پر واضح است که این اقدام یک ترفند تبلیغاتی بیش نبوده و سران فرقه که از اعزام زخمی های زلزله به بیمارستان های آلبانی ترس و واهمه داشتند، سعی کردند با آوردن این پزشکان آنان را در خود اردوگاه فرقه معالجه کنند. تا هم مانع از درز اخبار تعداد کشته ها و زخمی ها به بیرون شوند و هم جلو فرارهای احتمالی اعضا گرفته شود. مسلما در آینده نزدیک اخبار بیشتری از این گنداب و سانسور خبری رجوی برملا خواهد شد.

گفته می شود سران فرقه رجوی از ترس خانواده ها و افکار عمومی جنازه کشته شده ها در زلزله اخیر را در سردخانه ای در خود اردوگاه مجاهدین و دور از چشم سایر اعضا و تحت حفاظت شدید پیمانکاران حفاظتی خارجی نگهداری می کنند. تا بتدریج مرگ آنها با عناوینی دیگری همچون ایست قلبی، سرطان و . . . اعلام شود.

امروز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ برابر با ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۸ سایت رسمی «مجاهدین» خبر مرگ صمد ساجدیان در سن ۷۶ سالگی از سوی سران فرقه رجوی را اعلام کرد.

به گفته «مجاهدین» صمد ساجدیان در تاریخ ۲۳/۰۹/۹۸ در بیمارستانی در آلبانی بر اثر آنچه که «ایست قلبی» نامیده شده، فوت کرده است.

از سوی دیگر اخبار موثق دریافتی حاکی است که وی در اثر زلزله ای که  اخیرا در آلبانی و در چند کیلومتری اردوگاه مجاهدین در نزدیکی تیرانا بوقوع پیوست کشته شده است.

گفته می شود سران فرقه رجوی از ترس خانواده ها و افکار عمومی جنازه کشته شده ها در زلزله اخیر را در سردخانه ای در خود اردوگاه مجاهدین و دور از چشم سایر اعضا و تحت حفاظت شدید پیمانکاران حفاظتی خارجی نگهداری می کنند. تا بتدریج مرگ آنها با عناوینی دیگری همچون ایست قلبی، سرطان و . . . اعلام شود.

روز سه‌شنبه، ۵ آذر ۹۸، زلزله‌ای به بزرگی ۶/۴ ریشتر کشور آلبانی را لرزاند. این زمین‌لرزه در ساعات اولیه بامداد (۳:۵۴ صبح به وقت محلی) رخ داد و علاوه بر گرفتن جان چندده نفر، به خاطر ساعت وقوع، موجب غافلگیری و وحشت مردم شد. برخی آمارها از کشته شدن بیش از ۵۰ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۲۰۰۰ نفر خبر می‌دهند. این زمین‌لرزه که طی بیش از ۴۰ سال اخیر در آلبانی بی‌سابقه بود، به حدی شدت داشت که در شهرهایی مانند «تارانتو»ی ایتالیا یا «بلگراد» پایتخت صربستان، حدود ۳۷۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر نیز احساس شد. این زلزله مرگ‌بارترین زلزله تاریخ آلبانی و تا کنون مرگ‌بارترین زلزله جهان در سال ۲۰۱۹ است.

پایگاه خبری «بالکانزپست» نیز در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ (۸ آذر ۱۳۹۸) طی گزارشی با این عنوان به موضوع تأثیر زمین‌لرزه بر کمپ «مجاهدین خلق» در آلبانی پرداخت و نوشت:

«زمین‌لرزه‌ای ویرانگر، پایگاه مجاهدین خلق در آلبانی را نابود کرد. اگرچه شهروندان آلبانیایی ساکن تیرانا و دورس (با فاصله به ترتیب ۳۰ کیلومتری و ۱۵ کیلومتری از کانون زمین‌لرزه) شانسی برای نجات از فاجعه داشتند، اما اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران هیچ شانس نجاتی نداشتند. ساکنان ساختمان‌های بی‌دروپیکر کمپ اشرف-۳ در فاصله پنج کیلومتری از کانون زلزله اصلی و همچنین در فاصله کم‌تر از یک کیلومتری کانون یکی از پس‌لرزه‌های ۵/۳ ریشتری آن، وحشت واقعی را در زمین‌لرزه اخیر حس کردند. و همه این‌ها تقریباً در سکوت خبری اتفاق افتاد.»

در همین رابطه سایت «مجاهدین» نیز در تاریخ ۰۹/۰۹/۹۸ نوشت: «گروههایی از شهروندان آلبانی در روزهای ۲۲ ، ۲۴،۲۳ ، ۲۵ و ۲۶ آبان ماه به مدت ۵ روز از صبح تا غروب در محل اقامت مجاهدین اشرفی بودند. همزمان شماری از شهروندان از خدمات پزشکی ارائه شده توسط یک هیأت پزشکی آمریکایی و همچنین پزشکان و کادر درمانی «مجاهدین» استفاده کردند. هیأت پزشکی آمریکایی شامل ۱۵ دکتر متخصص و کادر درمانی توسط پروفسور جراح فیروز دانشگری در دانشگاه اوهایو دعوت شده بود.»

حال این پرسش مطرح می شود، فرقه ای که درب اردوگاه رمزآلود خود را هرگز به روی خبرنگاری باز نکرده است،  فرقه ای که تردد اعضای آن به بیرون ممنوع و با اما و اگر های فراوانی روبروست، حال چه شده سران این فرقه دلشان به حال مردم آلبانی که هیچ سنخیتی با آنان ندارند، سوخته و برای آنها خدمات پزشکی ارائه می دهند؟

پر واضح است که این اقدام  یک ترفند تبلیغاتی بیش نبوده و سران فرقه که از اعزام زخمی های زلزله به بیمارستان های آلبانی ترس و واهمه داشتند، سعی کردند با آوردن این پزشکان آنان را در خود اردوگاه فرقه معالجه کنند. تا هم مانع از درز اخبار تعداد کشته ها و زخمی ها به بیرون شوند و هم جلو  فرارهای احتمالی اعضا گرفته شود. مسلما در آینده نزدیک اخبار بیشتری از این گنداب و سانسور خبری رجوی برملا خواهد شد.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو