سفیر در ابتدای سفر به جنوب به همراه بغامیه برای اولین بار با مریم رجوی رهبر مجاهدین در اردوگاهشان در مانز شهر دورس دیدار کرد. آنها در مورد آخرین وضعیت سازمان مجاهدین خلق و توسعه همکاری ها گفتگو کردند.

تیراناوب – ۱۱/۱۰/۲۰۲۲ برابر با ۱۹ مهر ۱۴۰۱- خانم گالیت بالج، سفیر اسرائیل در آلبانی، ماموریت خود را در تیرانا در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور ۱۴۰۱)  آغاز کرد. در تعطیلات یهودی سوکوت، او برای یک سفر تفریحی به جنوب آلبانی سفر کرد. او به همراه معاون خود، هاروت بغامیان، با مقامات دورس، ولورا، جیروکاسترا و ساراندا دیدار کرد. سفیر اسرائیل در دورس با امیریانا ساکون شهردار این شهر دیدار و با آخرین تحولات این شهر آشنا شد.

سفیر در ابتدای سفر به جنوب به همراه بغامیه برای اولین بار با مریم رجوی رهبر مجاهدین در اردوگاهشان در مانزشهر دورس دیدار کرد. آنها در مورد آخرین وضعیت سازمان مجاهدین خلق و توسعه همکاری ها گفتگو کردند.

لازم به ذکر است که سفر سفیر در واکنش به حضور خانم رجوی در سفارت اسرائیل به مناسبت روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر ( ۵ مهر ۱۴۰۱) سال نو یهودیان به مناسبت روش هاشانه انجام شد.

از ۸ تا ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲، هفته فرهنگ اسرائیل به عنوان بخشی از هفته های بین المللی فرهنگ در تیرانا برگزار شد.

گفتنی است در اول مرداد سال ۱۳۹۸ یک دیپلمات فرانسوی مقیم اسرائیل، در توئیتی از سفر مهم «مریم رجوی» به اسرائیل با هدف دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این کشور و رئیس سازمان جاسوسی موساد خبر داد. که بلافاصله مجاهدین آنرا تکذیب کردند.

ترجمه خبر: سایت راه نو