دولت آلبانی مریم رجوی رهبر فرقه تروریستی مجاهدین را به این کشور ممنوع الورود کرد. گفتنی است مریم رجوی خردادماه سال جاری، همزمان با حمله پلیس آلبانی به مقر تروریستی اشرف3، از این کشور فرار کرد و به فرانسه رفت.

«روسیا الیوم» به نقل از مقام‌های امنیتی گزارش داده که دادگاه مبارزه با تروریسم آلبانی با صدور حکمی ورود مریم رجوی، رهبر مجاهدین را به این کشور ممنوع کرده است.

به گفته این منابع، دادگاه پس از بررسی مستندات موجود مبنی بر هدایت اقدامات تروریستی توسط این فرقه در داخل ایران، حکم ممنوعیت ورود مریم رجوی به آلبانی را صادر کرده است.

گفتنی است مریم رجوی خردادماه سال جاری، همزمان با حمله پلیس آلبانی به مقر تروریستی اشرف۳، از این کشور فرار کرد و به فرانسه رفت.

روز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه، پلیس آلبانی پس از ممانعت رهبران مجاهدین از بازرسی کامل مقر اشرف۳ در شهر دوروس این کشور توسط پلیس، به آنجا حمله کرد.

تا پیش از آن، در بازرسی های پلیس از اشرف۳، تنها اماکنی نظیر سالن غذاخوری، آشپزخانه، استودیو داخلی و… مورد بازرسی قرار می گرفت اما پس از دریافت اطلاعات از برخی امکان دیگر این مقر نظیر محل یگان سایبری مجاهدین، پلیس خواستار بازرسی بیشتر شد که از ورود پلیس ممانعت به عمل آمد.

در پی این ممانعت، پلیس ضد تروریسم آلبانی با حکم قضایی دادگاه، به این محل وارد شد و بسیاری از کامپیوترها، هاردها و سرورهای یگان سایبری منافقین را با خود برد.

پس از انتقال مجاهدین از عراق به آلبانی و دور شدن از مرزهای ایران ، بیشترین توان خود را برروی عملیات سایبری و حضور پررنگ در فضای مجازی گذاشته‌اند.

این فرقه در سال‌های اخیر با کمک یکی از دولت های حامی خود، پیشرفته‌ترین سرورها را در یگان سایبری به کار گرفته بود.

گفته می شود که در این سرورها اطلاعات زیادی از جمله اطلاعات مربوط به مرتبطین و نفوذی های فرقه  در داخل ایران وجود دارد.

این سرورها و اطلاعات موجود در آن توسط دستگاه های امنیتی آلبانی مورد بررسی و پردازش قرار گرفت و برخی نیز گفته اند که این اطلاعات به ایران منتقل شده است.

در پی ورود پلیس به مقر اشرف ۳ در خردادماه و درگیری اعضای منافقین با پلیس، یکی از اعضای باسابقه این فرقه به نام «عبدالوهاب فرجی» با نام مستعار «علی مستشاری» کشته شده، ۷۰ نفر بازداشت، و ۱۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاریها در زمان این حمله، مریم رجوی نیز در یکی از ساختمانهای این مقر مخفی بوده که بعداً از ترس استرداد به ایران، به فرنسه فرار کرد.

یک ماه پیش، “ادی راما” نخست وزیر آلبانی در مصاحبه‌ای با شبکه آلمانی “اشپیگل” گفته بود که فرقه مجاهدین نمی‌توانند از آلبانی برای جنگ علیه ایران استفاده کنند.

وی تصریح کرده بود که «آلبانی قصد جنگ با ایران را ندارد و کسی را که از مهمان نوازی ما سوء‌استفاده کرده باشد، نمی‌پذیرد.»

  • منبع خبر : رسانه های ایران