پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان فرقه تروریستی مجاهدین/ هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بر عهده چه کسی بود؟/ نماینده دادستان: دو گروه تروریستی منافقین و داعش شباهت‌های بسیاری با هم دارند

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی به صورت علنی در حال برگزاری است.

خبرگزاری میزان _ پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه ۱۹ دی در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی  در حال برگزاری است.

در این جلسه دادگاه همسر شهید حجت الاسلام و المسلمین آقامیری، پسر شهید غلامرضا ثمرقندی، دختر شهید غلامعلی حاجی هاشم، خواهران شهید سید رسول موسوی ابربکوه، دختر شهید محمد فرشی مقدم، همسر شهید محمد ابراهیمی، جانباز محمد مهدی چیذری، پسر شهید علی صیاد شیرازی، همسر شهید محمدعلی آقارجبی و برادر شهید احمد شفیعی حضور دارند.

ناگفته های فرزند یک شهید که وقتی سه ساله بود، پدرش توسط منافقین به شهادت رسید

در ابتدای دادگاه دختر یکی از شهدا که پدرش به دست منافقین به شهادت رسیده است، گفت: پدرم شغلش آزاد بود و مغازه آجیل فروشی داشتند و فقط به دلیل نصب عکس‌های امام خمینی (ره) و چند تن از سربازان نظام بود که پدرم را به قتل تهدید می‌کردند.

وی گفت: بعد از پدرم سال‌ها ما را به قتل تهدید می‌کردند، واقعا کسی نمی‌تواند ترس ما را درک کند. نیمه شب درب منزل ما به صدا در می‌آمد و نامه‌ای پر از تهدید را داخل خانه می‌انداختند.

دختر این شهید افزود: هیچکس نمی‌تواند استرس یک دختر بچه کوچک را در راه مدرسه درک کند. هر چند قدمی که برمی‌داشتم از ترس برمی‌گشتم و پشت سرم را نگاه می‌کردم. حتی بعد از شهادت پدرم هر روز ما را تهدید می‌کردند در تماس تلفنی با منزل ما می‌گفتند خانه را به آتش می‌کشیم و یاحتی مغازه را مجدد آتش می‌زنیم. بچه‌ها را در راه مدرسه می‌دزدیم.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی، رئیس دادگاه، پس از عرض تسلیت به‌مناسبت حادثه تروریستی کرمان و شهادت سردار سید رضی موسوی به دست رژیم صهیونیستی، آغاز پنجمین نشست جلسه نخست دادگاه رسیدگی به کیفرخواست واصله پرونده منافقین را اعلام کرد.

وی در ادامه از نماینده دادستان خواست با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست بپردازد.

وزیری، نماینده دادستان پیش از آغاز قرائت کیفرخواست، حادثه تروریستی کرمان را تسلیت گفت.

قرائت کیفرخواست با اعلام اسامی دیگر متهمان از متهم ردیف سی و چهارم آغاز شد.

معرفی نامزد منافقین در انتخابات مجلس!

عذرا علوی طالقانی متهم ردیف ۳۴ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است، نامبرده در سال ۱۳۵۴ با گروهک منافقین آشنا شده و فعالیتش را شروع می‌کند.

وی در فروردین ماه ۱۳۶۰، به بدنه تشکیلات، منتقل و سپس از طرف منافقین، کاندیدای مجلس شورای اسلامی می‌شود.

شایان ذکر است عذرا علوی، از مسئولین رده بالای منافقین بوده که بعد از عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان، معاونت عملیات شاخه‌ی نظامی و مسئولیت عملیات در داخل کشور را عهده‌دار می‌شود.

گفتنی است در سال ۱۳۷۲، بعد از اینکه فهیمه اروانی به عنوان مسئول اول گروهک انتخاب می‌شود، عذرا علوی طالقانی به عنوان جانشین رئیس شاخه‌ی نظامی منصوب می‌شود. هرچند که در مقطعی نیز مشارالیها، معاون آموزش تشکیلات بوده است.

