رهبران فرقه تروریستی مجاهدین در حال تدارک مقدمات کار برای انتقال اعضای این فرقه از آلبانی به کانادا هستند، این تصمیم پس از فشارهای شدید دولت آلبانی بر آنها و مذاکرات ناکامشان با فرانسه برای انتقال به آنجا گرفته شده است.

به گزارش تعدادی از رسانه های ایرانی ، سران فرقه تروریستی مجاهدین در حال تدارک برای انتقال مقر این فرقه از آلبانی به کانادا هستند.

یک منبع آگاه امنیتی با اعلام این خبر گفت: این تصمیم درپی عزم جدی دولت و دادگاه ویژه ضدتروریسم آلبانی بر محدود کردن فعالیت های این فرقه  به‌دلیل مستندات کشف‌شده در مقر اشرف۳، گرفته شده است و سران آن در حال فراهم کردن مقدمات خروج تدریجی اعضای خود هستند.

پلیس آلبانی خردادماه سال جاری وارد مقر اشرف۳ در تیرانا شد و علی‌رغم ممانعت سران منافقین، با حضور در محل یگان سایبری آنها، تعداد زیادی از کامپیوترها، هاردها و سرورهای موجود در این محل را با خود برد.

به‌گفته منابع آگاه امنیتی، فرقه مجاهدین پس از ناکام ماندن در کسب موافقت دولت فرانسه برای پذیرش بخشی از عناصر خود در قرارگاه اور سوراواز، لابی‌های خود در دولت کانادا را فعال کرده است و طبق هماهنگی شکل‌گرفته مقرر شده است در گام اول عناصر دارای اقامت یا پاسپورت موقت کانادا از آلبانی به این کشور منتقل شوند.

دولت کانادا که سیاست دشمنی با ایران را در سال‌های اخیر دنبال کرده است، به محلی برای پناه دادن به اختلاس‌گران بزرگی نظیر محمود خاوری و جریان‌های دشمن ایران تبدیل شده بود که حالا به‌نظر می‌رسد قرار است به پناهگاه جدید شناخته‌شده‌ترین فرقه تروریستی مجاهدین علیه ایران نیز تبدیل شود.

گفته می‌شود رهبران مجاهدین این تصمیم را بر اساس شباهت وضعیت فعلی خود در آلبانی با شرایط زمان حضور در عراق، اتخاذ کرده‌اند.

چند روز قبل، دولت آلبانی مریم رجوی سرکرده منافقین را که در فرانسه حضور دارد، به این کشور ممنوع‌الورود کرد و پلیس نیز تردد و ورود و خروج اردوگاه اشرف۳ را در دست گرفته است.

  • منبع خبر : رسانه های ایران