یکی از اقدامات خرابکارانه عناصر فرقه تروریستی مجاهدین ساخت خمپاره‌های دست‌ساز و استفاده از آنها در حوادث و اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ علیه مردم در صحنه بود که نمونه‌هایی از آن در نمایشگاه تبیینی روایت میدان وزارت اطلاعات نیز به نمایش در آمد

یکی از اقدامات خرابکارانه عناصر فرقه تروریستی مجاهدین ساخت خمپاره‌های دست‌ساز و استفاده از آنها در حوادث و اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ علیه مردم در صحنه بود که نمونه‌هایی از آن در نمایشگاه تبیینی روایت میدان وزارت اطلاعات نیز به نمایش در آمد.

به گزارش خبرگزاری های رسمی ایران، با شکست پروژه آشوب‌ها و اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱، موضوع مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس کشور به سوژه نخست فرقه رجوی و طیف ضد انقلاب تبدیل شد؛ موضوعی که اگرچه استارت اولیه آن با شیطنت دانش‌آموزان بود، اما تلاش جریان‌های برانداز بهره‌برداری حداکثری از این رویداد و کمک به بسط و گسترش آن بود که با صدور بیانیه تفصیلی وزارت اطلاعات درباره این موضوع، سناریوی مسمومیت دانش‌آموزان نیز با شکست کامل مواجه شد.

حالا اما بنابر اخبار و اطلاعات واصله، طی روزهای اخیر در راستای تلاش برای تداوم بحران در مدارس کشور از سوی جریان برانداز، عناصر فرقه تروریستی مجاهدین اقدام به پرتاب خمپاره‌های دست‌ساز خود به‌سوی یک مدرسه در اهواز کرده‌اند که به‌دلیل آنکه این خمپاره‌ها از دقت لازم برخوردار نیستند، به مدرسه اصابت نکرده و به یک منزل مسکونی در مجاورت مدرسه اصابت کرده است.

بررسی این موضوع حاکی از آن است که فرقه تروریستی مجاهدین به‌دنبال این موضوع است تا در روزهای پایانی سال تحصیلی و فعالیت مدارس، بتواند با زنده نگه‌داشتن موضوع ناامنی مدارس، اهداف شوم و پلید خود را دنبال کند.

جالب توجه اینکه رهبران فاسد و بدنام این فرقه سعی می کردند با فریبکاری تمام و تبلیغات رسانه یی این اقدامات را به خود جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند.

لازم به یادآوری است فرقه رجوی سابقه شلیک خمپاره به سوی مردم در برخی از شهرهای کشور در دهه ۱۳۷۰ را نیز در پرونده خود دارد.

از جمله؛ حمله با خمپاره به قصد تخریب ساختمان ریاست‌جمهوری در دوره سیدمحمد خاتمی در بهمن ۱۳۷۸، حمله خمپاره‌ای خیابان ولیعصر تهران در سال ۱۳۷۹که موجب مرگ ۲ نفر و مجروح شدن ۷ نفر شد، حمله خمپاره‌ای به دانشگاه شهید چمران اهواز، حمله خمپاره‌ای به ساختمان مسکونی در ایلام و حمله خمپاره‌ای به یک مجموعه مسکونی در تهران.