خاطر نشان می‌شود مسئولیت‌های پیشین عذرا علوی، عمدتاً مرتبط با مسائل امنیتی گروهک بوده است.

شایان ذکر است در حال حاضر این فرد فوت کرده است.

دو شباهت گروهک تروریستی منافقین و داعش

 نماینده دادستان در ادامه دادگاه گفت: دو گروه تروریستی منافقین و داعش شباهت‌های بسیاری با هم دارند.هر دو گروه تروریستی از عنصر ترور‌های کور برای گرفتن تلفات بیشتر از مردم استفاده می‌کنند؛ برای آن‌ها فرق ندارد که در ترور کور چه کسی کشته می‌شود!

وی افزود: هر دو گروهک از وسایل انفجاری با خصیصه مشترک است؛ داعش از جلیقه انفجاری کرده و برای گرفتن تلفات آن را پر از ساچمه می‌کند؛ منافقین هم علاوه بر استفاده از بمب و شلیک مستقیم از وسایلی، چون سه‌راهی نیز استفاده می‌کنند. در نشریه تروریستی مجاهد به اعضای گروهک توصیه شده از سه‌راهی استفاده کنند تا ترکش‌های آن تلفات بیشتری بگیرد.

تروریست پروری در منافقین/ مادرانی که داعشی تربیت می‌کنند!

جمیله ابریشمچی متهم ردیف ۳۵ دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است.

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین/ هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بر عهده چه کسی بود؟/ نماینده دادستان: دو گروه تروریستی منافقین و داعش شباهت‌های بسیاری با هم دارند

نامبرده خواهرِ مهدی ابریشمچی بوده و به واسطهی فعالیت برادرش، قبل از انقلاب سمپات گروهک منافقین می‌شود. متعاقباً مشارالیها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به همکاری خود با منافقین ادامه داده و در سال ۱۳۶۱ به همراه فرزندانش (مریم و علی اکبرزادگان) به منظور پیوستن به تشکیلات، از کشور متواری می‌گردد. وی پس از استقرار در پاریس نیز ضمن عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، به همکاری با بخش خارجی این گروهک تروریستی می‌پردازد.

 گفتنی است نامبرده در حال حاضر، در پاریس مستقر بوده و به کشور آلبانی نیز تردد دارد.

سوابق عضویت دیگر اعضای خانواده متهم جمیله ابریشمچی در گروهک منافقین:

محمد اکبرزادگان (همسرِ متهم فوق الذکر): از اعضای منافقین بوده که در سال ۱۳۶۷، در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان شرکت داشته و کشته می‌شود.

علی اکبرزادگان (فرزند متهم): از اعضای نفاق مستقر در آلبانی بوده که در بخش اطلاعات و حفاظت از مسعود و مریم رجوی فعالیت دارد.

مریم اکبرزادگان (فرزند متهم): از اعضای نفاقِ مستقر در آلبانی بوده که سابقه عضویت در ستاد تبلیغات گروهک، شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان به عنوان معاون لشکر ۳۲ و مسئول مراکز ۶ و ۲۱ منافقین را داشته و مدتی نیز به عنوان مسئول پرسنلی مقر‌های منافقین بوده است.

هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بر عهده چه کسی بود؟

متهم ردیف سی و ششم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین محمود قجر غضدانلو است، وی برادر مریم رجوی و همسر شهرزاد صدر حاج سید جوادی (مسئول دفتر مریم رجوی) است.

شایان ذکر است محمود قجر عضدانلو در سال ۱۳۵۲، به گروهک منافقین می‌پیوندد و با پیروزی انقلاب اسلامی، همکاری خود را با تشکیلات ادامه داده و نهایتاً در سال ۱۳۶۰، از کشور متواری می‌شود.

خاطر نشان می‌شود وی در حال حاضر از عناصر کادر مرکزی نفاق و عضو شورای تروریستی به اصطلاح ملی مقاومت است.

