بخش مهمی از شبکه مافیای داروی فرقه تروریستی مجاهدین در کشور پادشاهی سوئد فعال است و اعضای آن را پزشکانی شکل داده‌اند که سابقه عضویت در این فرقه و حضور در عملیات‌های تروریستی مجاهدین را در پرونده دارند.

به گزارش رسانه های ایران، بعد از افشای جزئیاتی از اسامی شرکت‌ها، انجمن‌های پوششی مجاهدین و مسئولان آن در کشور کانادا توسط رسانه‌های داخلی، خبرگزاری تسنیم به اطلاعاتی از شبکه بزرگ مافیای مجاهدین دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد بخشی از این شبکه متمرکز بر قاچاق دارو و اقلام بهداشتی است.

بنا بر این گزارش، بخش مهمی از این شبکه مافیای دارو در کشور پادشاهی سوئد فعال است و اعضای آن را پزشکانی شکل داده‌اند که سابقه عضویت در این فرقه و حضور در عملیات‌های تروریستی موسوم به «فروغ جاویدان» را در پرونده دارند.

وظیفه این شبکه بیشتر در حوزه مالی و پشتیبانی از فرقه تروریستی مجاهدین است و به‌صورت تخصصی در زمینه تهیه اقلام و مایحتاج آنها خصوصاً بخش پزشکی فعال هستند، به‌عنوان مثال بر اساس این اطلاعات، این شبکه برخی اقلام و تجهیزات پزشکی موردنیاز مقر مجاهدین در آلبانی، همچون اتانول، قرص ژلوفن، تعدادی دستگاه اُکسی‌متر (تست اکسیژن خون)، ونتیلاتور، روپوش و ملحفه مخصوص بیماری‌های عفونی و… همچنین اقلام بهداشتی مربوط به کرونا مانند ماسک و داروهای تخصصی را که در آلبانی کمیاب بود، به‌صورت قاچاق به این کشور وارد کرده به مقر اشرف۳ انتقال دادند.

یکی از شگردهای تأمین این داروها بدین‌گونه بوده است که پزشکان مورد اشاره در شاخه‌های مختلف پزشکی مانند روانپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و جراحی و… فعالیت می‌کنند و در این میان با نسخه‌نویسی جعلی برای عناصر فرقه، بخشی از این نیازهای دارویی را تأمین می‌کنند.

هویت برخی از عناصر این شبکه مافیای دارویی متعلق به مجاهدین در کشور پادشاهی سوئد که با سرویس امنیتی سوئد هم مرتبط هستند، به‌دست آمده که به‌شرح ذیل است:

۱ ـ حنیفه خیری: ساکن شهر مالمو ـ سوئد

۲ ـ آمنه معاونی فرزند محسن و فاطمه متولد ۱۳۳۸/۱۲/۲۹ تهران با نام مستعار: اعظم معماری، ساکن شهر استکهلم سوئد، مسئول انجمن جامعه زنان ایرانی ـ استکهلم

۳ ـ سینا دشتی فرزند محمدمهدی ـ به‌شماره شناسنامه ۹۸۲ ـ متولد ۱۳۴۲/۰۶/۲۸ شیراز. سینا دشتی متخصص بیماری‌های عفونی و ساکن شهر یوتویوری سوئد است که در دوران کرونا بخش مهمی از قاچاق دارو به آلبانی را به‌عهده داشته است.

۴ ـ فرزانه دشتی دندانپزشک ساکن سوئد که با همسرش سیامک صفری به‌عنوان بخشی از شبکه مافیای مجاهدین در سوئد (گروه دشتی) فعالیت دارند.

۵ ـ فیروزه دشتی، عضو انجمن‌های متخصصین ایرانی در نروژ و همسرش بهروز امید (دندانپزشک)

۶ ـ سید علی هاشمی فرزند سید محمد متولد ۱۳۳۲ در دامغان با نام مستعار دکتر علی یا علی دامغانی که با خانواده خود هم به‌صورت تلفنی در ارتباط است. وی دارای دو دختر است که زیرمجموعه به‌عنوان نیرو فعال می‌باشند. علی دامغانی از پزشکان مورد اعتماد فرقه تروریستی مجاهدین است و امور پزشکی و درمانی این فرقه در کشور سوئد و سایر کشورهای اروپایی را پیگیری می‌کند و به مقرهای مجاهدین در اروپا تردد دارد.

نکته دیگر درخصوص هاشمی اینکه او به‌همراه همسرش راضیه طلوع شریفی (پزشک و با نام مستعار محبوبه)، یکی از خواهرانش به‌نام فاطمه هاشمی و همسر خواهرش در عملیات موسوم به «فروغ جاویدان» شرکت داشته‌اند که همگی جز علی دامغانی به هلاکت می‌رسند و بعد از این واقعه با خواهر زنش به‌نام مهری طلوع شریفی ازدواج می‌کند. او از همسر اول خود فرزندی به‌نام محمدرضا دارد.

بر اساس این اطلاعات همچنین علی دامغانی خواهری با نام زهرا دارد که به سوئد تردد دارد و خواهر دیگر وی با نام راضیه در اوایل انقلاب سابقه هواداری از مجاهدین و بازداشت در پرونده خود دارد. راضیه پس از ازدواج به‌طور قانونی از کشور خارج و در سوئد ساکن می‌شود و در سال‌های اخیر هم به داخل کشور تردد کرده است.