۱.حسن حیرانی (مدیر انجمن آسیلا)، ۲.غلامرضا شکری (عضو انجمن آسیل)، ۳.مهدی سلیمانی (عضو انجمن آسیلا)، ۴.حسن هباز(عضو انجمن آسیل)، ۵.علی هاجری (عضو انجمن آسیلا)

از دیروز پنج عضو سابق سازمان تروریستی مجاهدین که بدون هیچ گونه دلیل و مدرک قانونی در اسارت پلیس آلبانی بسر می برند، برای رساندن فریاد خود به گوش مقامات آلبانی و ارگانهای حقوق بشر دست به اعتصاب غذا زدند.

این افراد هیچ جرمی را مرتک نشده و هیچ فعالیت غیر قانونی هم نداشته اند. اما در یک توطئه کثیف در همکاری فرقه رجوی با بخش فاسد وزارت کشور و پلیس آلبانی دستگیر و روانه اردوگاه مهاجران غیر قانونی شده اند. در حالیکه که همگی آنان دارای موقعیت پناهندگی بوده و تحت حمایت ماده ۴ کنوانسیون ژنو قرار می گیرند. آنان سالهاست در این کشور زندگی می کنند و دارای همسر و فرزند و شغل هستند. آنان بر خلاف سازمان مجاهدین خلق در آلبانی هرگز کاری خلاف قوانین و مقررات کشور آلبانی انجام نداده اند. اسامی این افراد بقرار زیر است:

۱.حسن حیرانی (مدیر انجمن آسیلا)

۲.غلامرضا شکری (عضو انجمن آسیل)

۳.مهدی سلیمانی (عضو انجمن آسیلا)

۴.حسن شهباز(عضو انجمن آسیل)

۵.علی هاجری (عضو انجمن آسیلا)

در این میان جمعی از اعضای خانواده های استان آذربایجان غربی همپای سایر خانواده ها در نقاط مختلف کشور با ارسال نامه به مقامات آلبانی و ارگانهای حقوق بشری خواستار آزادی و پایان دادن به درد و رنج پنج عضو جدا شده از فرقه رجوی شدند.

لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته تجمعات اعتراضی مختلفی از سوی اعضای آسیلا و شهروندان آلبانی به انتقال ۶ عضو جدا شده از مجاهدین به کمپ مهاجران غیر قانونی صورت گرفته است.

همسران افراد فوق الذکر هم در این تجمع شرکت کرده و با خبرنگاران مصاحبه کردند. آنان تاکید داشتند که این افراد دارای موقعیت پناهندگی و دارای کارت و شماره شناسایی بوده و تاکنون هیچگونه اتهامی علیه آنان مطرح نگردیده است.

  • منبع خبر : سایت راه نو