ننگ است برای گروه ضد ایرانی مجاهدین که بشدت از تحریم های آمریکا بر علیه مردم ایران حمایت کنند. اما در مقابل یک موسسه حقوق بشری آمریکایی با طوماری با بیش از 30 هزار امضاء از دولت بایدن بخواهند تا تحریم های واشینگتن علیه ایران را رفع کند.

به گزارش خبرگزاری ها، به نقل از سایت موسسه کد پینک، در اول فوریه ۲۰۲۱ برابر با سیزدهم بهمن ۹۹، گروه صلح کدپینک طوماری را برای پایان تحریم های آمریکا علیه کشورهایی همچون ایران آماده کرده اند که تا شب گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر این طومار را امضا کرده بودند.

بر اساس این گزارش، بدلیل آنکه تحریم های آمریکا موجب تشدید تاثیر کرونا بر برخی کشورها شده بیش از سی هزار نفر با امضای این طومار، خطاب به رئیس جمهوری آمریکا خواستار لغو تحریم کشورهایی همچون ایران شدند.

در این طومار خطاب به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و وزیران خارجه، بازرگانی و خزانه‌داری این کشور، آمده است: ما از نقد و بررسی شما در رابطه با تاثیر تحریم‌های مالی و اقتصادی بر واکنش جهانی به همه‌گیری کرونا استقبال می‌کنیم. تصمیم دولت قبلی آمریکا در مورد اعمال تحریم‌ها در دوره همه‌گیری سراسری، بی‌رحمانه بود که با محکومیت گسترده جهانی هم روبرو شد.

طی سال گذشته، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، میشل باچلت کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و پاپ فرانسیس به همراه تعداد بی‌شماری از نمایندگان پارلمان‌ها، اقتصاددانان و کارشناسان خواستار کاهش تحریم‌ها شده‌اند.

امضاکنندگان این طومار اظهار کرده‌اند: به طور گسترده‌ای گزارش شده است که تحریم‌ها به طور مستقیم مانع دستیابی به دارو و تجهیزات پزشکی از جمله واکسن کووید-۱۹ در ایران، ونزوئلا و سایر کشورها شده است. بنابراین پیشاپیش مشهود است که تحریم‌ها “مانع ناروایی” در پاسخ به همه‌گیری هستند.

در این طومار تاکید شده است: معافیت‌های بشردوستانه مندرج در قانون تحریم در عمل بی‌نتیجه است. یک روند دست و پا گیر برای اخذ مجوزها وجود دارد که معلوم نیست کدام یک مشمول معافیت است و کدام نیست. علاوه بر آن، بانک‌ها و شرکت‌ها برای انجام معاملات یا فروش کالا به کشورهای تحریم شده، بش از حد مردد هستند.

بیش از سی هزار امضاکننده این طومار تصریح کرده‌اند: تحریم‌های گسترده پیامدهای اقتصادی شدیدی دارد که به طور مستقیم بر زندگی روزمره افراد تاثیر می‌گذارد. این پیامدها در نتیجه بحران جهانی بهداشت وخیم‌تر شده است و غیرنظامیان بی گناه بی‌شماری را مجازات می‌کند.

در این طومار از دولت بایدن خواسته شده است به سرعت طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها را لغو کنند که به طور بی‌حساب، انسان‌ها را می‌کشد.

شایان توجه اینکه دوران ریاست جمهوری ترامپ که در سال ۱۳۹۵ آغاز شد، فرصت مناسبی را برای فرقه رجوی فراهم آورد تا فعالیت های ضد ایرانی خود را افزایش دهد.

شاید هیچ گروهی به اندازه مجاهدین از پیروزی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ (سال ۱۳۹۵) خوشحال نشد،

چرا که اکثر سناتورها و سیاستمداران آمریکایی که پای ثابت همایش های این سازمان بودند، در دولت ترامپ نقش موثری داشتند.

مجاهدین تنها گروهی هستند که با تمامی تحریم های ضد انسانی ترامپ علیه مردم ایران همسویی داشته و آنرا علنا حمایت می کنند. رهبران مجاهدین تلاش می کنند با عملیات روانی در قالب رسانه و شبکه های اجتماعی با شیوه‌هایی مانند: اعتمادزدایی، اعتبار زدایی، مشروعیت زدایی، ناامیدسازی و . . امید به آینده را در آن‌ها از بین ببرند.

مسلما این عمل ضد انسانی و ضد ایرانی این گروه مفلوک در یاد و خاطره تاریخ و مردم ایران باقی خواهد ماند.