از جمله جشن ملی چهارشنبه سوری پیش روی برای کشاندن مردم به صحنه یافته اند،  تا با مخدوش کردن فضای شادی مردم چند صباحی دیگر اعضای نگون بختِ در بند تشکیلات شان را به آینده‌ی نامعلوم این گروه امیدوار کنند.

امسال هم مثل سالهای قبل مجاهدین  سعی دارند چهارشنبه‌سوری را به صحنه مقابله با  جمهوری اسلامی ایران تبدیل کرده و مجاهدین به خوبی می‌دانند که برگزاری مراسم‌های ملی و آئینی و باستانی هیچ نقطه تلاقی با مشروعیت نظام حاکم ندارد. ولی بدلیل نیازِ مبرمِ درون گروهی، رهبران مجاهدین مجبورند این فکر را به اعضا و مخاطبان خود القا کنند که مردم با فراخوان رهبران مجاهدین به خیابانها آمده اند. و  بنوعی ایرانیت را در مقابل اسلامیت قرار دهند.

مطمئنا فردای چهارشنبه سوری باز مثل سالهای قبل دستگاه تبلیغاتی مجاهدین با مصادره فیلم و ویدئوهای جنش ملی چهارشنبه سوری مردم  و با دخل و تصرف در محتوای آنها و صداگذاری های مطلوب خود ،  و پخش آن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به نام این و یا آن «کانون شورشی» چند صباحی دیگر را در رویاهای خیالپردازانه شان سیر نموده و خوش  باشند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو