ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات خطاب به نخست وزیر آلبانی: لطفا پاسخ دهید که چرا مقامات آلبانی در همکاری با فرقه رجوی مانع از ارتباط خانواده ها با عزیزانشان می شود. چرا وزارت خارجه دولت آلبانی به تمامی سفارت خانه های خود دستور داده تا به ایرانیان ویزا ندهند .

فرزندان ما اسیر دست تروریست ها در کشور آلبانی هستند.

توضیح: رسانه آلبانیایی گازتا ایمپکت Gazeta Impakt در شماره دوم ماه مه ۲۰۲۰ خود نامه سرگشاده مدیر عامل انجمن نجات به نخست وزیر آلبانی ادی راما را بطور کامل به زبان آلبانیایی بشرح زیر ترجمه و درج نمود.

ابراهیم خدابنده ، مدیر عامل انجمن نجات ، که یک سازمان مدنی است که به موضوع جدایی و نجات شهروندان ایرانی که به سازمان تروریستی مجاهدین که هم اکنون در آلبانی پناه داده شده اند، پرداخته است.

مدیر عامل انجمن نجات نامه ای سرگشاده برای نخست وزیر ادی راما ارسال کرده است. همچنین  یک دادخواست آنلاین خطاب به سازمان های حقوق بشری آغاز شده و هزاران امضا دریافت کرده است.

در این نامه از دولت آلبانی (نخست وزیر ادی راما) خواسته می شود تا به خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق که در اردوگاه مانزا نگهداری می شوند اجازه ملاقت بدهند.

خانواده های اعضای مجاهدین می خواهند به آلبانی بیایند ، تا با بستگان خود که سالها در اردوگاه مریم رجوی نگهداری می شوند ملاقات کنند. در زیر نامه انجمن نجات ، خطاب به نخست وزیر ادی راما  آمده است:

نامه سرگشاده مدیرعامل انجمن نجات به نخست وزیر آلبانی

بیش از ۸۰۰ امضا بعد از گذشت یک هفته از پویش خانواده ها

انجمن نجات مرکز تهران ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

آقای ادی راما، نخست وزیر جمهوری آلبانی

من به نمایندگی از جانب صدها نفر از خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق که در کشور شما مستقر شده اند با شما مکاتبه می کنم. یاد آور می شوم که نامه های خانواده ها به دفتر ریاست جمهوری تاکنون تماما بی پاسخ مانده است.

اطلاع دارید که اعضای این سازمان در یک اردوگاه در مانز در استان دورس در غرب آلبانی مستقر هستند. کنترل این اردوگاه به صورت کامل برعهده رهبران سازمان بوده و مقامات آلبانیایی هیچ نظارتی بر آن ندارند. این سازمان به صورت یک فرقه کنترل ذهن مخرب اداره می شود که مانع ارتباط اعضای خود با دنیای خارج خصوصا دوستان و اقوام می گردد.

یک هفته پیش پویشی از جانب خانواده ها به صورت طومار خطاب به دولت آلبانی به راه افتاد که تا این لحظه که این نامه را برای شما می نویسم بیش از ۸۰۰ تن از آنان این طومار را امضا نموده اند.

متن طومار که از دولت آلبانی می خواهد شرایط ارتباط خانواده ها با عزیزان گرفتارشان در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی را فراهم نماید به علاوه لیست بیش از ۸۰۰ امضا کننده طومار ضمیمه است.

لطفا پاسخ دهید که چرا مقامات آلبانی در همکاری با فرقه رجوی مانع از ارتباط خانواده ها با عزیزانشان می شود. چرا وزارت خارجه دولت آلبانی به تمامی سفارت خانه های خود دستور داده تا به ایرانیان ویزا ندهند تا مبادا خانواده ها امکان سفر به آن کشور را پیدا کنند؟ میزان همکاری دولت آلبانی، که خواهان ورود به اتحادیه اروپا می باشد، با یک فرقه تروریستی تا این حد تعجب برانگیز است!

بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم. همچنین این نامه سرگشاده را برای ارگان های بین المللی و اروپایی و آلبانیایی و مراجع حقوق بشری و رسانه ها ارسال می نمایم.

با تشکر

ابراهیم خدابنده

مدیر عامل انجمن نجات

همچنین خبرگزاری مهر ایران نیز در تاریخ ۱۳/۰۲/۹۹ در مطلبی تحت عنوان «فرزندان ما اسیر دست تروریست ها در کشور آلبانی هستند» به فراخوان خانواده های اعضای دربند فرقه رجوی و درخواست از دولت آلبانی برای صدور ویزا واکنش نشان داده است. در بخشی از این خبر آمده است:

«سوال ما خانواده‌های دردمند و رنج کشیده این است که تا کی می‌خواهید به این وضعیت ادامه دهید؟ تا کی می‌خواهید پدران و مادران سالخورده را از ارتباط با فرزندانشان محروم نگاه دارید؟ تا کی می‌خواهید این تهدید امنیتی برای خود و کل اروپا را در خاک آلبانی و علیه عالی‌ترین مصالح ملت خود حفظ نمائید؟ تا کی می‌خواهید هیچگونه کنترلی بر آنچه که در اردوگاه مجاهدین خلق می‌گذرد نداشته باشید؟ آیا از میزان شیوع بیماری کرونا در این اردوگاه که تهدیدی برای مردم آلبانی است باخبر هستید؟ فرزندان ما قرار است برای منافع چه کسانی و تا چه زمانی اسیر دست تروریست‌ها باشند؟».

از اول اردیبهشت ۹۹ به ابتکار آقای ابراهیم خدابنده مدیر عامل نجات کشور فراخوان امضای طومار اینترنتی مورد استقبال خانواده های دردمند در ایران ، همچنین ایرانیان خارج از کشور قرارگرفت که بلافاصله شروع به امضای آن جهت ارسال به نخست وزیر آلبانی آقای «ادی راما» کردند که هم اکنون نیز ادامه دارد.

در متن این طومار که نزدیک به ۹۰۰۰ امضاء را شامل می شود، از دولت آلبانی خواسته می شود تا به خانواده ها اجازه داده شود با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق در این کشور ملاقات کنند.

البته تاکنون نه تنها پاسخی از سوی سران بدنام فرقه مجاهدین به این درخواست داده نشده بلکه در یرخی از رسانه هایشان نیز با حرمت شکنی به خانواده ها توهین کرده اند.

لینک به فراخوان امضای طومار اینترنتی