دولت آلبانی در جدیدترین محدودیت خود برای فرقه تروریستی مجاهدین در تیرانا، شبکه اینترنت مقر اشرف3 را قطع کرده است.

به گزارش خبرگزاریهای رسمی ایران، دولت آلبانی در جدیدترین محدودیت خود برای فرقه تروریستی مجاهدین در تیرانا، شبکه اینترنت مقر اشرف۳ را قطع کرده است.

یک منبع آگاه امنیتی به تسنیم گفت که این اقدام برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی این فرقه صورت گرفته است و در پی آن، اعضای مجاهدین مجبور به استفاده از اینترنت سیم‌کارت و برخی روش‌های غیرقانونی دیگر شده‌اند.

این دومین ضربه اساسی دولت آلبانی در ماه‌های گذشته به یگان سایبری مجاهدین است.

پلیس ضدشورش این کشور، خردادماه سال جاری نیز با ورود به مقر اشرف۳، تعداد زیادی از کامپیوترها، سرورها و هاردهای متعلق به یگان سایبری منافقین را با خود بُرد.

با توقیف تجهیزات یگان سایبری این فرقه، اعضاء ناچارا به شیفت‌بندی برای استفاده از تعداد محدود سیستم‌های باقی‌مانده شده‌اند.

علاوه بر این، در پی اعتراضات شدید مردم آلبانی به‌خصوص در شهر دورس و روستای مانز که از حواشی امنیتی حضور مجاهدین در خاک خود نگران هستند، برخی اقدامات خودجوش نیز علیه مجاهدین صورت گرفته است که در نتیجه آن، پلیس آلبانی اقدام به مراقبت‌های ۲۴ساعته در قالب گشت‌های ۴ـ۵نفره در این منطقه کرده است.

طی روزهای اخیر، پلیس آلبانی با نصب کیوسک‌هایی در ورودی‌های اشرف۳، تردد در این اردوگاه را هم به‌شدت محدود کرده است و همه رفت‌وآمدها باید زیر نظر پلیس انجام شود.

وضعیت فرقه تروریستی مجاهدین خصوصاً پس از حمله پلیس آلبانی به مقر آنها در خردادماه که منجر به افشای اسنادی مبنی بر برنامه‌ریزی جهت اقدامات تروریستی در خاک ایران و اقدامات تروریسم سایبری با همکاری موساد علیه ایران شد، اوضاع را برای کنترل اعضای این فرقه بسیار سخت کرده است و سران مجاهدین با یک بحران بی‌سابقه مواجه شده‌اند.

براساس این گزارش، برخی مقامات ارشد مجاهدین اخیراً در جلسه‌ای محرمانه، با اشاره به وضعیت پیش‌آمده و همچنین افزایش بی‌سابقه انتقادات صریح از سوی نیروها، از تعبیر «فروپاشی تشکیلاتی» استفاده کرده‌اند.

سران مجاهدین به کادرهای خود هشدار داده‌اند تا تعیین تکلیف وضعیت آینده، به‌هیچ‌وجه با پلیس و عوامل دولت آلبانی وارد درگیری و حتی مشاجره نشوند.

  • منبع خبر : رسانه های ایران