خبرگزاری فارس به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد مجاهدین در کانادا در سالهای گذشته اقدام به تاسیس چند سازمان و انجمن در پوشش خیریه، فرهنگی و ورزشی کرده که در واقع بازوی جذب و اقدامات فرقه در کانادا به حساب می آید.

به گزارش خبرگزاری فارس، فشارهای همه جانبه دولت و دادگاه آلبانی علیه فرقه تروریستی مجاهدین در این کشور و دست رد دولت فرانسه به سینه این فرقه برای انتقال بخشی از نیروهای خود به مقری در فرانسه، مقامات ارشد مجاهدین را وادار به انتقال اعضا به کانادا کرده است. از همین رو مسئول این فرقه در کانادا در حال آماده سازی مقدمات انتقال لیست شماره ۱ به کانادا هستند. لیستی که البته به دلیل فامیل بازی مقامات ارشد مجاهدین منجر به بروز اختلافات شدید و گسترده در این تشکیلات شده است.

اما میزبانی از مجاهدین به دلیل ذات تروریستی خود، همواره خطری برای امنیت میزبان آنها خواهند بود، این نکته ای بود که سخنگوی وزارت خارجه و سایر مقامات کشور همواره به آلبانی و سایر کشورهایی که در فکر میزبانی از این عناصر جنایتکار بوده، گوشزد کرده اند.

با این وجود اما دولت کانادا با وجود دریافت هشدارهای آشکار و پنهان از سوی جمهوری اسلامی ایران، بر میزبانی از این سازمان تروریستی اصرار داشته و حتی به سلسله اقدامات و نامه نگاری های مخالفین و اپوزیسیون جمهوری اسلامی ساکن در کانادا هم که با حضور نیروهای رجوی در کانادا مخالف می باشند، بی اعتنایی کرده است.

خبرگزاری فارس اخیرا به اسنادی از شبکه انسانی و نهادهای پوششی مجاهدین در کانادا دست پیدا کرده که افشای این دو برگ از هزاران سند، بخشی از پیام واضح جمهوری اسلامی به دولت کانادا و سایر کشورهای میزبان عناصر مجاهدین و دیگر گروههای  تروریستی است.

با ابلاغ مسعود رجوی در سال۱۳۹۰ سه نفر از هواداران فعال فرقه تروریستی مجاهدین در کشور کانادا از جمله حمید قراچه به همراه همسرش شهناز فالح و بهزاد متین، قبل از انتقال مجاهدین از کشور عراق به آلبانی اقدام به خرید یک مزرعه و زمین بایر در شهر تورنتو نموده که مقرر گردیده بود با ساخت مقری شبیه اشرف در ابعاد کوچکتر، حدود۵۰۰ نفر از عناصر فرقه در آنجا سازماندهی و اسکان یابند اما به دلایلی انتقال پراکنده مجاهدین کنسل و با فشار آمریکا و اروپا دولت آلبانی بین دو گزینه که هر دو چالش های ملی برایش داشت، ناچار به قبول پذیرش آوارگان مجاهدین در کشور خود می شود که اسنادی در این موضوع بعدا منتشر خواهد شد.

ناگفته نماند که بر اساس اخبار بدست آمده از منابع آگاه، شهرام گلستانه مسئول سیاسی این تشکیلات در کانادا با هدف اسکان افراد منتقل شده از آلبانی به این کشور، اقدام به خریداری و تجهیز تعدادی واحد مسکونی در شهر ونکوور کانادا کرده است.

از جمله سیاست های مهم این سازمان تروریستی تاسیس انجمن‌ها و سازمان های بی نام و نشان و پوششی برای پیشبرد برخی اهداف سازمانی و همچنین راه اندازی شرکت های اقتصادی پوششی بدون هیچ اثری از وابستگی به مجاهدین می باشد که این شرکت ها ضمن تامین بخشی از هزینه های مالی این سازمان، مسئولیت پرداخت هزینه سخنرانی و اسکان و حمل و نقل سیاستمداران بازنشسته غربی در مراسمات مجاهدین را برعهده دارند که به زودی برخی از این اسناد افشا خواهد شد.

