وزیرامورخارجه ایالات متحده: تضمینی نیست مردم ایران در تحریم‌ها صدمه نبینند/ من وترامپ با مجاهدین خلق ارتباط نداریم/ قصد حمله نظامی به ایران را نداریم.

اقتصادنیوز: اکسیوس در گزارشی اختصاصی نوشت: در جلسه ای پشت درهای بسته با رهبران جامعه ایرانی آمریکایی در دوشنبه گذشته، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ عملیات نظامی در داخل ایران برای تغییر حکومت انجام نخواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ اکسیوس که این خبر را به نقل از سه منبع حاضر در جلسه منتشر کرده، آورده است: پومپئو در این جلسه سعی کرد که دولت ترامپ را از گروه (تروریستی) مجاهدین خلق دور جلوه دهد.

او همچنین گفت: بیایید به حاشیه نرویم؛ جان بولتون در نشست مجاهدین خلق سخنرانی کرد. اما پرزیدنت ترامپ و من این کار نکردیم.

او سپس به روابط بولتون و جولیانی با مجاهدین اذعان کرد کرد و گفت اما من و رئیس جمهور چنین ارتباطی نداریم.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر تغییر حکومت از درون رخ ندهد، پایان ماجرا چه خواهد بود؟، گفت: ما خیلی مراقبیم که از لحن و عبارات مربوط به تغییر حکومت استفاده نکنیم.

او همچنین تاکید کرد که دولت ترامپ به دنبال مداخله نظامی در ایران نیستیم.

یکی از حضار از پومپئو پرسید «آیا ایده ی کودتا در ایران را بررسی کرده اید؟». وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به شوخی گفت: «اگر هم می کردیم، به نظرتان من آن را به شما می گفتم؟»

وی در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه ایا او می تواند تضمین کند که تحریم شدید ایران به مردم ضربه نمی زند، گفت« هیچ تضمینی در کار نیست».

لینک: به منبع فارسی

لینک: به منبع اصلی