جان بولتون ، مشاور امنیت ملی احمق ترامپ نیز گفته است 180،000 دلار بابت سخنرانی هایش از «مجاهدین» خلق پول دریافت کرده است . . . مقامات آمریكا به NBC News گفتند كه طی یك دوره پنج ساله از سال 2007 ، گروه تروریستی «مجاهدین» كه توسط سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل تأمین مالی ، آموزش دیده و مسلح شده بودند - نیمی از دانشمندان هسته ای ایران را كشته اند.

توضیح:

نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی، فهرستی از برخی مقامات پیشین و فعلی آمریکایی را منتشر کرده که به‌ خاطر سخنرانی در گردهمائی های گروه تروریستی «مجاهدین»، از این گروه پول دریافت کرده‌اند. این نشریه علیرغم اینکه در گزارش خود مواضعی ضد ایرانی دارد ولی در قسمت هایی از آن به واقعیت هایی از گروه تروریستی «مجاهدین»  اشاره کرده که در خور توجه است. ترجمه بخش هایی از این مقاله بشرح زیر می باشد.

. . . جولیانی مانند سایر مقامات سابق ایالات متحده ، طی چند سال گذشته یک سخنران مکرر و بسیار پردرآمد در «مجاهدین» بود. جان بولتون ، مشاور امنیت ملی احمق ترامپ نیز که گفته است ۱۸۰،۰۰۰ دلار بابت سخنرانی هایش از «مجاهدین» خلق پول دریافت کرده است.

طبق گفته جوآن استکر ، سردبیر،  وی کارشناس «مجاهدین» خلق است. سال گذشته بولتون هنگام تصدی پست کاخ سفید ، همکاری خود را با این گروه متوقف کرد.

 اما بولتون در آخرین سخنرانی خود با «مجاهدین» خلق در تظاهرات پاریس در سال ۲۰۱۷ ، با جدیت ادعای این گروه را به عنوان جذاب ترین بدیل برای رژیم ایران تأیید کرد. “ افشای مالی بولتون نشان داد که وی ۴۰،۰۰۰ دلار برای این سخنرانی درآمد داشته است.

«مجاهدین» خلق . . .  این گروه را به عنوان یک سازمان سکولار ، دموکراتیک و غیر خشونت آمیز با پشتیبانی گسترده مردمی در داخل ایران معرفی کرده اند.

ولی بسیاری از مقامات سابق ایالات متحده و کارشناسان ایرانی اعتبار دموکراتیک “مجاهدین» خلق و همچنین عمق پایگاه پشتیبانی این کشور در داخل ایران را زیر سوال می برند. در واقع ، تقریباً هر ادعایی که از طرف «مجاهدین» خلق مطرح شده است ، از سوی این مقامات رد شده است.

«مجاهدین» خلق که در سال ۱۹۶۵ توسط دانشجویان ایرانی مخالف سلطنت امشب شاه محمدرضا پهلوی تأسیس شد ، تأسیس کرد و از یک هیبرید عجیب مارکسیسم و اسلام حمایت کرد. این اولین گروه مخالف بود که علیه غرب و شاه و هوادارانش در غرب اسلحه گرفت. در دهه ۱۹۷۰ ، طبق اطلاعات آمریکایی ، «مجاهدین» خلق سه سرهنگ ارتش آمریکا را به قتل رساندند ، سه پیمانکار دیگر آمریکایی را به قتل رساند و نهایتا واشینگتن آنها را  در لیست سازمانهای تروریستی خارجی قرار داد.

در سال ۱۹۸۱ ، پس از آغاز یک قیام ناعادلانه علیه رژیم خمینی ، «مجاهدین» خلق مجبور به فعالیت  زیرزمینی شد در حالی که رهبران ارشد آن ، تیم زن و شوهر مسعود و مریم رجوی ، برای جلوگیری از دستگیری به پاریس گریختند.

بسیاری از محققان مستقل می گویند اتحاد «مجاهدین» خلق با صدام در آن جنگ طولانی و خونین این گروه را از نظر بیشتر ایرانیان به خیانت تبدیل کرده است. در دهه ۱۹۹۰ ، رجوی ها اقدامات مختلفی مانند فرقه برای جلوگیری از نقص برجام اعمال کردند. براساس گزارش دیده بان حقوق بشر در سال ۲۰۰۵ که بر اساس مصاحبه هایی که با چندین (عضو جدا شده از این گروه ) انجام شده است ، اعضا موظف بودند که از همسر خود طلاق بگیرند و فرزندان خود را برای فرزندخواندگی به خارج از کشور بفرستند ، مبادا تعهدات خانواده توجه خود را از مبارزه علیه جمهوری اسلامی منحرف کند.

