بدین ترتیب باید گفت مجاهدین هم که برای کنفرانس لهستان کیسه گشادی دوخته و  حتی برای روز 8 فوریه در پاریس نیز  اعلام تجمع کرده بودند، حال باید دنبال یک سرگرمی دیگر برای اعضای نگون بخت بروند.

در این بیانیه   آمده است که آمریکا و لهستان قرار است در ۱۳ و ۱۴ فوریه به صورت مشترک نشستی با موضوع آینده صلح و امنیت در خاورمیانه در سطح وزرای خارجه برگزار کنند.

برخلاف انتظار  در این بیانیه  نامی  از ایران آورده نشده است . در حالیکه  پیشتر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از یک نشست  ضدایرانی با محوریت مسائل مرتبط با ایران اشاره کرده  و گفته بود که این نشست بیش از همه بر روی  ایران متمرکز خواهد بود.

بدین ترتیب باید گفت مجاهدین هم که برای کنفرانس لهستان کیسه گشادی دوخته و  حتی برای روز ۸ فوریه در پاریس نیز  اعلام تجمع کرده بودند، حال باید دنبال یک سرگرمی دیگر برای اعضای نگون بخت بروند.

متن این بیانیه که دیروز  در سایت وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی درج شده به قرار زیر است:

«نشست وزرا برای آینده ای از صلح و امنیت در خاورمیانه»  که مشترکا توسط ایالات متحده و لهستان برگزار می شود، در ۱۳-۱۴ فوریه در ورشو لهستان صورت خواهد گرفت. ما واکنشهای بسیار مثبتی از شرکا و متحدانمان در سراسر دنیا دریافت کرده ایم، و چندین کشور تمایل و قصد خود را برای شرکت در این گفتگوی سازنده ابراز کرده اند.

این نشست وزرا فرصتی خواهد بود برای کشورها تا نظرات خود را هم از داخل و هم از خارج این منطقه باهم درمیان بگذارند. این [نشست] همچنین شامل گفتگو درباره بحران های جاری منطقه ای و همچنین تلاش های بین المللی برای پرداختن به آنهاست. در طول این نشست وزرا، شرکت کنندگان درباره موضوعات زیر گفتگو خواهند کرد:

  • بحران های منطقه ای و اثرات آنها بر غیرنظامیان در خاورمیانه
  • تولید و گسترش موشک ها
  • امنیت سایبری و تهدیدات نوظهور در حوزه انرژی، و
  • مقابله با افراط گرایی و انتقال غیرقانونی پول.

کشورها گرد هم خواهند آمد تا این چالش ها را اولویت بندی کرده، تبادل اطلاعات کنند، و درمورد چگونگی همکاری برای پرداختن موثر به این چالش ها گفتگو کنند. در پایان این نشست، به منظور جمع بندی گفتگو ها، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد شد و همچنین یک بیانیه مشترک توسط دبیران این نشست، یعنی ایالات متحده و لهستان، ارائه خواهد شد.

منبع: سایت وزارت امور خارجه آمریکا به زبان فارسی