دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق ، همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی به صورت علنی آغاز شد.

به گزارش رسانه های ایران، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق ، همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه ۲۸ آذر در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین‌ ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی(ره) به صورت علنی با تلاوت آیاتی از سوره نسا آغاز شد.

گفتنی است در این جلسه تعدادی از اعضای خانواده شهدای ترور از جمله خانواده شهید مخزن موسوی، فرزند شهید صیاد شیرازی، همسر شهید آقارجبی، خانواده شهید آقامیری، خواهر شهید میری، دختر شهید غلامعلی حاجی هاشم، همسر شهید مهدی ابراهیمی، پسر شهید احمد شفیعی، پسر شهید غلامرضا ثمرقندی، همسر شهید مصطفی رفعتی پور، دختر شهید محمد طباطبایی اعلاء، مادر شهید داود ارجمندی و محمد مهدی چیذری  (جانباز ترور) و منیژه صفی یاری (جانباز ترور) حضور دارند.

در این جلسه قرار است کیفرخواست متهمان ردیف ۵ تا ۳۰ این پرونده قرائت شود.

قاضی دهقانی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: این دادگاه با رعایت کامل تشریفات قانونی بعد از وصول کیفرخواست و مطالعه دقیق آن از سوی اعضای دادگاه، به اسناد مواد ۲، ۴، ۵، ۶، ۷، ۱۲ و ۱۳ قانون مجازات اسلامی که به صراحت اعلام کرده قوانین جزایی ایران درباره کلیه اشخاصی که در قلمروی حاکمیت زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم شوند، اعمال می‌شود.

لازم به ذکر است که اولین  دادگاه رسیدگی به اتهامات فرقه تروریستی مجاهدین صبح روز سه شنبه – ۲۱ آذر ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

  • منبع خبر : رسانه های ایران