پس از سرنگونی صدام  در سال ۲۰۰۳ نیروهای آمریکایی عراق را اشغال کردند ، آنها “مجاهدین» خلق را خلع سلاح کردند و ۳،۴۰۰ عضو «مجاهدین» خلق را تحت حمایت ایالات متحده قرار دادند. در همان سال ، مسعود رجوی به طرز مرموزی ناپدید شد و مریم رهبری تنها گروه را به عهده گرفت.

در سال ۲۰۰۹ ، او یک کمپین چند میلیون دلاری را از دفتر مرکزی خود در پاریس آغاز کرد تا “مجاهدین» را از لیست تروریستی واشنگتن خارج کند . . . این گروه مبلع  ۵۰،۰۰۰ دلار به چهره های برجسته سیاسی و نظامی ایالات متحده برای سخنرانی پرداخت تا بر آنچه گروه گفته است صحه بگذارند.

علاوه بر بولتون و جولیانی ، لیست سخنرانان پرداخت شده “مجاهدین» خلق شامل: اندرو کارد، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید؛ فرن تاونسند، مشاور پیشین کاخ سفید در امور تروریسم؛ مایکل موکیسی، دادستان کل پیشین؛ تام ریج، وزیر سابق امنیت داخلی؛ لوئیس فریه، مدیر سابق اف‌بی‌آی؛ پرتر گاس، مدیر سابق سیا؛ جان سانو، معاون سابق مدیر سیا؛ ژنرال ریچارد مایرز، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال وسلی کلارک، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال آنتونی زینی، فرمانده پیشین نیروهای سنتکام؛ هوارد دین، فرماندار پیشین ایالت ورمونت؛ اد رندل، فرماندار پیشین ایالت پنسیلوانیا؛ سناتور سابق، رابرت توریسلی؛ سناتور سابق، اوان بای؛ نماینده سابق، جان لوئیس؛ نماینده سابق، پاتریک کندی.

باربارا اسلوین ، رئیس پروژه آینده ایران در شورای اقیانوس اطلس ، گفت: برخی از مردم این کار را فقط برای پول انجام می دهند ؛ آنها می دانند این گروهی است که خوب پول پرداخت می کند.

هنگامی که نیوزویک گزارش داد که جستجوی پس از جنگ اسلحه برای کشتار جمعی در عراق ، اسناد کشف شده از صدام حسین . . . چگونگی استفاده «مجاهدین» از فروش نفت عراق را برملا کرده است.

براساس اسناد افشا شده بشکه های نفت به واسطه های خارج از کشور برای چهار سال قبل از حمله ایالات متحده توسط «مجاهدین» ارسال می شده است. گزارشی از چارلز دولفر، بازرس ارشد اسلحه در ایالات متحده ، تخمین زده است که «مجاهدین» خلق ۱۶ میلیون دلار از فروش کوپن های نفت عراق  به دست آورده است. پس از سقوط صدام ، بسیاری از کارشناسان حدس می زنند که عربستان سعودی ، رقیب ایران بودجه این گروه را به عهده گرفته است.

مقامات آمریکا به NBC News گفتند که طی یک دوره پنج ساله از سال ۲۰۰۷ ، گروه تروریستی «مجاهدین» که توسط سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل تأمین مالی ، آموزش دیده و مسلح شده بودند – نیمی از دانشمندان هسته ای ایران را کشته اند.

دانیل بنیامین ، هماهنگ کننده وزارت امور خارجه برای مقابله با تروریسم در آن زمان ، به نیوزویک گفت که حذف این پرونده (خارج کردن «مجاهدین» از لیست گروههای تروریستی آمریکا) به اختیار وزیر امور خارجه از دغدغه های بشردوستانه انجام شده است زیرا هیچ کشوری آنها را بدلیل فعالیت های تروریستی قبول نمی کرد . . .

مترجم: سحر نیامنش

منبع: نشریه آمریکایی نیوزویک