گفتنی است محمود قجر عضدانلو در مشارکت و همکاری تنگاتنگ با مژگان پارسایی، یکی دیگر از عوامل اصلی و کلیدی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی (به نام‌های کمال الدین حیدری چمنی با نام مستعار جلال موسوی و رضا نادری با نام مستعار عطاءاله) و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۶۸/۶-۲۰۰۲ است.

نقش استخبارات عراق در ترور شهید صیاد

در ادامه دادگاه یکی از اعضای بریده منافقین گفت: در آذر سال ۷۷ مسعود رجوی در قرارگاه بدیع زادگان مسعود رجوی فیلمی از شهید صیاد پخش کرده و گفت باید حساب این فرد را برسیم؛ این خواست صاحبخانه ( عراق) است.

وی افزود: رجوی مسئولیت این ترور را به مژگان پارسایی سپرد؛ بعد از ترور شهید صیاد در قرارگاه اشرف جشنی به پا شده و مژگان پارسایی به تیم ترور هدیه داد! رجوی پس از ترور شهید صیاد شیرازی به حبوش گزارش کار تیم‌های راهگشا در ستاد داخله را به طاهر حبوش مسئول سرویس اطلاعات عراق داد.

در ادامه وزیری نماینده دادستان خطاب به  دادگاه گفت: به هر نحو که صلاح می‌دانید جلسه غیرعلنی تشکیل دهید و اظهارات افراد جداشده از گروهک منافقین  و صحبت‌های آنان را در مورد ترور شهید صیاد شیرازی را استماع کنید، زیرا این افراد بیم این را دارند که مورد تهدید گروهک تروریستی قرار گیرند.

متهم ردیف سی و هفتم بدری پورطباخ

متهم ردیف سی و هفتم این پرونده بدری پورطباخ است.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحت تأثیر افکار برادرش، جذب تشکیلات شده و در اواخر سال ۱۳۵۸، همکاری خویش با منافقین را در شهرستان اصفهان شروع می‌کند.

در سال ۱۳۶۱، نامبرده بعد از ازدواج تشکیلاتی با یکی از اعضای گروهک به نام مهدی قربان‌پور مقدم، به همراه او از کشور متواری و در کردستان عراق مستقر می‌شود. شایان ذکر است که بدری پورطباخ یکی از اعضای مرکزی تشکیلات منافقین و عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت بوده که بیشتر اوقات خود را در اروپا و آمریکا است و مدت زیادی نیز مسئول مقر گروهک در هلند بوده و از سال ۱۳۷۸ نیز در ستاد داخله‌ی منافقین، مشغول به فعالیت است.

فعالیت‌ها و مسئولیت‌های مختلف نامبرده در تشکیلات منافقین به شرح ذیل است:

عضو بخش محلات در سال ۱۳۵۸

عضویت در بخش پذیرش کردستان عراق در سال ۱۳۶۲

 عضو هیات اجرایی در سال ۱۳۶۵ در برهه‌ی عراق

شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان در سال ۱۳۶۷ 

مسئول تشکیلات منافقین در آلمان و سپس در آمریکا در سال ۱۳۶۸

عضو هیأت اجرایی و مسئول به اصطلاح سیاسی گروهک در اروپا بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱

مسئول مقر باقرزاده و عضو شورای رهبری در سال ۱۳۷۲

مسئول تشکیلات منافقین در کشور هلند بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸

معاون ستاد داخله و از نفرات توجیه‌کننده‌ی تیم‌های تروریستی اعزامی به داخل کشور در سال ۱۳۷۸

عضویت در ستاد مالی (تامین مالی تروریسم) گروهک در سال ۱۳۸۴

و مسئول راه‌اندازی شبکه‌ی زنان در حوزه‌ی اروپا و تأمین مالی مراسم‌ها در فرانسه

ضمناً نامبرده در حال حاضر در بخش به اصطلاح سیاسی ستاد فعال بوده و مسئول نشست‌های ایدئولوژیک نیروهای جدیدالورود به آلبانی است.

منبع: خبرگزاری میزان