سید رضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل سیاسی: برگزاری دادگاه اعضای فرقه تروریستی مجاهدین می‌تواند بر رویکرد کشور‌های غربی و اروپایی که شعار حقوق بشر و مقابله با تروریسم را به‌طور مستمر تکرار می‌کنند، تاثیر داشته باشد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای فرقه  تروریستی مجاهدین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران به صورت علنی در حال برگزاری است و جلسه سوم آن  در روز سه شنبه پنجم دیماه جاری برگزار گردید.

آقای سید رضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برگزاری دادگاه مجاهدین اقدامی بسیار مناسبی است، گفت: حتما افکار عمومی مردم ایران در طول ۴۰ سال گذشته منتظر برگزاری اینگونه دادگاه‌ها بودند، چراکه جنایت‌های فرقه تروریستی مجاهدین علیه مردم ایران در دهه ۶۰ هیچگاه فراموش نمی‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی، اظهار کرد: اقدام قوه قضاییه در کاهش تألمات ملت ایران به‌ویژه افرادی که از جنایت‌های تروریستی منافقین آسیب‌های جدی دیدند، بسیار موثر خواهد بود.

صدرالحسینی با اشاره به اینکه اقدام قوه قضاییه از لحاظ بین‌المللی می‌تواند بسیار موثر باشد، بیان کرد: وقتی این دادگاه با رعایت همه قوانین و مقررات حقوقی و مصوب در ایران انجام می‌شود، به گونه‌ای که اعضای مجاهدین می‌توانند وکیل داشته باشند و به طور غیرحضوری از خود دفاع کنند، این امر نشان می‌دهد که جنایت‌ها و خیانت‌های آن‌ها به ملت چه در حوزه اقدامات تروریستی و فروش اطلاعات در دوران دفاع مقدس و چه دروغ‌پردازی‌های آن‌ها در زمینه صنعت هسته‌ای ایران، بی‌جواب نخواهد ماند.

این کارشناس مسائل سیاسی، اضافه کرد: برگزاری دادگاه اعضای فرقه تروریستی مجاهدین می‌تواند بر رویکرد کشور‌های غربی و اروپایی که شعار حقوق بشر و مقابله با تروریسم را به‌طور مستمر تکرار می‌کنند، تاثیر داشته باشد.

صدرالحسینی درباره تاثیر دادگاه مجاهدین بر دادگاه‌های بین‌المللی و کشور‌های دیگر و ایجاد محدودیت برای آن‌ها، گفت: برگزاری دادگاه مجاهدین می‌تواند بر برگزاری دادگاه‌های بین‌المللی، کاهش فعالیت این فرقه که مورد حمایت سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های اروپایی قرار دارند نیز تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف مجاهدین در کشور‌های غربی، بیان کرد: نباید فراموش کنیم که نشست‌ها و اجلاس‌های مختلفی از سوی مجاهدین در کشور‌های اروپایی با حمایت حامیان غربی جریان نفاق و همچنین حمایت پلیس و دستگاه‌های امنیتی این کشور‌ها در سال‌های گذشته برگزار شده است و این نشان می‌دهد که ضمن دشمنی مقام‌های کشور‌های غربی با ایران، ناآگاهی افکار عمومی غرب درباره جنایت‌های فرقه تروریستی مجاهدین وجود دارد.

صدرالحسینی با بیان اینکه برگزاری این دادگاه می‌تواند به آگاهی‌بخشی افکار عمومی غرب درباره جنایت‌های صورت گرفته از سوی مجاهدین کمک کند، عنوان کرد: محاکمه این فرقه می‌تواند به تنویر افکار عمومی و آگاهی‌بخشی اروپایی‌ها کمک کند چراکه جریان نفاق در اروپا به‌عنوان یک جریان سیاسی شناخته می‌شود که حتی در برخی از مجامع و محافل برای این گروه کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌شود.

این کارشناس سیاسی در پایان گفت: در صورت آگاهی افکار عمومی غرب از جنایت‌های فرقه تروریستی مجاهدین، حتما تغییری در رویکرد‌های افکار عمومی این کشور‌ها نیز ایجاد خواهد شد.

  • منبع خبر : میزان