طبق همین سیاست، مجاهدین در کانادا در سال های گذشته اقدام به تاسیس چند سازمان و انجمن در پوشش خیریه، فرهنگی و ورزشی کرده اند که در واقع بازوی جذب و اقدامات فرقه در کانادا به حساب می آید که نام بخشی از این انجمن ها را در ذیل مشاهده می کنید:

۱-انجمن ایران دموکراتیک پیام: موقعیت شهر آتاوا، تاسیس۲۰۰۵،مسئول شهرام گلستانه

۲-ائتلاف بین المللی زنان علیه بنیادگرایی: موقعیت شهر تورنتو،مسئول شهناز مهین فالح(قراچه)

۳-انجمن دموکراتیک کبک: موقعیت شهر مونترال، تاسیس۲۰۰۵، مسئول فریدون شیرازی

۴-انجمن زنان ندا: موقعیت شهر اتاوا، تاسیس۲۰۱۴، مسئول وحیده خرم رودی

۵-انجمن زنان پیشتازان رهایی:تاسیس۲۰۱۴، مسئول ژینا شیرازی

۶-انجمن صبا تا آخر ایستاده ایم: تاسیس۲۰۱۴، مسئول: هلنا

۷-انجمن معلمین برای صلح و دموکراسی در ایران-کانادا: موقعیت شهر تورنتو، تاسیس۲۰۱۵،

مسئول حسین بیضایی

۸-انجمن ۱۰۰۰ زن: موقعیت شهر تورنتو، تاسیس۲۰۱۶،مسئول شهین سنقری

۹-زندانیان سیاسی: موقعیت شهر اتاوا، تاسیس۲۰۱۷، مسئول کریم اکبری

۱۰-انجمن متخصصین ایران دموکراتیک کانادا: موقعیت تورنتو، تاسیس۲۰۱۸، مسئول علیرضا

حیدری

۱۱-انجمن ورزشکاران ایران دموکراتیک: موقعیت شعر ونکوور، تاسیس۲۰۱۸، مسئول محمد

تقی شالباف

۱۲-انجمن جوانان ایرانی کانادا: موقعیت شهر تورنتو، تاسیس۲۰۱۸، مسئول نیکو کبعلی

۱۳-انجمن خانواده شهدا: موقعیت شهر تورنتو، تاسیس۲۰۱۸،مسئول مرتضی مهرابی

۱۴-انجمن هنری ایرانیان کانادا:موقعیت شهر تورنتو، تاسیس۲۰۱۸، مسئول علی بهروزیان

۱۵-انجمن زنان تورنتو:مسئول منیژه

۱۶-انجمن معلمین:مسئول حسین رضایی

۱۷-انجمن زنان ونکوور (بزرگترین تشکیلات سیاسی گروهک در کانادا که ۳۰۰۰ زن از

وابستگان و هواداران و پیمانکاران خیابانی منافقین عضو آن هستند)، مسئول گوهر ضیایی

۱۸-انجمن جوانان و انجمن زنان تورنتو:ملیکا دولتی و منیژه

۱۹-انجمن جوانان ونکوور: مسئول رجا

۲۰-انجمن زنان پیشتاز و انجمن زنان نجمه:مسئول شهناز (قراچه)

میزبانی از مجاهدین که با ترور بیش از ۱۷ هزار انسان بی گناه در ایران ، به عنوان رسواترین سازمان تروریستی در جهان شناخته می شود، قطعا به معنای مقابله با جمهوری اسلامی و مردم کشورمان می باشد.

این سیاست را در سال های اخیر کشورهایی چون فرانسه و آلبانی آزمودند و به جای تعامل با تهران و دولت برآمده از اراده ملت، آغوش خود را برای جریان های تروریستی و تجزبه طلب گشودند اما گذشت زمان به آن ها ثابت کرد که بیراهه رفته اند و قطعا دود میزبانی از عناصر رجوی به چشم مردم کانادا خواهد رفت.