سربازان گمنام وزارت اطلاعات طی عملیاتی پیچیده و دقیق لیدرهای تجمعات ضدایرانی را که در کشورهای مختلف اقدام به فعالیت علیه ایران میکردند را دستگیر کردند.

۱ – دستگیری لیدرهای تجمعات ضدایرانی در کشورهای مختلف توسط سربازان گمنام وزارت اطلاعات

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سربازان گمنام وزارت اطلاعات طی عملیاتی پیچیده و دقیق لیدرهای تجمعات ضدایرانی را که در کشورهای مختلف اقدام به فعالیت علیه ایران میکردند را دستگیر کردند.

2 – گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای  الشرق الاوسط از فروپاشی ائتلاف موسوم به اپوزیسیون ایران

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط تلاش قطب‌های اپوزیسیون ایران در خارج برای اتحاد حتی در آستانه سالگرد اغتشاشات هم با شکست مواجه شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این روزنامه در گزارشی که شامگاه سه شنبه منتشر کرد نوشت ائتلاف گروه‌های مخالف ایرانی در تبعید که همزمان با آغاز (اغتشاشات) شکل گرفته بود به طور کامل فرو پاشیده است. در بخشی از این گزارش آمده است با نزدیکی سالگرد (اغتشاشات) پهلوی تلاش کرد تا در پیامی ویدئویی آن را فرصت مهمی برای اقشار مختلف جامعه ایران جهت وحدت و سامان دادن به موج جدیدی از اعتراضات بداند.

الشرق الاوسط به نقل از آرش عزیزی که از وی به عنوان یکی از شخصیت‌های اپوزیسیون نام برده نوشت: فروپاشی ائتلاف برای دموکراسی و آزادی در ایران لحظه‌ای تامل بر انگیز بود به ویژه که در شرایطی این ائتلاف فروپاشید که جمهوری اسلامی ایران روز به روز از طریق امضای توافقنامه‌های دیپلماتیک در صحنه بین المللی بر قدرت خود می‌افزاید.

به نوشته این رسانه عرب زبان نزدیک به عربستان: با وجود آن که علی نژاد و پهلوی فوریه گذشته در نشست امنیتی مونیخ حضور پیدا کردند اما بسیاری از مخالفان اعتمادی به پهلوی ندارند، زیرا او تاکنون خود را از حکومت استبدادی پدرش جدا نکرده، گرچه در عین حال ادعا می‌کند که قصدی برای بازگرداندن حکومت پادشاهی در ایران ندارد.

این در حالی است که اختلافات از همان ابتدا در مورد خودمختاری قومیت‌های غیر فارسی مانند کردها در ایران به شدت بالا گرفته و پهلوی یکی از مخالفان اعطای این نوع خودمختاری به آنهاست.

نازنین بنیادی بازیگر و فعال ایرانی هم که یکی از اعضای اصلی این ائتلاف بود هم به چند دستگی قدیمی بین چپ‌ها در مقابل راستگرایان و سلطنت طلب‌ها در برابر جمهوری خواهان اشاره و تاکید کرد این اختلافات بعد ازتشکیل ائتلاف روز به روز گسترش پیدا کرد.

۳ – رسانه عربی از آغاز اخراج گروه‌های تروریستی از اقلیم کردستان عراق خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  یکی از رهبران ائتلاف الفتح اعلام کرد، در حال حاضر ۱۱ گروه مسلح غیر عراقی در منطقه اقلیم کردستان عراق مشغول فعالیت هستند و در عین حال یک رسانه عربی از آغاز اخراج گروه‌های تروریستی از اقلیم کردستان عراق خبر داد.

جبار عوده از رهبران ائتلاف الفتح در گفتگویی با وبگاه خبری المعلومه اعلام کرد: گروه‌‌هایی که به مخالفت با کشورهای همسایه می‌پردازند در اقلیم کردستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود در حال حاضر ۱۱ گروه مسلح در این منطقه فعالیت می‌کنند و این مسئله امری غیر قابل قبول است زیرا ثبات و استقرار عراق را به هم زده و منطقه کردستان عراق را وارد کشمکش‌‌هایی می‌کند که هیچ ارتباط به ما ندارد.

عوده تاکید کرد، این حضور و فعالیت مغایر با اصول قانون اساسی عراق است که تاکید دارد خاک عراق نباید نقطه‌ای برای تهدید کشورهای همجوار باشد.

به گفته این رهبر سیاسی عراقی، وجود این گروه‌ها با هر نام و توصیفی غیر قانونی و نامشروع بوده و زیانی‌های شدیدی را به امنیت ملی عراق وارد می‌کند.

وی خاطر نشان کرد، دولت سودانی به شکل شفافی حضور این گروه‌ها و شاخه‌های نظامی را ممنوع و دستور تخلیه فوری مقرهای آنها و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای منع هر نوع فعالیتی توسط آنها در طول مرز با کشورهای همجوار را صادر کرده است.

عوده تاکید کرد: امنیت در عراق تجزیه ناپذیر است و آنچه که در اقلیم کردستان رخ می‌دهند به طور حتم تاثیرات خود را بر بقیه استان‌ها عراق هم خواهد گذاشت به ویژه که اکثر این گروه‌های مسلح در کار قاچاق مواد مخدر و باج گیری برای کسب در آمد و تامین مالی خود تکیه دارند و باید فورا مسئله حضور آنها در خاک عراق پایان یابد زیرا به خطر مستقیم و بالفعل داخلی تبدیل شده‌اند.

از سوی دیگر یک رسانه عربی از آغاز اخراج گروه‌های تروریست کرد از اقلیم کردستان عراق سخن گفت.

مدل ایست آنلاین در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، در پی التیماتوم ایران، دولت عراق کار اخراج گروه‌های کرد مخالف را از مناطق مرزی خود با جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

به نوشته این رسانه، گروه‌های تروریستی مخالف دولت ایران توسط دولت عراق از مناطق مرزی با ایران به اردوگاه‌‌هایی در عمق عراق و دور از مرزها منتقل شده‌اند.

این رسانه با استناد به سخنان فؤاد حسین وزیر خارجه عراق اعلام کرد، گروه‌های (تروریستی) مخالف جمهوری اسلامی ایران از مناطق مرزی با ایران دور شده‌اند و به نقل یکی از رهبران این گروه‌های ترویستی نوشت: دولت عراق، اردوگاهی برای ما در منطقه‌ای دور از مرز اختصاص داده و ما در حال حاضر در حال انتقال نیروهای خود به این اردوگاه هستیم.