ناکامی «مجاهدین» در صحنه میدانی، آنان را به عرصه های دیگری از عملیات جنگ روانی بر علیه مردم این استان سوق داده است. نشر این شایعه در تعدادی از کانال های تلگرامی این گروه که دولت بخشی از نیروهای نظامی خود را به مناطق مرزی استان آذربایجانغربی برای سرکوب مردم منتقل کرده است، از  دیگر اقدامات این گروه خائن و مزدور محسوب می شود.

عملیات جنگ روانی «مجاهدین» بر علیه مردم  استان آذربایجان غربی همچنان ادامه دارد. این استان با توجه به حضور اقوام مختلف و زندگی مسالمت آمیز و مثال زدنی آنان در کنار هم، همچنین قرار گرفتن در منطقه مرزی شمالغرب کشور، از جمله مناطق مورد علاقه  این گروه برای ایجاد بلوا و آشوب  است.

بزرگنمایی و جعل خبر از مشکلات مردم، تحریک و فراخوان به تجمع های غیر قانونی، تلاش برای ایجاد اختلافات قومی از جمله اقدامات صورت گرفته «مجاهدین» در چند ماه اخیر بشمار می رود.

با توجه به منفوریت  این گروه در بین مردم، آنها سعی می کنند با ایجاد کانال های تلگرامی پوششی و بدون هویت، خط تحریک و فریب مردم  که خواست حامیان غربی و عربی شان هست را پیش ببرند.

تلاش برای بهره برداری از درخواست قانونی تاکسی رانان شهر خوی و ارومیه برای افزایش کرایه ها، اشاعه اخبار و عکس های جعلی از ساعات خلوتی بازار تحت عنوان  «تعطیلی بازار در شهر ارومیه» و برخی دیگر از شهرهای استان، شایعه تخریب یکی از مساجد اهل سنت در روستای «گولان» از توابع سلماس و نشر آن در تعدادی از کانالهای وابسته به این گروه، بزرگنمایی و پخش شایعه اعتصاب رانندگان خودروهای پسماند شهرداری ارومیه و کارگران معدن کانی سیب در نقده ، فراخوان به تجمع فرهنگیان در برخی از شهرهای استان از جمله ارومیه و مهاباد، فراخوان به اعتراض به گرانی و تورم و کشته شدن تعدادی از کولبران در مناطق مرزی از جمله موضوعات عملیات جنگ روانی «مجاهدین» در این استان بشمار می رود. ولی آنچه که در این میان قابل توجه می باشد هوشیاری مردم استان در خنثی کردن طرح های دشمن است که باعث شده تقریبا در هیچ از موارد ذکر شده موفقیتی نصیب این گروه مزدور و وطن فروش نشود.

ناکامی «مجاهدین» در صحنه میدانی، آنان را به عرصه های دیگری از عملیات جنگ روانی بر علیه مردم این استان سوق داده است. نشر این شابعه در تعدادی از کانال های تلگرامی این گروه که دولت بخشی از نیروهای نظامی خود را به مناطق مرزی استان آذربایجانغربی برای سرکوب مردم منتقل کرده است، از  دیگر اقدامات این گروه خائن و مزدور محسوب می شود.

البته شیطنت های این مزدوران به همین جا ختم نمی شود.  آنان سعی می کنند برای مقابله با اقدامات فرهنگی نظام که ماهیت تروریستی این گروه را افشا میکند، از اعضای قدیمی خود که بعضا  اهل این استان هستند نیز استفاده کنند. از جمله انجام یک مصاحبه تلویزیونی با مزدوری به نام جلال تقی زاده  اهل ارومیه در آلبانی تلاش کرده است به بخش مستند بنام خلق که در ۲۸ قسمت در بهمن ماه ۹۷ از شبکه سه سیما پخش شد، پاسخ داده باشد.

در جدیدترین اقدام  جنگ روانی «مجاهدین»، که در هفدهم خرداد ۹۸ صورت گرفت، برجسته سازی تحریم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس توسط آمریکا بوده است. در  انعکاس اطلاعیه خزانه داری آمریکا در خصوص تحریم صنعت پتروشیمی ایران، در رسانه های این گروه،  نام پتروشیمی ارومیه نیز برجسته شده است.

  • منبع خبر : سایت راه نو