تعطیل شدن برخی از صفحات مجاهدین در فضای مجازی به معنای شکست پروژه «ایران دیس اینفو ۲» است؛ نشانه‌های آشکاری وجود دارد که آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که صرف کردن پول‌های هنگفت برای جنگ هیبریدی علیه ایران آنهم با چنین گروههایی بیهوده است.

در روزهای اخیر دوران مقابله مردم ایران با یکی از وسیع ترین جنگ های هیبریدی تاریخ بر علیه کشورمان است که ممکن است علیه یک نظام سیاسی طراحی و به اجرا درآمده باشد، کارزاری که در آن استکبار جهانی در صف‌آرایی مبنایی در مقابل ملت ایران با تشدید ایران ستیزی، همه امکاناتش را برای متزلزل کردن ارکان اقتدار نظام اسلامی بکار گرفته و با افزایش اشاره‌ای اقتصادی و دیپلماسی و دست زدن به اقدامات تروریستی و تجزیه‌طلبانه با سازمان‌دهی گروهک‌های تجزیه‌طلب و سازمان تروریستی مجاهدین و… رسماً از شرارت‌ها و اغتشاشات اخیر به‌عنوان «انقلاب در ایران» و اینکه «ما ایران را آزاد می‌کنیم» یاد می‌کند.

تأمل در حوادثی که در ماه‌های اخیر در برخی از شهرهای ایران می‌گذرد، نظیر؛ «مقابله مسلحانه اوباش و اشغالگران با مردم و نیروهای مسلح»، «شکنجه وحشیانه نیروهای مردمی و بسیجی»، «حملات کور با نارنجک و کوکتل مولوتوف به مساجد و حوزه‌های علمیه»، «حمله مسلحانه به زائران و مجاوران حرم احمد بن موسی در شیراز و مردم بی‌دفاع در ایذه و یا شهرهای کردستان» در کنار جنگ رسانه‌ای با بهره گیری از همه ظرفیت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی، تشدید تحریم‌های اقتصادی و حتی تهدید نظامی توسط «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و…، ابعادی از همان جنگ ترکیبی است که با هدایت سازمان سیا و موساد و دیگر سرویس‌های جاسوسی برای پیشبرد اهداف غرب در مقابله با نظام جمهوری اسلامی در جریان است.

سطح این جنگ هیبریدی در آشوب‌های اخیر به ‌قدری بود که سازمان سیا از آن به نام «خانه مخفی» یادکرده بود، این خانه تیمی و مخفی‌شده در واقع استعاره از نفوذ عناصر ادراکی بود که توسط صدها هزار اکانت و شبکه هدایت‌شده بر تغییرات نسلی اثر داشت.

واقعیت آن است که واگرایی‌های ناشی از تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان نسبت به ارزش‌های دینی و انقلابی باعث شد بود که دستگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی دشمن به‌جای تمرکز روی اقدامات سخت در اغتشاشات روی توقف کردن حرکت پیش‌رونده کشور در عرصه‌های مختلف؛ علمی، صنعتی، پزشکی، دفاعی و نفوذ منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کند. البته این جنگ هیبریدی و پیچیده نتوانست به اهداف نهایی خود دست پیدا کند، از این ‌رو صفحات هیبریدی یکی از پس از دیگری تعطیل شده و یا به محاق رفته است.

از جمله این صفحات در شبکه‌های اجتماعی اکانت تروریستی ۱۵۰۰ تصویر – ۱۵۰۰tasvir است که به‌صورت علنی از سوی مجاهدین مدیریت می‌شد، این صفحه روز گذشته با انتشار یک متن کوتاه اعلام کرد که به فعالیت خود پس از اغتشاشات پایان داده است، پس از انتشار این متن تعداد زیادی کانال و صفحات نزدیک به فرقه رجوی نیز پایان فعالیت خود را اعلام کردند، گفته‌شده است که تعطیل شدن صفحات مجاهدین به معنای شکست پروژه ایران «دیس اینفو ۲ » است؛ نشانه‌های آشکاری وجود دارد که آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که صرف کردن پول‌های هنگفت برای جنگ هیبریدی با توسل به اغتشاشات بیهوده بوده و تنها راه مهار ایران گفتگو است!

بازگشت مجدد طرح بورل بر سر میز مذاکرات و اعلام رسمی شکست اغتشاشات و جنگ هیبریدی از سوی سازمان سیا در نشست ۴ جانبه در یک کشور عربی نشانه‌ای روشن بر این ماجراست، پس از بسته شدن صفحات سایبری مجاهدین یکی از کاربران نوشته است که اپوزسیون برای کشورهای غربی نقش دستمال‌کاغذی را دارد، بعدازاینکه کارشان با آن‌ها تمام شد به کناری پرتشان می‌کنند!

لازم به توضیح است که پروژه ایران دیس اینفو (به انگلیسی:  iran disinformation ) پروژه ای است که در اواخر سال ۲۰۱۸ زیر نظر مرکز ارتباطات جهانی وزارت امور خارجه آمریکا آغاز به کار کرد. آنطور که در اهداف این پروژه آمده‌است، هدف آن آگاه‌سازی علیه نفوذ خبری جمهوری اسلامی ایران است. گفته می شود  بیشترین فعالیت‌های این پروژه در شبکه اجتماعی توییتر است.

گفته می شود در سال ۱۳۹۸ وزارت خارجه آمریکا بودجه‌ی پروژه‌ی «ایران دیس اینفو» را معلق کرد. یک گزارشگر بی‌بی‌سی می‌گوید که ماجرای پول دادن وزارت خارجه‌ی آمریکا به براندازهای ایرانی به یک پرونده‌ی رسوایی در واشنگتن بدل شده بود. در جریان اغتشاشات اخیر نیز این پروژه تحت عنوان «دیس اینفو ۲ » مجددا با شکست مواجه گردید.

منبع: رسانه های ایرانی