هرچند ایالات متحده از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ دیگر سازمان مجاهدین خلق را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر نمی‌گیرد اما آمریکا سازمان مجاهدین خلق را یک جنبش دموکراتیک قابل اتکای مخالفان [حکومت ایران] که نماینده مردم ایران محسوب شود نمی‌داند

یورونیوز: وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن رد هرگونه حمایت از سازمان مجاهدین خلق اعلام کرد که این گروه مخالف حکومت ایران را «یک جنبش دموکراتیک قابل اتکا» و «نماینده مردم ایران» نمی‌داند.

به گزارش صدای آمریکا که به نسخه‌ای از این بیانیه دست یافته، وزارت خارجه ایالات متحده ادعای «حمایت» از سازمان مجاهدین خلق در آلبانی و «آموزش» اعضای این گروه را رد کرده است.

در بخشی از بیانیه یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آمریکا آمده است: «هرچند ایالات متحده از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ دیگر سازمان مجاهدین خلق را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر نمی‌گیرد اما آمریکا سازمان مجاهدین خلق را یک جنبش دموکراتیک قابل اتکای مخالفان [حکومت ایران] که نماینده مردم ایران محسوب شود نمی‌داند.»

واشنگتن در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرده است که همچنان «نگرانی‌هایی جدی» درباره سازمان مجاهدین خلق از جمله ادعاهای مطرح شده درباره «سوءاستفاده» از اعضای این گروه دارد.

سازمان مجاهدین خلق در واکنش به این بیانیه اعلام کرده که موضع‌گیری آمریکا نشان‌دهنده «استقلال» این گروه است. این در حالی است که شماری از مقام‌های پیشین دولت ایالات متحده از جمله مایک پنس، معاون پیشین رئیس‌جمهوری، رودی جولیانی، مشاور و وکیل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق و مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین با رهبران سازمان مجاهدین دیدار کرده‌اند و یا در نشست‌های این گروه سخنرانی کرده‌اند.

ملاحظه: مجاهدین همواره به عنوان ابزار دست آمریکا در عملیات تروریستی، حملات سایبری و جنگ روانی علیه ملت و دولت ایران خدمت کرده و می‌کند. بعد از سقوط صدام حسین در عراق نیز مجاهدین از سوی فرماندهی نیروهای آمریکایی ماموریت یافتند اطلاعات گروههای شیعی و مخالف صدام حسین جمع آوری و به آنها بدهند.

رهبران مجاهدین باید بدانند آنها و دیگر گروههای مزدور و وطن فروش صرفا نقش پول خُرد برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی دارند که هرجا خواستند براحتی آنها را خرج می کنند. و اکنون نیز مثل یک دستمال استفاده شده دور ریخته می شوند. و هیچ جایی در سیاست های ضد ایرانی آمریکا در حوزه جایگزینی ندارند.

این باید درس عبرتی برای کسانی باشد که تازه می خواهند برای دشمنان مردم ایران و بیگانگان مزدوری کنند. باید تجربه وضعیت فعلی مزدوران افغانستانی، عراقی و . . . آمریکا را  به گروههای وطن فروش و مزدوری مثل مجاهدین یادآوری کرد.

  • منبع خبر : یورونیوز